Pendik 2. ikinci el eşya alanlar fazlalık eşyalarınızı kapınıza kadar gelerek kısa süre içinde nakit satın alıyoruz. İkinci el eşya nasıl satılır, ikinci el beyaz eşya alanlar nasıl fiyat verir, spot eşya nasıl satılır fiyatlandırılır gibi sorularınız da cevaplandırılacaktır. Özellikle son 5-6 senedir insanlar kullanılmış eşyalarını satma konusunda daha bilinçli hale geldiler. Tabii eşya satmak sadece istemekle değil aynı zamanda harekete geçmekle olur. Umut Spot olarak biz bunun için varız. Eşyalarımı satmak istiyorum ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum diyorsanız yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ederiz.

 2.el eşya alan yerler ile ilgili daha önce kulaktan dolma, şikayet veya memnuniyet içeren bilgiler duymuş olabilirsiniz. Bunların hepsini unutup kendi deneyimleyeceğiniz, eşyalarınızı kolaylıkla, zahmet çekmeden satabileceğiniz bir sürece hazır olun. 20 yıla yakın süredir İstanbul genelinde spot eşya alım satım işi ile ilgilenen firmamız gerekli olan tüm bilgi ve tecrübeye sahiptir. Yani ekibimize güvenebilir, eşyalarınızı bize güven içinde satabilirsiniz. İsterseniz eşyalarınızı satmaya karar verdikten sonra sizi nasıl bir süreç bekliyor bunu anlatmaya başlayalım.

Pendik-2.-İkinci-El-Esya-Alanlar

Pendik 2. ikinci el eşya alan yerler, Pendik spot eşya alanlar, Pendik ikinci el beyaz eşya alanlar

İkinci El Eşya Nasıl Satılır?

2.el eşya nasıl satılır sorusu tüm müşterilerimizin aklına gelen ilk sorudur. Bunun cevabını kısaca, sizi sıkmadan verelim. Elinizden çıkarmak istediğiniz, yaşam alanlarınızı daraltan, depolara kaldırdığınız eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek başlayabilirsiniz.

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek olumlu veya olumsuz cevap alabilirsiniz.
  • Eşyalarınız bizim alıp satamayacağımız durumda ve modelde ise alamayacağımızı bildirerek müşterimize teşekkür ediyoruz.
  • Satın almak isteyeceğimiz eşyalarınız varsa bunlar için kısa sürede fiyat teklifimizi iletiyoruz.
  • Fiyat konusunda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde kısa sürede Pendik ilçesindeki adresinizden alım yapıyoruz.
  • Eşyalarınızın alımı sırasında gerekli olan nakliye, taşıma ve yükleme işlemleri ekibimiz tarafından size zahmet vermeden, ücretsiz yapılacaktır. Bu konu ilerleyen satırlarda detaylı şekilde iletilecektir.

Pendik 2. ikinci el eşya alanlar için bizi seçmeniz süreci sorunsuz yaşamanız için yeterlidir. Ekibimiz sadece kendi kazancını değil aynı zamanda müşterilerimizin memnuniyetini de düşünmektedir. Sizden ricamız eşyalarınızın kusurları varsa bunu bize baştan söylemenizdir. Fotoğraf üzerinden fiyat teklifi verirken her detaya hakim olamayabiliriz. Dolayısıyla 2.el koltuğunuzun yırtık yerini, ikinci el çamaşır makinesinin arızalı olup olmadığını bilemeyiz. Bu konuda bize yardımcı olursanız daha sağlıklı fiyat teklifi alabilirsiniz.

2. İkinci El Eşyalar Neye Göre Fiyatlandırılır?

Eşyalarınızın neye göre hangi kriterlere göre değerlendirildiğini bilmenizde fayda var. Bildiğiniz gibi Umut Spot olarak biz bu işin ticaretini yapıyor, maddi değeri olan eşyaları satın almayı tercih ediyoruz. Yani satmak istediğiniz eşya sizin gözünüzde değerli olabilir ancak bizim açımızdan da alınıp satılabilir bir ürün olması gerekmektedir. Bazı insanlar eşyalarınız alamayacağımızı söylediğimizde bize ciddi tepkiler verse de satamayacağımız ürünleri almamız maalesef mümkün değildir. Pendik 2. ikinci el eşya alanlar için eşyalarınızı kıymetli kılacak detayların neler olduğunu madde madde anlatalım.

Eşyalarınızın Temizliği

Temiz eşya her zaman en yüksek fiyat teklifini alır. Bir eşyanın modeli ne kadar yeni olursa olsun temiz olmadığı sürece hiçbir zaman talep görmez. Özellikle ikinci el koltuk takımı, çekyat, baza yatak, masa sandalye, bahçe mobilyası, ofis mobilyası gibi eşyalarınızın temiz olmasına dikkat ederiz. Deforme olmuş, yıpranmış eşyalarınızın satın alınması oldukça zordur.

Eşyalarınızın Sağlam Olmasına

Sağlam olmayan eşyaların alınması neredeyse imkansızdır. Özellikle 2.el beyaz eşya alanlar için ikinci el çamaşır makinesi, buzdolabı, klima, bulaşık makinesi, kurutma makinesi gibi eşyaların sağlam olması önemlidir. Biz satın aldığımız beyaz eşyaları elbette elden geçiriyor, ufak tefek eksikliklerini tamamlıyor, tadilatlarını yapıyoruz. Ancak tadilat yapmak ayrı, tamirat yapmak ayrıdır. Tamirat yapmak genelde beyaz eşya servislerine ait bir iştir. Biz tamir etmek yerine orijinal ürünler almaya gayret ediyoruz.

