Döviz fiyatlarındaki beklenmedik yükseliş ile 2022 model buzdolabı fiyatları adeta tavan yapmış durumda. Evde, iş yerinde, ofiste kısacası yaşam alanlarımızın tamamında mutlaka buzdolabı kullanırız. Gıdalarımızı ilk günkü tazeliğinde tutmaya yarayan bu faydalı aletin birbirinden farklı marka ve modelleri bulunur.

Ülkemizin yoğun ve genç bir nüfus yapısı olduğu için herkesin buzdolabı tercihi ihtiyaçları doğrultusunda oluyor. Kalabalık aileler XL yani geniş dolapları tercih ederken az kişi veya tek kişinin yaşadığı ortamlarda standart boy dolaplar tercih edilebiliyor.

Yeni evlenecekler veya elinde bulunanı yenilemek isteyenler için ise sıfır buzdolabı fiyatları korkulu rakamlara ulaşmış durumda. Yabancı markalara oranla yerli markalar biraz daha uygun fiyatlar sunuyor olsa da yine de fiyatlar el yakmaya devam ediyor. Hangi marka nasıl bir fiyat politikası izliyor, fiyatlar ne aşamada, kampanya sunan markalar hangisi bunları takip ederek bütçenize göre bir ürün yakalayabilirsiniz.

Fiyatlar konusunda elimizden geldiğince sizi bilgilendirmeye çalışacağız ama öncelikle buzdolabı türleri ile iligli de kısaca bilgiler vermek istiyoruz. Eğer 2022 buzdolabı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun! Bununla birlikte eğer spot eşya almak veya ikinci el eşya satmak istiyorsanız mutlaka bu linke tıklamayı unutmayın: İkin El Eşya Alanlar

 

2022 Buzdolabı Fiyatları

En Çok Tercih Edilen Buzdolabı Markaları & Modelleri Hangileridir?

Ülkemizde yerli pek çok marka beyaz eşya firması bulunurken yabancı meşeili firmalar da üretim yapmaktadır. Bu markaların tamamı insanların ihtiyaçlarını doğru tespit ederek bu ihtiyaçlar doğrultusunda ürün geliştirmekte, doğru fiyatlarla satışa sunmaya çalışmaktadır. Peki en çok tercih edilen buzdolabı markaları modelleri nelerdir?

 • Çift Kapılı
 • Tek Kapılı
 • No Frost
 • Derin Dondurucu (Statik Buzdolabı)
 • Mini Buzdolabı (Ofis Tipi Buzdolabı)
 • Kombi Tipi Buzdolabı (Alttan Donduruculu)
 • Gardolap Tipi
 • Ankastre Buzdolabı

Bunlar ilk aklımıza gelen modeller olsa da farklı türden dolapları da vitrinlerde görebilmeniz mümkün. Bu kadar fazla çeşit olması ihtiyaçlar doğrultusunda olsa da insanları yenisini almaya teşvik etmek de önemli bir etken.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıfır veya spot buzdolabı fiyatları yüksek seviyelerde seyretse de tüketiciler de alabileceği önlemlerle bütçelerini koruyabilirler. Öncelikle ihtiyacınızın dışına çıkmamalı, size ne lazımsa onu satın almalısınız. Tüketici buzdolabı alırken nelere önem vermeli, nasıl bir yol izlemeli kısaca bu değinelim. İşte buzdolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • İsteğinizi değil ihtiyacınızı satın alın.
 • Enerji tasarruflu modelleri tercih edin.
 • Bütçeniz kısıtlıysa büyük markaların alt segment markalarını tercih edin. (Arçelik-Altus, Vestel-Regal gibi)
 • Yaygın servis ağı ve yedek parça tedariki kolay olan markalara yönelin.
 • Markaların garanti sürelerini karşılaştırın. Düşük ödeme ile ek garanti yapıp ileride meydana gelebilecek arızalardan ürününüzü koruyun.
 • Eğer kiracıysanız veya taşınma olasılığınız varsa battal boy XL modellerden sakının

İlginizi Çekebilir: Buzdolabı Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Sıfır Buzdolabı Almak İstiyorum

2022 Buzdolabı Fiyatları: Arçelik Buzdolabı Fiyatları

Arçelik buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak; 1955 yılında Sütlüce’de kurulan marka 1968 yılında Çayırova’daki tesislerine taşınmıştır. Marka 1959 yılında ilk çamaşır makinesini, 1960 yılında da ilk buzdolabını üretmiştir. Zamanla ürün grubunu ve çeşitliliğini geliştiren Arçelik’in  12 marka, 18 üretim tesisi bulunmakta, 146 ülkede 40 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Buzdolabı satın almak istiyorum diyerek fiyat araştırması yapan pek çok kişinin aklına ilk gelen marka olan Arçelik pek çok alternatif sunmaktadır. Üretime başladığı ilk günden beri tüketicilerin güvenini kazanan markanın en önemli özelliği yaygın servis ağıdır. Ülkemizin en ücra köşesinde bile mutlaka servis hizmeti sağlayan Arçelik yedek parça fiyatlarında da kullanıcıları üzmez.

