Hurda gümüş alanlar için bizi tercih ederek gümüş olan objelerinizi nakit satın alabiliyoruz. Hurda gümüş nedir, hurda gümüş fiyatları nelerdir, hurda gümüş fiyatları nereden öğrenilir gibi sorularınız da yazımızda cevabını bulacak. Gümüş eşya bir çok kişinin evinde veya iş yerinde çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Bazı müşterilerimizin ilerleyen nesillere birikim için gümüş aldıklarına da şahit olduk. Her ne sebeple alınmış olursa olsun zamanla bu eşyaları satmak isteyebilirsiniz. Altın ve döviz fiyatlarındaki artış gümüş eşya fiyatları üzerinde de olumlu etki yapmaktadır. Hazır fiyatlar yüksekken satmak isteyebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi gümüş hiçbir zaman bir birikim aracı olmamıştır. Bu anlayış son yıllarda hurda gümüş fiyatları, 800 ayar gümüş fiyatları, 900 ayar gümüş fiyatları ve 925 ayar gümüş fiyatları arttıkça değişmektedir. İnsanlar paralarının değerini korumak için güvenli bir yatırım aracı aramakta, altından sonra gümüşü de bir yatırım aracı olarak görmektedirler. Siz de sahip olduğunuz gümüşleri çeşitli gerekçelerle bozdurmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda hurda gümüş alanlar ile yani bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Peki gümüş nasıl satılır, gümüş neye göre fiyatlandırılır, gümüş fiyatları nasıl belirlenir? İşimizin nasıl bir süreçten geçtiğini, bize nasıl satış yapabileceğinizi, inceliklerini ve neden bizi tercih etmenizi istediğimizi anlatacağız. Amacımız sizi daha bilinçli hale getirmek ve en doğru fiyatı almanızı sağlamaktır. İsterseniz sizlerden en çok duyduğumuz sorularla başlayalım.

Hurda-Gumus-Alanlar

Hurda gümüş alan yerler, Hurda gümüş fiyatları

HURDA GÜMÜŞ NEDİR?

Hurda gümüş dediğimiz zaman müşterilerimiz eşyalarını hurda fiyatı üzerinden alacağımızı düşünmektedir. Hurda gümüş demek gümüşlerinizin eritmeye gideceği anlamına gelmektedir. Yani sizden alınan gümüş eşya obje değeri taşımamakta sadece gümüş oldukları için alınmaktadır. Yani bize gümüş gondol sattığınız zaman biz bu gondolu vitrinimize koyarak bir gondol olarak satmak yerine eritmeye götürüyor, objeliğini değil madeni değerini kullanıyoruz.

Örneğin 925 ayar gümüş gondol satmak istiyorum diyerek bizi aradınız. Biz ürünü hassas terazi ile tartıp ayar numarasına göre fiyat belirler size fiyat teklifimizi sunarız. Burada önemli olan ürünün gondol, şamdan ve lokumluk olması değil gümüş olmasıdır. Çünkü bu ürünler eritmeye gider, saf gümüş haline getirilerek değerlendirilir. Burada sizin açınızdan değişen bir şey yoktur. Yani objeniz gondol olarak da alınsa, hurda olarak da alınsa ödenecek ücret aynıdır.

GÜMÜŞ EŞYA NASIL SATILIR?

Gümüş eşya veya gümüş obje nasıl satılır bunu da yeri gelmişken detaylı şekilde anlatmak istiyoruz. Gümüş eşya ya da hurda gümüş satmak zannettiğinizden daha kolay bir işlemdir. Size düşen bizimle iletişime geçmek ve satmak istediğiniz ürünlerin ne tür olduğunu, ağırlığını ve ayarını söylemenizdir. Sahip olduğunuz gümüşlerin ağırlığı ve ayarları hakkında en ufak bir fikriniz de olmayabilir ki bu hiç sorun değil.

Mesela bize gümüşlerinizin fotoğraflarını göndererek fiyat alma sürecini başlatabilirsiniz. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına gümüşlerinizin fotoğraflarını gönderebilir, ya da bu numaradan bizi arayarak gümüş satmak istiyorum diyebilirsiniz. Satacağınız objelerin fotoğraflarını bizimle paylaşarak, fikir almamıza yardımcı olmanız süreci hızlandıracaktır. Çünkü bazı objelerin gümüş olup olmadığını fotoğraf üzerinden kolayca anlayabilmekteyiz. Sizin gümüş olduğunuz zannettiğiniz bir eşya kaplama olabileceği gibi başka bir maden de olabilir.  Gümüş kaplama eşyaların maddi bir değeri yoktur.

Bu tespiti yapabilecek, anında bilgi verebilecek, deneyimli, tecrübeli bir firma ile çalışmalısınız. Hurda gümüş alanlar için bizi tercih etmenizi istememizin sebebi de burdur. Hurda dememizin sebebi eşyalarınızın değersiz olması demek değildir. Üzerinde bir tuğra veya mühür bulunmayan sıradan objeler eritmeye gitmekte, bu yüzden hurda adıyla anılmaktadır.

HURDA GÜMÜŞ FİYATI NASIL BELİRLENMEKTEDİR?

Her gümüş eşya üzerinde bir ayar numarası barındırır. 800 ayar, 900 ayar veya 925 ayar olabilir. Bunlar yaygın olan ayar numaralarıdır. Daha farklılarına da rastlanabilir. Bu numaralar objenin altında, kenarında, kulpunda yazar ve gerçek gümüş olduğunun ispatıdır.

Ekibimiz bu ayar numarasına ve objenin ağırlığına göre size fiyat teklifi sunar. Yukarıda, gümüş satmak istiyorum diyen müşterilerimizden ürünlerin fotoğraflarını göndermelerini istediğimizi belirtmiştik. Bunun sebebi fiyat vermek değil, ürünlerin gümüş olup olmadığını görmek içindir.

En doğru fiyatı vermek için mutlaka tartmalıyız. Ürünün ayar numarasının o günkü kilogram piyasa değeri ile ağırlığı çarpılarak fiyat teklifi verilir. Tüm anlattıklarımıza karşın hala anlamadığınız, sormak istediğiniz başka noktalar varsa bizi arayabilirsiniz. Ekibimiz haftanın 7 günü aralıksız hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir:

Gümüş Eşya Fiyatı Nasıl Parlatılır?

Gümüş Eşya Nasıl Anlaşılır?

Gümüş Alan Yerler

Gümüş Eşya Kim Alır?

800 Ayar Gümüş Alanlar

Gümüş Eşyalar Nasıl Parlatılır?

Gümüş Eşya Kime Satılır?

Gümüş Eşya Neden Kararır?

 

Bizi Takip Edin
2023-02-12T22:48:04+03:0019 Şubat 2020|0 Yorum

Yorum Yap