Gümüş alan yerler ile ilgili bilmek istediğiniz detayları gümüş nasıl satılır sorusunun tüm cevapları yazımızda olacak. Gümüş nasıl satılır, gümüş nasıl nakite çevrilir, gümüş kime satılır bunlarda da bahsedeceğiz. Amacımız herkesin elindeki kıymetli eşyalarını değerinde satmalarını sağlamaktır.

Gümüşlerimi nakite çevirmek istiyorum mu diyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. İnsanların ellerinde nakit fazlalığı olduğu zaman bunu genelde altın veya döviz alarak değerlendirir, gümüş satın almayı hiç akıllarına getirmezlerdi. Ancak son zamanlar bu konuda önemli bir farkındalık oluştu ve herkes ellerindeki objeleri, takıları nakite çevirmeye ya da tam tersi gümüşe yatırım yapmaya başladılar.

Altın ve döviz fiyatlarındaki yükseliş sonrası gümüş fiyatları da yükselmeye başlayınca ellerindekini satmaya karar veren herkes güvenilir gümüş alan firma arayışına girdi. Değerinde satış yapmak isteyen pek çok kişi bizi arayarak gümüş satmak istiyorum diyerek fiyat soruyor. Google veya bir başka arama motoru üzerinden gümüş alan yerler şeklinde arama yapan ve pek çok firma ile karşılan insanların genelde kafası karışıyor. İstanbul gümüş alım satım piyasasından her daim haberdar olan firmamız bu noktada size güven veren bir alışveriş deneyimi sunacaktır. Haydi başlayalım

Gumus-Alan-Yerler

Gümüş Obje Alan Yerler

İkinci El Gümüş Eşya Nasıl Satılır?

Gümüş satmak için kapı kapı dolaşıp fiyat teklifi almanıza gerek yok. Öncelikle elinizdeki ürünün gerçek gümüş olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer emin değilseniz 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına ürünün fotoğraflarını göndermeniz yeterli. Arkadaşlarımız fotoğraf üzerinden ürünün gerçek gümüş olup olmadığını anlayacaktır.

Neden fotoğraf istiyoruz? Müşterilerimiz bu soruyu çok soruyor. Çünkü pek çok insan elindeki ürünün has gümüş olup olmadığını bilmiyor ve değerinin çok altında satışa sunuyorlar. Ya da tam tersi bir durumda değeri olmayan bir objenin gerçek gümüş olduğu konusunda ısrarcı olabiliyorlar. Bunların önüne geçmek ve zaman kazanmak için ilk aşamada ürünün gerçek olup olmadığını öğrenmek için fotoğraf istiyoruz. Siz de elimdeki ürün gerçek gümüş mü değil diye anlamak isterseniz pratik metotlar ve ipuçları verdiğimiz yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

Eğer elinizdeki ürünler gerçek gümüş ise istediğiniz gün hassas teraziyle adresinize geliyor gümüşlerinizi tek tek tartarak fiyat veriyoruz. Anlaşma sağlanması halinde ise nakit ödemesini yaparak satın alıyoruz. Yani ilk etapta objelerinizin, takı veya aksesuarlarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli.

Gümüş Alanlar Fiyat Teklifini Neye Göre Belirler?

Fotoğraf gönderdiniz ve satmak istediğiniz objenin gerçek gümüş olduğu anlaşıldı daha sonra fiyat teklifi neye verilecek? Gümüş alan yerler olarak gümüş gondol, gümüş şekerlik, gümüş tepsi, gümüş şamdan gibi eşyalarınızın alımında;

  1. Ayar numarasına (800 aya, 900 ayar, 925 ayar en çok satın aldıklarımızdır)
  2. Ağırlığına dikkat ederek alım yapıyoruz. (Ekibimiz tüm gümüşlerinizi hassas terazi ile tartacaktır)

800 ayar gümüş farklı, 900 ayar gümüş farklı, 925 ayar gümüş farklı fiyatlardan satın alınır. Örneğin bize 925 ayar gümüş gondol satacağınız zaman ürünü hassas terazi ile tartar, kaç kg geliyorsa ayar numarasına gelen fiyatla çarparak fiyat veririz. 925 ayar gümüş piyasa fiyatı o gün kaç tl ise o fiyat baz alınır. Dikkat etmeniz gereken şey objenizin tartılıp tartılmadığıdır. Hakkaniyetle, adil fiyat verecek olan firmamız kesinlikle kabaca, rastgele fiyat teklifi yapmaz.

Umarız yazımız sizin için faydalı olmuştur. Eğer size ailenizden kalmış ya da sizin satın aldığınız ama artık kullanmak istemediğiniz gümüşleriniz varsa ve satmak istiyorsanız biz her zaman hizmetinizdeyiz. Gümüş ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıya linkini eklediğimiz faydalı makalelerimize de göz atabilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İkinci el gümüş alan yerler

Hurda Gümüş Nedir?

Hurda gümüş demek gümüşlerinizin obje değerinde değil de metal değerinden alınmasıdır. Örneğin gümüş gondol, gümüş tepsi, gümüş şekerlik, şamdan, çatal bıçak gibi gümüşleri evinde süs olarak veya eşya olarak kullanacak kişiler bunları obje olarak gümüş satan yerlerden alır. Ancak sizden gümüş aldığımız zaman gümüşün o günkü metal değeri üzerinden alım yaparız. Ekibimiz gümüş alan yerler olarak 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar gümüşleri eritmektedir.

Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Bize ne kadar fazla gümüş satarsanız satın nakit, eft veya havale ile ödeme yapabilecek ekonomik gücümüz vardır. Gümüş alan yerler için firmamızı tercih ettiğiniz zaman gümüşleriniz evinizden çıkmadan ödemesi yapılır, siz onay verdikten sonra teslim alınır. Ekibimiz İstanbul gümüş alım satım piyasasında önemli bir konumda olduğu için pek çok kişi ve firmadan gümüş alımı yapmaktadır. Siz de ailenizden kalan veya belli bir süre önce satın aldığınız gümüşlerinizi bize satabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2023-08-16T22:36:44+03:0030 Nisan 2018|0 Yorum

Yorum Yap