ikinci el buzdolabı alanlar

İkinci el buzdolabı alanlar

Gün içerisinde yoğun kullandığımız beyaz eşyaların başında buzdolabı gelmektedir. Her ihtiyacımızda kapağını açıp kapattığımız, içerisindeki sıcaklık-soğukluk dengesinin korunması gereken bu vazgeçilmez ürünler zamanla bazı problemler çıkarabilir. Kimi problemler için yetkili veya özel servis çağırarak sorun çözebileceğiniz gibi kimi arızalarda da kendi yöntemlerinizle, pratik çözümlerle, masrafa girmeden çözüm üretebilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızın devamında size bu bilgileri aktaracağız.

Buzdolabı kapağı kapanmıyorsa ne yapılır?

  • Daha çok ikinci el buzdolabı alanlar bu detaya dikkat etmelidir. Çünkü uzun süre kullanılmış ikinci el buzdolabı zamanla lastik problemi çıkarabilir. İlk anda fark etmezseniz ilerleyen aylarda size masraf olarak yansıyabilir.
  • Öncelikle bir kolonyalı mendil veya ıslak bez alarak lastiklerin iç kısmını iyice temizleyin. Aralara giren yemek veya kuru gıda kırıntıları lastiklerin sağlıklı yapışmasını engelleyeceğinden, yapacağınız kısa bir temizlik sorunu büyük oranda ortadan kaldıracaktır.
  • Lastikleri temizledikten sonra problem hala geçmediyse aralara pudra dökerek lastik içindeki mıknatısların çekim gücünü artırabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem de sıcak su kullanma yöntemidir. Kapağı kapanmayan ver çok kolay açılan buzdolabınızın lastiklerine iyice haşlanmış, kaynattığınız sıcak suyu gezdire gezdire dökün. Lastikler kauçuk olduğu için sıcak su dökünce lastikler genleşecek, rahatlayacak ve tutunma oranı artacaktır.

Sıfır buzdolabı aynı sorunu çıkarırsa?

Sıfır buzdolabı alanlar ise böyle bir sorun yaşadığında ilk önce yetkili servisle görüşürse çok daha mantıklı olur. Çünkü ürün garanti kapsamına girmektedir ve servis lastiği ücretsiz değiştirmekle yükümlüdür. Arçelik, Beko, Bosch, Vestel, Siemens, Profilo, Samsung, Lg gibi bilinen markaların servisleri böyle sorunları çok kısa süre içinde çözebilmektedir. Dolayısıyla sıfır buzdolabı alırken ürünün yetkli servis yaygınlığına, evinize yakın yetkili servisi bulunan bir markayı almaya özen göstermelisiniz.