Beyaz Eşya Alırken En Çok Yapılan 5 Hata

Beyaz Eşya Alırken En Çok Yapılan 5 Hata

Beyaz eşya alırken yapılan hataları gördükçe müşterilerimizi uyaracağımız, fikir verebileceğimiz bir yazı hazırlamak istedik. Hemen hemen hepimizin evinde, ofisinde, deposunda, dükkanında bulunan bu eşyaları alırken en doğru kararı verme vakti geldi. Beyaz eşya alırken en çok yapılan 5 hata

Evlenenler, evini yenileyenler, ofis kuranlar beyaz eşya almak istiyorum diyen herkes mutlaka dikkatli olmalı, bütçesine göre hareket etmelidir. Yıllardır ikinci el ve spot beyaz eşya alım satım işleri ile ilgilenen firmamız size bilmek isteyeceğiniz tüm bilgileri, detayları en doğru şekilde verecektir.

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, fırın gibi eşyalarınızın alımında bir kaç detaya dikkat etmek önemli tasarruf sağlamanıza yardımcı olur. İkinci el olsun, sıfır olsun beyaz eşya alımı için faydalı bilgiler, detaylar için hemen başlayalım.

İhtiyacınızı Doğru Belirleyin

Alacağınız ürünün kapasitesi ve teknik özellikleri ihtiyacınızdan fazla olmamalıdır aksi halde cebinizden fazla para çıkmış olacak bu da bütçenize zarar verecektir. Örneğin iki kişilik bir aile iseniz 9-10 kg kapasiteli çamaşır makinesi almaktansa maksimum 7 kg kapasiteli bir makine tercih etmelisiniz. Bu kural buzdolabı alımında da geçerli. Gereksiz büyük bir buzdolabı almamalı, alırken derinlik, genişlik ve yükseklik ölçülerine dikkat edilmelidir.

Alternatif Markalara Yönelin

Eğer marka takıntınız yoksa, alacağım ürün ihtiyacımı görsün yeter diyorsanız alternatif markalara da göz atmanızı öneririz. Özellikle teknoloji mağazalarında bulabileceğiniz bu ürünler işinizi rahatlıkla görebilecek, bütçenize yardımcı olacaktır. Örneğin Arçelik-Altus, Vestel-Regal, Ariston-İndesit, Siemens-Profilo gibi markalar birbirlerinin aynısıdır ve aynı banttan çıkan ürünlerdir.

Enerji Sınıfını Göz Ardı Etmeyin

A sınıfı veya A+ üzeri enerji tasarrufu olan ürünleri tercih ederek elektrik sarfiyatınızı önemli ölçüde düşürebilirsiniz. Alacağınız ürünün markası ne olursa olsun gerçek enerji sarfiyat değerlerini gösteren etiketlerini mutlaka inceleyin.

Garanti Süresini Uzatın, Servis Ağına Dikkat Edin

Sıfır beyaz eşya satan firmalar belirli dönemlerde küçük bir meblağ karşılığında garanti süresinde önemli uzatmalar yapmaktadır. İlk etapta ödeyeceğiniz rakam size gereksiz gelebilir ama ileride çıkabilecek arızaları masrafsız atlatmanızı sağlayacağı için bu bedele değecektir.

Satın alacağınız sıfır beyaz eşya için dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de servis ağıdır. Yaygın servis ağı size güven verecek, olası bir arıza durumunda çabuk müdahale edilecektir. Ürünün daha sonra farklı bir adrese götürme ihtimalinizi de düşünerek hareket ederseniz daha kazançlı olursunuz.

Beyaz Mı, Gri Mi, İnox Mu?

Alacağınız beyaz eşya ne renk olmalı? Bu konu ile ilgili sitemizde daha önce paylaştığımız ve okuyucularımız tarafından çok beğenilen yazımızda faydalı makalemiz var. Okumak için hemen tıklayın. Hem pahalı olması hem de temizliğinin zor yapılması sebebiyle inox beyaz eşyadan vazgeçilebilir. Beyaz olan modeller çok daha uygun fiyatlıdır ve bakımı daha kolaydır.

İkinci El Beyaz Eşya Seçeneği Aklınızda Bulunsun

İkinci el beyaz eşyan yerler ve spotçular da sizin için iyi bir alternatif olabilir. Buralarda garantisi devam eden, kısa süre kullanılmış eşyaları sıfırının yarısı fiyatına bulabilirsiniz. Beyaz eşya alırken en çok yapılan 5 hata hakkında bilgi vermek istedik. Eğer kullanılmamış, sıfır beyaz eşya alacaksanız eskisini elden çıkarmak için bizi çekinmeden arayabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Yazımızı faydalı bulduğunuzu umuyor, yararlanacağınızı düşündüğümüz bir kaç yazımızın linkini de aşağı ekliyoruz.

İlginizi Çekebilir:

Spot Eşya Nedir?

İkinci El Eşya Ve Spot Eşya Arasındaki Fark Nedir?

Spot Eşya Satmak İstiyorum

Spot Beyaz Eşya En Ucuz Nereden Alınır?

Spotçular Taksit Yapıyor Mu?

Spotçu Kime Denir?

İkinci El Eşya Alanlar Güvenilir Mi?

Beyaz Eşya Alırken Yapılan Hatalar

Beyaz Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Bizi Takip Edin
2022-04-04T11:46:04+03:0022 Mart 2021|0 Yorum

Yorum Yap