Mini buzdolabı, mini bar tipinden tutun da gardolap tipi, kombi tipi, derin dondurucu gibi pek çok modelin üretimini yapan firma da en uygun buzdolabı 3.000 tl den başlarken modellerine göre 25.000 tl ye kadar çıkmaktadır. Bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ortalama bir model ise 10 bin-12 bin TL arasındadır.

2022 Buzdolabı Fiyatları: Bosch Buzdolabı Fiyatları

Bosch buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak; Ünlü Alman markası Bosch 1886 yılında Stutgard’da küçük bir atölye olarak kuruldu. 1933 yılında ilk elektrikli buzdolabını üreten firma daha sonra pek çok ilke imza attı. İlk bulaşık makinesi de yine Alman devi bu firma tarafından üretilmiştir. Alman sanayi sektörüne önemli katkıları olan firma aynı zamanda arabalar için de bazı parçalar üretmektedir.

Ülkemizde de saygın, güvenilir markaların başında gelen Bosch, sıfır beyaz eşya alanlar için akla gelen ilk isimlerden. Yaygın servis ağı ile müşterilerini mağdur etmeden tedarik sağlayabilen markanın fiyatları yerlilere göre bir tık daha pahalı olsa da tereddüt etmeden satın alınabilir.

Yeni Bosch buzdolabı satın almak istiyorum diyerek internet üzerinden veya bayilerden araştırmaya başlarsanız fiyatların 8000 TL seviyelerinden başladığını göreceksiniz. İhtiyacınıza uygun olan buzdolabının teknik özelliklerine, malzemesine ve ölçülerine göre fiyat 22-23.000 bin seviyelerine çıkmaktadır.

2022 Buzdolabı Fiyatları: Vestel Buzdolabı Markası Fiyatları

Vestel buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak; Elektronik, beyaz eşya ve dijital ürünler alanında faaliyetini sürdüren 18 tanesi yurtdışında olmak üzere toplam 28 şirketten oluşan büyük bir teknoloji firmasından bahsediyoruz. Ülkemizin gerçekten de gurur duyulması gereken markalarından biri olan Vestel, Avrupa Tv pazarının lider, beyaz eşya pazarının ise ilk 3 üreticisinden biridir.

Vestel özellikle yeni evlenen ve sıfır beyaz eşya almak isteyen gençlere sunduğu düğün paketi kampanyaları ile önemli satış adetlerine ulaşmaktadır. Arçelik, Beko grubuna göre fiyatları daha makul seviyelerde seyreden markanın led televizyon, klima, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi ürünlerde de iddialı fiyatları var. 2022 yılı buzdolabı fiyatları ise rakiplerine göre daha uygun.

Gençleri ve renkli eşyaları sevenleri retro buzdolabı serisi ile cezbeden markanın fiyatları ortalama 5200 TL den başlayarak 28.000 TL lere kadar çıkmaktadır.

2022 Buzdolabı Fiyatları: Samsung Buzdolabı Fiyatları

Samsun buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak;  Samsung markası ilk duyduğumuzda aklımıza Led, Oled Televizyon veya Adroid cep telefonu gelse de beyaz eşya konusunda da iddialı modeller üretiyorlar. 1969 yılında kurulan Kore kökenli firma1974 yılında çamaşır makinesi ve buzdolabı üretmeye başladı.

Müşterilerin yedek parça ve servis konusunda çekinceleri olsa da Samsung buzdolabı ve diğer beyaz eşya gruplarında yedek parça sorunu yaşatmıyor. Yeterli servis ağına sahip olan firmanın özellikle çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi modellerinde oldukça fazla elektronik aksam kullanılıyor.

Buzdolabı modellerinde de çok geniş bir ürün gamına sahip olan Samsung diğer markaların aksine gardolap tipi buzdolabı modellerine 2022 yılında da ağırlık verdi. İnox yani paslanmaz çelik gövdeli buzdolabı çeşidi oldukça fazla olan markanın fiyatları için ucuz dememiz mümkün olmasa da ürünler bu fiyatları hak ediyor.

Samsung 2022 buzdolabı fiyatları 8000 TL ile 40 bin TL arasında değişen fiyatlarla sunuluyor. Samsung beyaz eşya alınır mı, pahalı mı, fazla arıza çıkarır mı derseniz bunun cevabını biz değil kullanıcıları verebilir.