Eğer arızalı beyaz eşya satmak istiyorsanız konu ile ilgili yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz ; Arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir?

Markasına

Eşyalarınızın markasına bakarak fiyat teklifimizi yükseltebiliyoruz. İkinci el beyaz eşya alanlar için de ikinci el koltuk alanlar için de marka önemli bir kriterdir. Fiyat teklifi almak için koltuklarının fotoğraflarını gönderen bir müşterimiz İstikbal, Bellona, Ikea, Mudo, Yataş, Enza, Doğtaş, Mondi gibi markaları söylediklerinde ilgimiz artar. Özellikle temiz ve yanık yırtıksız koltukların fiyat teklifleri daha yüksek verilir.

İkinci el buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, klima gibi ürünlerin markaları da fiyatı artırır. Arçelik, Altus, Regal, Beko, Siemens, Bosch, Vestel gibi markalar satışını kolay yapabildiğimiz markalardır.

Marka konusunda belki de en önemli olan ürünü en sonra bıraktık. 2. el televizyon alanlar da Samsung, Lg, Toshiba, Panasonic, Philips, Sony, Arçelik, Vestel 2.el televizyonlar da marka sebebiyle çok tercih edilir. Pendik 2. ikinci el eşya alalar için marka olmazsa olmaz bir detay değilse de fiyatı artırdığı açıktır.

Renk ve Desenlerine

Renk ve desen dediğimiz zaman aklınıza sadece 2.el koltuk takımı, L koltuk, çekyat, kanepe gibi eşyalardan bahsetmiyoruz. Beyaz eşya, küçük ev aletleri, sehpa, masa sandalye gibi ürünler için de geçerli. Pastel renkleri olan, evinizde veya iş yerinizde diğer eşyalara uyum sağlayacak ürünler daha iyi fiyattan satılır. Örneğin pembe koltuk takımı, krem rengi koltuk takımına göre daha zor satıldığı için daha iyi fiyattan alınır.

Pendik Spot Eşya

Pendik Spot Eşya

 

Ne Tür İkinci El Eşya Alıyoruz?

Pendik ikinci el eşya alanlar olarak satabileceğimiz, yukarıda belirttiğimiz kriterlere uyan ürünler satın alıyoruz. 2.el eşya dediğimiz zaman insanların aklına birbirinden farklı yüzlerce ürün geliyor. Ancak satmak istediğiniz her eşyayı satın almamız maalesef mümkün değildir. Bu yüzden alım satımını yapabileceğimiz, kendi branşımızla ilgili olan eşyaların alımını yapabiliyoruz. Nedir bunlar? Pendik eskiciler ne tür eşyalar alır?

2.el beyaz eşya, buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, klima, televizyon, koltuk takımı, masa sandalye, baza yatak, L koltuk, ofis mobilyası, deri koltuk, bahçe mobilyası gibi eşyalardan bahsedebiliriz. El halısı, Hereke halısı, Ladik halısı, Sivas Cezaevi halısı, plak, gümüş eşya, gümüş obje, tablo gibi eşyalarınızı da satın alabiliriz. Klasik mobilya türünde de iyi fiyat teklifi verebilen uzman ekspertiz ekibimize güvenebilirsiniz.

Hizmetimizi sadece Pendik ilçesinin tamamına tüm mahallelerine ulaştırabiliyoruz. Ahmet Yesevi Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Batı Mahallesi, Çamçeme Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Çınardere Mahallesi, Doğu Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Emirli Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Esenler Mahallesi, Esenyalı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Göçbeyli Mahallesi, Güllübağlar, Güzelyalı, Harmandere, Kavakpınar, Kaynarca, Kurna, Kurtdoğmuş, Kurtköy, Orhangazi, Orta Mahalle, Ramazanoğlu Mahallesi, Sanayii Mahallesi, Sapanbağları, Şeyhli, Sülüntepe, Velibaba Mahallesi, Yeşilbağlar her mahalleye ulaşabiliyoruz.

Nakliye ve Ödeme

Pendik 2. ikinci el eşya alanlar olarak müşterilerimizden kullanılmış eşya alacağımız zaman kendi nakliye aracımızı ve ekibimizi kullanıyoruz. Ne kadar fazla eşya olursa olsun içine sığdırabileceğimiz bir aracımız mutlaka bulunur. Sizi mağdur etmeden, bekletmeden, zahmete sokmadan kısa sürede eşyalarınızı aracımıza yüklüyoruz. Bu esnada evinizin duvarlarına, asansörünüze, apartman duvarlarına zarar vermiyoruz.

Ödeme ise eşyalarınızı satın almadan, araca yüklemeden önce nakit, eft veya havale ile sizin istediğiniz şekilde yapılır. Ekibimiz anlaştığımız rakam üzerinden ödeme yaparken fiyat düşürmek için eşyalarınıza kusur bulmaz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi herkes eşyalarını en yüksek fiyattan satmak ister. Ancak önemli olan yüksek fiyattan teklif almak değil yüksek fiyata satmaktır. Bunun için de yapmanız gereken tek şey güvenilir bir spotçu ile çalışmaktır.

Bizi Takip Edin
2024-03-07T22:09:58+03:0013 Ağustos 2016|0 Yorum

Yorum Yap