Evlerimize şıklık katan gümüş eşyalar, hatalı kullanım ve uygunsuz koşullarda saklanması gibi sebeplerle bir süre sonra kullanılamaz hale gelebilmektedir. Gümüş eşyalarda karşılaşılan bu kararma durumu çoğu zaman oldukça can sıkıcı olabilir. Peki, gümüş nasıl parlatılır? Bir diğer deyişle gümüş eşyalar nasıl parlatılır? Kararmış gümüş eşyaların parlatılması için soda ile gümüş parlatma, ketçapla gümüş parlatma, alüminyum folyo ile gümüş parlatma gibi sizin de pek çok yerde karşılaştığınız farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yazımızda gümüş eşyalar nasıl parlatılır sorusuna yanıt olabilecek bazı gümüş parlatma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Eğer siz de gümüş parlatma yöntemleri nelerdir merak ediyorsanız yazımız okumaya devam edin!

Gümüş parlatma yöntemleri: Soda ile gümüş parlatma

Soda ile gümüş parlatma yöntemi için öncelikle limonlu soda kullanılması tavsiye edilir. Bunun için bir kabı, içerisine koyduğunuz gümüş malzemelerin üzerini kaplayacak şekilde limonlu soda ile doldurun. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra gümüşleri çıkartın ve saf su ile yıkayın. Ardından kurulayabilirsiniz.

Gümüş parlatma yöntemleri: Ketçap ile gümüş parlatma

Ketçap ile gümüş parlatma, gümüş parlatma yöntemleri arasında oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun için kararmış gümüş malzemenin üzerini tamamen kaplayacak şekilde ketçap ile kaplayın. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayın ve yumuşak bir bez ile kurulayın.

Gümüş parlatma yöntemleri: Alüminyum folyo ile gümüş parlatma

Alüminyum folyo ile gümüş parlatma da etkili olabilecek bir diğer gümüş parlatma yöntemidir. Bunun için gerekli malzemeler tuz, alüminyum folyo ve sıcak sudur. Parlatma işlemine başlamak için ilk olarak parlak tarafı yukarı gelecek şekilde lavabonuzun ya da uygun bir kabın içerisini alüminyum folyo ile kaplayın. Sonra içerisine kararmış gümüş eşyalarınızı ekleyin. Gümüş eşyaların alüminyum folyo ile mutlaka temas etmesi gerektiği unutmayın. Kabın içerisine sşyaların üzeri kapanacak kadar sıcak su ve tuz koyup karıştırın. 30 saniye ile 1 dakika arasında beklettikten sonra eşyaları bir bezin üzerine alın ve yumuşak bir bez ile ovalayın. Kararmış kısımların parladığını göreceksiniz.

Gümüş parlatma yöntemleri: Saf alkol ile gümüş parlatma

Gümüş nasıl parlatılır sorusuna yanıt olabilecek bir diğer yöntem de saf alkol ile gümüş parlatma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için kapaklı bir kabın içerisine kararmış gümüş eşyalarınızı koyun ve üzerini kaplayacak kadar saf alkol ekleyin. Ardından kapağı kapatın ve ortalama 1 saat kadar bekletin. Ardından gümüşleri kaptan çıkartarak testere talaşının içerisine yerleştirin ve kurumaya bırakın.

Gümüş eşyalarınız eski haline dönmüyor mu?

Gümüş eşyalarınızı parlatmanıza rağmen ilk hallerine dönmüyor mu? Gümüş eşyalarınızı elinizden çıkarmak mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Umut Spot olarak gümüş eşyalarızı değerinde alıyoruz.

Süreç nasıl işliyor?

Süreç ise oldukça basit!

● Eşyalarınızın fotoğrafını sitemiz üzerinden veya 0533 493 33 90 numaralı WhatsApp hattımızdan bize gönderiyorsunuz.
● Gönderdiğiniz fotoğraflar uzman ekibimiz tarafından inceleniyor, fiyatlandırılıyor ve size geri dönüş yapılıyor.
● Fiyat onayınız ile birlikte taşıma ekibimiz tarafından yerinden alınıyor.

Eğer siz de ikinci el eşya satmak istiyorum diyorsanız 0533 493 33 90 numaramızdan veya bu sayfamızdan bize ulaşın: İkinci El Eşya Alan Yerler

Bugün gümüş eşyalar nasıl parlatılır sorusunu cevaplamaya çalıştık.

İlginizi Çekebilir:

Gümüş Eşya Fiyatı Nasıl Parlatılır?

Gümüş Eşya Nasıl Anlaşılır?

Gümüş Alan Yerler

Hurda Gümüş Alanlar

Gümüş Eşya Kim Alır?

800 Ayar Gümüş Alanlar

Gümüş Eşya Kime Satılır?

Gümüş Eşya Neden Kararır?

Bizi Takip Edin
2022-04-04T11:19:08+03:0015 Mart 2019|0 Yorum

Yorum Yap