2022 Buzdolabı Fiyatları: Beko Buzdolabı Fiyatları

Beko buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak;  Merhum Vehbi Koç’un ülkeye döviz kazandırmak amacıyla yola çıkarak yoğun uğraşlar sonucu kurulmuştur. Bejenero ve Koç ailelerinin ilk iki harflerinin birleşiminden ortaya çıkan Beko adı Türkiye’nin en önemli, Avrupa’ya açılan markasına isim oldu. Arçelik çatısı altında üretilen ürünlerini tüm Dünya’ya ulaştıran markanın küçük ev aletlerinden tutun da elektronik eşyaya kadar pek çok ürünü bulunur.

Servis ve yedek parça konusunda Koç grubuna ait olan diğer markalar gibi Türkiye’nin en yaygın ve uygun yedek parça ağına sahiptir. Müşteri memnuniyetine çok önem veren Beko, arızalı, darbeli ürünlerini kısa sürede koşulsuz değiştirmektedir.

Arçelik, Vestel, Altus, Regal gibi yerli markalara oranla biraz daha soğuk olan Beko markası aslında bilinenin aksine çok kaliteli ve fiyat avantajlı ürünler üretmektedir. Özellikle no frost buzdolabı, derin dondurucu, mini buzdolabı modellerinde oldukça iddialı. 2022 başlangıç fiyatları 7000 TL olan dolapların fiyatları 32.000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Buzdolabı Fiyatları 2022

2022 Buzdolabı Fiyatları: Siemens Buzdolabı Fiyatları

Siemens buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak;  Marka 1847 yılında Berlin  Almanya’da kurulmuş olsa da şuan genel merkezi Münih’tedir. Firma sadece dayanıklı tüketim malları sektöründe değil sağlık ve enerji sektörlerinde de faal,yet göstermektedir.

Siemens dediğimiz zaman insnaların ilk tepkisi ‘’çok pahalı’’ oluyor. Haksız da değiller Siemens diğer markalara oranla bir tık daha pahalı kalsa da kalitesi tartışılmaz. Daha önce kullananlar tarafından yenisi için de tercih edilen, marka bağımlılığı en yüksek olan markalardan bizi olan Siemens BSH grubu altında Bosch ve Profilo markaları ile beraber üretilmektedir.

Siemens beyaz eşya alınır mı? Eğer bütçenizi çok zorlamayacaksa kesinlikle alınır. Hatta biraz daha uygun olsa hiç düşünmem alırım diyorsanız Profilo’yu da tercih edebilirsiniz. Siemens 2022 buzdolabı modelleri 9000 TL den başlarken bu rakam Profilo marka ürünlerde 7500 TL bandındadır. Maksimum fiyatta Siemens 40 bin TL ye kadar çıkarken Profilo’da bu rakam 26-27 bin TL gibidir.

2022 Buzdolabı Fiyatları: Miele Buzdolabı Fiyatları

Miele buzdolabı fiyatlarına bakmadan önce markanın tarihine ve önemine bakacak olursak;  Ürün kalitesi çok yüksek olan Miele markası gelir seviyesi belli aşamadan olan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Çünkü bu markanın ürünleri piyasanın en pahalı modelleri arasındadır. 1899 yılında kurulan markanın ürünleri tasarım harikası olmasa da uzun ömür ve yüksek performans garantisi sunmaktadır.

Miele 2022 buzdolabı fiyatları 16000 TL den başlamakta ve inanamayacaksınız ama 150 bin TL ye kadar çıkmaktadır. Markanın çok fazla bağımlısı olduğu için kemik bir kitleye hitap etmektedir. Miele beyaz eşya, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, küçük ev aletleri tereddüt etmeden alınabilir. Eğer maddi gücünüz yetiyorsa servis ağı, yedek parça derdi olmayan bu harika markanın ürünlerini satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Buzdolabı Neden Soğutmuyor, Ne Yapmalıyım?

Buzdolabı Neden Ses Yapar?

Kombi Buzdolabı Nedir, Kullanışlı Mıdır?

Low Frost ile No Frost Buzdolabı Arasında Ne Fark Var?

Buzdolabı Kapağı Kapanmıyorsa Ne Yapmalı?

Buzdolabı Neden Patlar?

Buzdolabı Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

No Frost Buzdolabı ile Derin Dondurucu Arasındaki Fark

Buzdolabınızda Kalmış Et Kokusu Nasıl Gider?

Low Frost Ne Demek?

 

 

Bizi Takip Edin
2022-07-06T18:10:14+03:009 Nisan 2022|0 Yorum

Yorum Yap