Kadıköy İkinci El Eşya

Kadıköy İkinci El Eşya

Kadıköy ikinci el eşya alanlar kimdir, dükkanları nerede, hangi semtlerden alım yaparlar, ne tür eşyalar alırlar? Yazımızın tamamında eşyalarınızın alım satım sürecinden ve kendimizden bahsedeceğiz. İstanbul Anadolu Yakası ilçeleri içindeki en yoğun olanların başında gelen bu mükemmel bölgeden herhangi bir eşyanızı nasıl satacağınız hakkında fikriniz var mı? Daha önce herhangi bir eşyanızı satmadıysanız muhtemelen nereden başlayıp nasıl ilerleyeceğiniz  konusunda bilginiz yoktur. O halde işi uzmanından öğrenebilirsiniz.

Acıbadem, Caddebostan, Caferağa, Dumlupınar, Eğitim, Erenköy, Feneryolu, Fikirtepe, Hasanpaşa, Merdivenköy, 19 Mayıs, Osmanağa, Rasimpaşa, Sahrayıcedid, Zühtüpaşa, Moda, Bahariye, Koşuyolu, Göztepe, Sahrayıcedit, Kozyatağı, Suadiye, Fenerbahçe ilçenin mahalleleridir.  Siz neresinde bunlardan hangisinde olursanız olun kaliteli ve hızlı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. İkinci el eşya alanlar için nerede olduğunu değil ne sattığınız önemlidir.

Peki eşyalarımı satmak istiyorum, eşyalarımı elden çıkarmak istiyorum, eşyalarımı nakite çevirmek istiyorum diyen bir kullanıcının ne yapması gerekir. Yazımızın devamında bunun için ne yapmanız gerektiğinden ve nasıl hizmet verdiğimizden bahsedeceğiz. Yıllardır bu işle meşgul olduğumuz, yüzlerce farklı insanla görüşüp aynı soruları duyduğumuz için neleri merak ettiğinizi çok iyi biliyoruz. Şimdi merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken detayları öğrenme zamanı. İsterseniz başlayalım.

Kadıköy İkinci El Eşya Alanlar Nasıl Fiyat Verir?

Artık insanlar bir işlerini halletmek istediklerinde fazla zaman harcamaya sıcak bakmıyor, hatta evden bile çıkmak istemiyorlar. Sizin de zahmet çekmek isteyeceğinizi düşünmüyoruz. Umut Spot olarak Kadıköy’ün her semtine her mahallesine talebinize göre aynı gün hizmet veriyor olsak da zamanı efektif kullanmak sizin gibi bizim için de çok önemli. Yapmanız gereken elden çıkarmak istediğiniz eşyalarınızın değerini öğrenmek için bize whatsapp (0533 493 33 90) veya email (umutspot@gmail.com) ile fotoğraflarını göndermektir.

Ekibimiz gönderdiğiniz fotoğrafları belirli kriterlere göre değerlendirecek ve size kısa süre içinde bilgi verecektir. Eşyalarım para eder mi, spotçu eşyalarıma ne kadar verir, eşyalarım kaç para eder sorularının cevabını böylece bulabilirsiniz. Eşyalarınızı değeri olup olmadığını bilmek, değerli ise de fiyat teklifi almak için tıklayın

Ne Tür İkinci El Eşya Alıyoruz?

Ne tür ikinci el eşya aldığımız konusu da çok merak ediliyor. Bildiğiniz gibi 2.el eşya tanımlaması pek çok eşyayı kapsamakta, akıllara binlerce ürünü getirmektedir. Elbise, kıyafet, otomotiv, gıda, tekstil, bunlardan bazıları olsa da 2.el eşya alan yerler bu tarz ürünlerden ziyade ev eşyası, ofis eşyası, beyaz eşya türü ürünlerle ilgilenmektedir.

İkinci el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, fırın, mobilya, koltuk takımı, L koltuk, yatak baza, elektronik eşya, televizyon, klima, yatak odası, deri koltuk, ofis mobilyası, bahçe mobilyası ilk aklımıza gelen eşyalardır. Bunların dışında retro mobilya, el halısı, gümüş eşya, plak, plakçalar, Rolex saat, Hereke halısı, Sivas Cezaevi halısı, İpek halı, hat yazısı, klasik mobilya, Metebronz, Fatih Kıral, Kervan Mobilya gibi pek çok eşyanızı alabiliyoruz.

Fiyat Teklifi Verirken Nelere Dikkat Ediyoruz?

2.el eşya fiyat teklifi verirken dikkat edilen pek çok detay vardır ki 2.el eşya alan yerler de bu kriterlere göre teklif verirler. Biz bu işin ticaretini yaptığımız ve bu işten bir gelir elde etmeye çalıştığımız için satabileceğimiz ürünleri almak isteriz. Müşterilerimiz modeli çok eski, kimsenin satın almak istemeyeceği, yıpranmış eşyalarını da almamızı istiyorlar. Ancak bir başkasının alıp evinde veya iş yerinde kullanmak istemeyeceği ürünleri maalesef biz de alamıyoruz. Spotçu eşya alırken nelere dikkat eder?

