Bizim de iki şubemizin bulunduğu, bir çok firmanın yer aldığı, ikinci el eşya cennetidir burası. Aradığınız bir çok eşyayı hatta daha fazlasını burada bulabilirsiniz. Anadolu Yakası sınırları içindeki Maltepe ilçesinin Küçükyalı semtinde bulunur bu çarşı.

E5 den Küçükyalı sapağından girdiğinizde önünüze çıkacak olan ilk ışıklardan sağa dönerseniz çarşıya giriş yapmış olursunuz. Rüştü Sarp Caddesi ile başlayan ikinci el eşya alanlar Mektep Caddesi boyunca devam eder.

NE TÜR İKİNCİ EL EŞYA BULABİLİRSİNİZ?

  • Yaklaşık 80 tane dükkan, birbirinden farklı ürünler satmaktadır. Bir yerde gördüğünüzü bir başka dükkanda da görme ihtimaliniz çok yüksek. Ancak kimisi daha yeni kimisi yıpranmış olabilir.
  • İkinci el beyaz eşya, koltuk takımı, televizyon, klima, yatak odası, bahçe mobilyası, ofis mobilyası, deri koltuk, antika eşya, gümüş, el halısı gibi pek çok eşyayı bulabilirsiniz. Biz de ağırlıklı olarak bu tür ürünler alıp satıyoruz.
  • İkinci el ofis mobilyası, el halısı, gümüş eşya, antika, eski obje gibi farklı ürünler satan dükkanlar kendilerini belli eder. Diğerleri farklı modeller satsalar da aynı türden ürünler sergilemektedirler.
  • Küçükyalı spotçular çarşısı Anadolu Yakası içindeki en gözde eskici pazarıdır. Burada genelde temiz, sağlam ve kaliteli ürünleri bulabilirsiniz. Sıfır beyaz eşya, sıfır televizyon, hiç kullanılmamış koltuk takımı da bulabilirsiniz.

BURADAN İKİNCİ EL EŞYA ALMAK AVANTAJLI MI?

Bizce çok avantajlı. Özellikle ne aradığını bilen müşterilerimiz çok kazançlı çıkabilir. Mesela vitrinde hayranlıkla izlediğiniz, ancak fiyatı dudak uçuklatan bir koltuk takımını burada yarı fiyatına bulabilirsiniz. Elbette biraz kullanılmış olabilir. Ama temiz, sağlam ve sorunsuzsa neden almayasınız ki?

Özellikle sıfır televizyon almak istiyorum diyorsanız burayı kesinlikle dolaşmanızı tavsiye ediyoruz. Mutlaka avantajlı fiyat yakalarsınız. Mesela bizim dükkanımıza uğrayarak aradığınız bir model varsa söyleyebilir, telefon numarası bırakarak gelirse haber vermemizi isteyebilirsiniz.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Gerek bizim dükkanımızda gerek komşularımızda kaliteli ürünler bulabilirsiniz. İkinci el eşya alanlar yani müşterilerimiz genelde aldıkları ürünlerin nakliyesinin ve montajının sorun olacağını düşünüyor. Hiç öyle düşünmeyin çünkü Küçükyalı spotçular çarşısı bu konuda size yardımcı oluyor. Esnafın hemen hemen hepsi sattıkları ürünü ücretsiz teslim ediyor.

Sizden nakliye ücreti talep eden olursa vermemenizi tavsiye ederiz. Ancak aldığınız ürün düşük tutarda ve mesafe uzaksa cüzi bir tutar talep edilebilir ki bunu da makul karşılamak gerekir. İkinci el eşya almak, satmak veya şöyle bir dolaşmak isterseniz kapımız size her zaman açık. Bir çaya bekleriz 🙂

Bizi Takip Edin
2021-02-13T15:30:39+03:0025 Ocak 2020|0 Yorum

Yorum Yap