İnox Beyaz Eşya Alanlar

İnox Beyaz Eşya Alanlar

 

         Beyaz eşya inox mu olmalı beyaz mı sorusunu deneyimlerimiz doğrultusunda cevaplamaya çalışacağız. Beyaz Eşya ilk dönemlerde adı üzerinde beyaz olarak üretilirdi. Üretici firmalar zamanla müşterilerin tercihleri doğrultusunda farklı renkler ve metaller kullanmaya başladılar. Kimileri aldığına pişman olup ikinci el eşya alan yerler ile iletişime geçip satarken kimi kullanıcılar da memnun olup kullanmaya devam etti.

Biz de bu yazımızla size yapacağınız tercih konusunda yardımcı olmak istedik. Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Kurutma Makinesi, Klima, Fırın, Setüstü Ocak gibi banyo veya mutfağınızda kullandığımız eşyalarda ne renk tercih edilmeli? Gri mi, İnox mu? Yoksa klasik Beyaz mı?

Tavsiyelerde bulunmadan, detaylara girmeden önce yanlış bilinen bir konuya açıklık getirelim. Gri beyaz eşya ile inox beyaz eşya aynı şey değildir. Gri, püskürtme boya ile boyanmış eşya iken inox beyaz eşya paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Beyaz eşya alanlar

Beyaz eşya alanlar

Aslında bu iş zevk meselesidir. Evinizin ana renklerine, mutfak veya banyo boyanıza, fayanslarınıza veya tarzınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden net bir doğrudan bahsetmekten ziyade tavsiye niteliğinde bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu işin ticaretini yaptığımız ve pek çok müşteri ile muhatap olduğumuz için ihtiyacınız olan püf noktaları belirleyebiliriz. Kendimize göre bazı farklılıklar, avantajlar ve dezavantajlar tespit ettik. İsterseniz beyaz eşya inox mu yoksa beyaz mı olmalı sorusuna cevabımızı maddeler halinde sıralayalım ki daha akılda kalıcı olsun.

AVANTAJ VE DEZAVANTAJLAR NELER?

  • İnox beyaz eşya üzerindeki vuruk, çizik ve darbeleri daha çok belli eder. Nakliye esnasında veya günlük kullanımda oluşan darbeler inox üründe çok belli olur bu da zamanla sizi rahatsız edebilir. Magnet, fotoğraf veya sipariş verilen dükkan kartları gibi eşyalarla kapatırım derseniz tabi tercih size kalmış. Beyaz olan eşyalarda darbeler nispeten daha az göze batar.
  • Darbelerden dolayı oluşabilecek renk atmaları, beyaz ürünlerde küçük boya rötuşları ile kapatılabilir. Mutfak veya banyolarda rutubet sonucu oluşabilecek paslanmalar da beyaz ürünlerde rahatlıkla kapatılabilir. Pas olan yer iyice kazındıktan sonra zımpara ile iyice zımparaladıktan sonra nalburlarda rahatlıkla bulunabilecek sprey boya ile boyanır.
  • Sıfır inox beyaz eşya alanlar için temizlik en zor aşamadır. Bunlar temizlenmesi zor olan, el izinizi üzerinde çok fazla belli eden ürünlerdir. Daha sonra el izi bırakmayan modeller üretilse de, ürünler bu özelliğini zamanla kaybetmektedir. Beyaz da ise böyle bir sorun yaşamaz, normal nemli bezle hemen temizliğini yapabilirsiniz.
  • Özellikle setüstü ocak alımlarınızda şiddetle beyaz tavsiye ediyoruz. Deterjanla ovalamak çok daha kolay ve zahmetsizdir. Ekstra bir temizlik malzemesi veya sprey gerektirmez. İnox buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi veya fırın temizlemek istediğinizde bulaşık süngerlerinin yumuşak kısımlarını kullanmalısınız aksi halde eşyanızda eski ve yıpranmış bir görünüm meydana getirir.
  • İnox beyaz eşya sadece görüntü itibariyle şık durduğu için tercih edilmektedir. Görsellik elbette önemli ancak kullanışlı olması ve zamanla demode kalmaması için biz beyaz tavsiye ediyoruz.

Tavsiyemiz Nedir?

Üzerindeki yıpranmalar daha az belli olacağı ve talibi daha çok çıkacağı için bizim tercihimiz beyazdır. Banyoda olsun, mutfakta olsun veya açık Amerikan mutfaklarda beyaz renk ortama ferahlık katar. Diğer eşyalarla kombine etmek çok daha kolaydır. Satmak istediğinizde de ikinci el beyaz eşya alanlar beyaz renk ürünleri yüksek fiyattan almaktadır. Böyle bir işlem yapmak, eski beyaz eşyanızı satmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 2.el eşya almak istiyorum diyen müşterilerimiz için ise Sahibinden.com internet sitesindeki mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kullandığınız ürünler zamanla size yetmeyebilir veya zevkleriniz değiştiği için satma ihtiyacı duyabilirsiniz. Böyle bir durumda internette arama motoru aracılığı ile ikinci el beyaz eşya alan yerler, ikinci el beyaz eşya nasıl satılır, İkinci el beyaz eşya satmak istiyorum gibi aramalar yaparak bize ulaşabilirsiniz. Sizin için faydalı olabilecek diğer makalelerimiz için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz;

  1. Beyaz eşya nasıl temizlenir?
  2. Beyaz eşya alırken hangi marka tercih edilmeli?
  3. Sıfır beyaz eşya alırken nelere dikkat edilmeli?
Bizi Takip Edin
2021-08-29T18:30:21+03:0018 Ekim 2017|0 Yorum

Yorum Yap