Ucuz Beyaz Eşya Nereden Alınır

Ucuz Beyaz Eşya Nereden Alınır

Öncelikle spot eşya nedir sizlere bunun tanımını yapalım. Spot eşya demek bilinenin aksine ikinci el eşya demek değildir. Garantisi başlamamış, servis kurulumu yapılmamış, kutusu açılmamış sıfır eşya, spot eşya demektir. Yani sıfır çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, kurutma makinesi nasılsa spot olan da aynı şekildedir.

Halkımız revizyonlu beyaz eşya veya ikinci el beyaz eşya ile spot beyaz eşya ayrımını tam bilmediği için spot eşya alırken bir kusuru olacağını düşünür. Ancak işin aslı öyle değildir. Örneğin Arçelik bayisinde vitrinde gördüğünüz bir sıfır buzdolabı ile spot buzdolabı arasında fiyat dışında hiçbir fark yoktur.

Ucuz Beyaz Eşya Nereden Alınır?

Küçükyalı spotçular çarşısı, Yenibosna spotçular çarşısı, Poli Spotçular çarşısı gibi spot eşya satan yerler gezilebilir. Buralarda faturalı, garantisi başlamamış, kutusu hiç açılmamış ürünler bulunabilir. Spotçuya sıfır eşya nasıl gelir? Bunun cevabını da verelim. Bazı insanlar nakit sıkışıklığını gidermek için vadeli aldıkları ürünleri bu yerlere nakit satar. Ya da evlilik, düğün, nişan kararlarını ileri tarihe erteleyen veya iptal edenler de ellerindeki eşyaları bize satmak isteyebilir.

Bu saydığımız sebepler dışında da farklı durumlar sonucu spot yani ucuz beyaz eşya piyasası oluşabilir. Ayrıca internet üzerinden akakçe, cimri gibi siteleri ziyaret ederek almayı düşündüğünüz ürünün marka modelini girip fiyat tekliflerini görebilirsiniz. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçerek almak istediğiniz marka ve modeli sorabilirsiniz.

Hangi Eşyalar Spot Olarak Satılır?

Spot demek sadece piyasa fiyatının altında ürün demektir. Spot eşya pek çok sektörde kendine bir piyasa oluşturur. Led televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, fırın, derin dondurucu gibi eşyaların spotu olabileceği gibi mobilya, koltuk takımı, masa sandalye, baza yatak gibi eşyaların spotu da bulunabilir.

Spot fiyat nasıl oluşur? Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Bayii elindeki fazlalık olan çamaşır makinelerini kotasını doldurmak veya nakite çevirmek için spot eşya alan yerler ile irtibata geçerek satabilir. Alış fiyatının altına satacağı için de bayii fiyatının altında bir rakam ortaya çıkar. Şunu da ayrıca belirtelim ki spot beyaz eşya faturası olan eşyadır. Bu şekilde oluşan fiyat pek çok sektör için geçerlidir. Otomotiv, gıda, demir çelik, mobilya sektörlerinde de spot fiyatlar oluşabilir.

İlginizi Çekebilir:

Spot Eşya Nedir?

İkinci El Eşya Ve Spot Eşya Arasındaki Fark Nedir?

Spot Eşya Satmak İstiyorum

Spotçular Taksit Yapıyor Mu?

Spotçu Kime Denir?

İkinci El Eşya Alanlar Güvenilir Mi?

Beyaz Eşya Alırken Yapılan Hatalar

Bizi Takip Edin
2022-04-04T11:45:24+03:009 Ağustos 2017|6 Yorum

6 Comments

 1. Mucibe Kutlu 25 Temmuz 2021 - 16:26

  Merhaba alabileceğimiz hem uygun hem kaliteli marka hangisidir neyi tavsiye wdersiniz

 2. admin 25 Temmuz 2021 - 21:42

  İkinci el beyaz eşya alımlarınızda garanti süresi ve bulunduğunuz yere yakın servis ağı olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun dışında hangi markayı tavsiye edersek edelim bu iş birazda şans olduğu için net bir marka söylememiz yanlış olur. Şuan üretilen markaların hemen hemen hepsi kaliteli

 3. Esra 17 Kasım 2022 - 21:13

  Beylikdüzündeyim spotçu olarak nereyi önerirsiniz iyi akşamlar

 4. admin 17 Kasım 2022 - 23:09

  Merhaba Esra Hanım..Orada tavsiye edeceğimiz kimse tanımıyoruz maalesef

 5. yeminli tercüman 27 Ekim 2023 - 13:36

  turkish interpreter

 6. admin 29 Ekim 2023 - 21:40

  İhtiyaç olması halinde dönüş yapılacak teşekkür ederiz.

Yorum Yap