  • Markasına : Özellikle beyaz eşya, televizyon ve koltuk takımı alırken marka çok önemlidir. Arçelik, Samsung, Lg, İstikbal, Mudo, Bellona gibi popüler markaların ürünleri yüksek fiyattan alınır.
  • Modeline ve renklerine : Çok aykırı olmayan, herkes tarafından beğenilen renklerin halkim olduğu eşyalar daha kıymetlidir
  • Temizliğine : Kalıcı lekeleri olmayan, geneli temiz olan eşyalar daha kıymetlidir. Bir eşya ne kadar yeni model olursa olsun temiz olmadığı sürece satın alınmaz.
  • Sağlamlığına : Sağlam olmayan, arızalı beyaz eşya veya televizyon gibi eşyaları satın almıyoruz
  • Kullanım Alanlarına : Günlük hayatınız içinde çok sık kullanılan eşyalar daha çok talep göreceği için daha yüksek fiyat teklifi alır. Bu kriterlere bakarak fiyat teklifi veriyoruz. Eğer bir eşya çok yıpranmış, deforme olmuş ise satın almamız maalesef mümkün olmuyor.

Kadıköy Spot Eşya Alanlar

Kadıköy spot eşya alım satım işlemleri için de bize ulaşabilirsiniz. Spot eşya nedir, hangi eşyalar spot olarak adlandırılır bunları öğrenmek isterseniz tıklayabilirsiniz. Spot eşya genelde buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, mobilya türü ürünlerden oluşabiliyor. Sanılanın aksine garantili, kullanılmamış, kurulumu yapılmamıştır.

Bir dönem revizyonlu beyaz eşya satışları yapılmış olsa da bu furya da zamanla son buldu. Artık satın alacağınız ürün ya spot yani sıfırdır ya da kullanılmış yani ikinci eldir. Revizyonlu beyaz eşya demek darbeli veya tamir edilmiş beyaz eşya demektir.

Kadıköy İkinci El Eşya Alanlar Nakliye Aşaması

2.el eşya satarken nakliye ödemesi kime aittir bunu da bilmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle 2.el mobilya, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, kurutma makinesi, yatak odası, ofis mobilyası gibi havaleli ürünleri taşımak çok zahmetli taşıtmak ise külfetlidir. Umut Spot olarak 2.el eşya alırken kendi ekibimizi ve nakliye araçlarımızı kullanıyor, müşterilerimizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Satacağınızın ürünlerin adetine, azlığına çokluğuna göre ekip ayarlıyor, eşyalarınızı kısa sürede taşıtıyor, aracımıza yüklüyoruz. Eşyalarınız ne kadar ağır veya fazla olursa olsun alım yapabilecek kapasiteye, araç parkuruna sahibiz. Özellikle büyük iş merkezlerinden toplu ofis mobilyası veya villalardan 2.el bahçe mobilyası alırken eşya sayısı çok fazla olabiliyor. Böyle durumlarda alım yapmaktan kesinlikle vazgeçmiyor, eşyanın durumuna göre araç tahsis ediyoruz.

Kadıköy İkinci El Eşya Alanlar Ödeme Nasıl Yapılır?

2.el eşyaların ödemesi satın almadan, araca yüklemeden önce ödeneceği gibi tamamı taşındıktan sonra da ödenebilir. Müşterimizin talebine göre nakit, eft veya havale ile yapabiliyoruz. Bazı eşya sahipleri konuya o kadar uzaklar ki eşyalarının ödemesini sattıktan sonra yaptığımızı düşünüyor. Siz sakın böyle bir hataya düşmeyin ve işinin hakkını veren, tecrübeli, profesyonel hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

Kadıköy İkinci El Eşya Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşyalarınızı satarken dikkat edilmesi gereken detayları göz ardı etmezseniz sonunda kazançlı bir alışveriş yapmış olursunuz. İnsanlar haklı olarak eşyalarını en yüksek fiyat teklifini verene satmak istemektedirler. Ancak 2.el eşya alan yerler tarafından size teklif edilen rakamın gerçekçi olması, ödenebilir bir rakam olması gerekir. Bazı art niyetli firmalar size çok yüksek fiyat teklifi vererek nasıl olsa satın almaya gidince pazarlık yaparım mantığını gütmektedir.

Özellikle ileri tarihli satış yapacaksanız çalışacağınız firmaya çok dikkat etmelisiniz. Aksi halde mağdur olabilir, eşyalarınızla başbaşa kalabilirsiniz. Bu yüzden satış yapacağınız firmanın Google yorumlarına bakarak karar verebilirsiniz.  Kaba davranışlara maruz kalmamak, sorun yaşamamak, zamanında ödemesini almak ve alışverişinizin keyfini çıkarmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Kadıköy ikinci el eşya alanlar için iletişim numaramızdan bize ulaşarak fiyat teklifi alabilir, istediğiniz gün satış yapabilirsiniz. Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası farkı gözetmeksizin hizmet veren ekibimize her gün ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2022-05-21T00:03:48+03:0027 Mart 2016|0 Yorum

Yorum Yap