Beyaz Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Beyaz Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Bugün beyaz eşya nasıl temizlenir, beyaz eşyalar nasıl beyazlatılır, beyaz eşya lekeleri nasıl çıkar, beyaz eşya temizlik ürünleri nelerdir ve beyaz eşya temizliği nasıl yapılır gibi soruları cevaplamaya çalışacağız. Buzdolapları, fırınlar, çamaşır makineleri, mikrodalga fırınlar yani kısacası beyaz eşyalar hayatımızı kolaylaştırırlar. Hayatımızı kolaylaştırırlarken de yoğun bir şekilde kullanılırlar. Yoğun şekilde kullanımları ise kirlenmeleri anlamını taşır. Kirlenen beyaz eşya ise sağlığımızla direkt olarak etkiler. Bu yüzden beyaz eşyalar mutlaka temizlenmelidir. Peki beyaz eşyalar nasıl temizlenir ve beyaz eşya temizliği nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler.

Buzdolabı nasıl temizlenir?

Gıda saklanılan beyaz eşyaların temizliği büyük öneme sahiptir. Bu eşyalardan bir tanesi de buzdolaplarıdır. Peki buzdolapları nasıl temizlenir? Öncelikli olarak buzdolabında gıdaların olduğu unutulmamalı ve temizlik malzemelerinin bu gıdalara temas etmemesi büyük öneme sahiptir. Bu doğrultuda güvenlik amaçlı dolabın fişi çekilmeli ve gıdalar çıkartılmalıdır. Temizlik sirkeli su ile yapılabilir. Raflar ve buzdolabının dört bir yanı sirkeli su ile temizlendikten sonra durulanmalıdır ve ardından kurulanmalıdır. Daha sonrasında buzdolabının 1- 2 saat hava alması sağlanarak gıdalar konulmalı ve fiş takılmalıdır.

Bulaşık makinesi nasıl temizlenir?

Bulaşık makinesi nasıl temizlenir sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz; deterjan dökülen bölgeye bir kaşık karbonat dökülmeli ve kapak kapatılmalıdır. Daha sonrasında çamaşır makinesinin iç kısmında dökülmeyecek bir bölgeye sirke dolu bir bardak konulmalıdır. Çamaşır makinesi yüksek sıcaklıkta çalıştırılmalıdır.

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Çamaşır makineleri de en az diğer beyaz eşyalar kadar büyük öneme sahiptir. Bu yüzden de çamaşır makinesi nasıl temizlenir merak edilmektedir. Aslında çamaşır makinelerinin servis yıkama programları mevcuttur. Fakat bu program yoksa deterjan gözüne bir miktar sirke koyulabilir. Daha sonrasında yüksek derecede çalıştırılır. Bu işlem her 6 ayda bir yapılabilir.

Fırın nasıl temizlenir?

Fırını genel olarak temiz tutmak için tamamen soğumadan iç kısım silinmelidir. Bu işlemde mümkünse karbonat kullanılmalıdır. Yılda 4 defa iç malzemeler çıkartılıp temizlenmelidir.

Ocak nasıl temizlenir?

Ocak nasıl temizlenir sorusuna en etkili cevap; inatçı ve kurumuş lekelerin tuz ve karbonat karışımı ile temizlenmesidir.

Mikrodalga nasıl temizlenir?

Mikrodalga fırınları düzenli olarak temizlemek cihazın sağlıklı bir şekilde çalışmasına olanak tanır. Fakat mikrodalga fırınınızın kirlenmemesini istiyorsanız en etkili yöntem ısıtacağınız yemeklerin üzerine cam kapak kapatmaktır. Bu sayede mikrodalga fırına pişen yiyecek sıçramayacaktır. Mikrodalga içerisinde gıdaların ısıtıldığı ve kimyasal temizleme ürünlerinin kullanılmaması gerektiği unutulmamamlıdır. Bu doğrultuda iç kısım sabunlu su ve yumuşak bir bez yardımıyla silinmelidir.

Beyaz eşyaların dış yüzeyi nasıl temizlenir?

Sararan beyaz eşyalar nasıl beyazlatılır sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Tüm beyaz eşyaların yüzeyi için kullanabilecek en doğal ürün elma sirkesidir. Temizlik suyuna bir miktar elma sirkesi koymak beyaz eşyaların parlamasını sağlayacaktır. Yüzey temizliğinde partiküllü temizlik ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bu ürünler beyaz eşyalarının dışını çizebilir.

Beyaz eşyalarınızın eskidiğini düşünüyor ve elden çıkarmak mı istiyorsunuz?

Beyaz eşyalarınızı temizlemenize rağmen ilk görünümüne kavuşturamıyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Umut Spot olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ve diğer beyaz eşyaları ikinci el eşya olarak alıyoruz. İkinci el eşyanız için tam ederi kadar ve piyasanın üzerinde fiyat teklifi sunuyoruz.

Süreç nasıl işliyor?

Süreç ise oldukça basit!

● Eşyalarınızın fotoğrafını sitemiz üzerinden veya 0533 493 33 90 numaralı WhatsApp hattımızdan bize gönderiyorsunuz.
● Gönderdiğiniz fotoğraflar uzman ekibimiz tarafından inceleniyor, fiyatlandırılıyor ve size geri dönüş yapılıyor.
● Fiyat onayınız ile birlikte taşıma ekibimiz tarafından yerinden alınıyor.

Eğer siz de ikinci el eşya satmak istiyorum diyorsanız 0533 493 33 90 numaramızdan veya bu sayfamızdan bize ulaşın: İkinci El Eşya Alan Yerler

Bugün beyaz eşya nasıl temizlenir, beyaz eşya nasıl beyazlatılır, beyaz eşya lekeleri nasıl çıkar, beyaz eşya temizliği nasıl olur gibi soruları cevaplamaya çalıştık.

Bizi Takip Edin
2021-04-17T16:16:27+03:0018 Şubat 2019|0 Yorum

Yorum Yap