Yaz ayları kendini hissettirdiği zaman herkesin aklına en ucuz klima nereden alınır sorusu gelir.  İnsanlar evine, ofisine klima bakmaya ve en iyi ürünü en uygun fiyattan satın almak için araştırma yapar. En uygun fiyatlı klima nereden alınır, ucuz klima nereden bulunur, sıfır klima fiyatları ne seviyelerde şeklinde sorular birbiri ardına gelir. Kimi pahalı satın alır kimi kaliteyi ucuza bulur. Ama nereden bulur?

Klima satın almak istiyorum ama bütçeme göre ürün bulamıyorum diyorsanız klima satın alma rehberi niteliğindeki yazımızla size yardımcı olabiliriz. Bilmek isteyeceğiniz detaylar, klima ile ilgili faydalı bilgiler, dikkat edilmesi gereken konuların hepsini inceleyeceğiz. Haydi başlayalım.

Uygun Fiyatlı Klima Nasıl Bulunur?

Bu sorusunun cevabı göreceli olduğu için net bir cevap vermek zordur. Sizin için ideal fiyat başkası için yüksek olabileceği gibi tam tersi bir durumda söz konusu olabilir. Sıfır klima fiyatları günden güne artarken elinizi çabuk tutup bütçenize göre bir ürün alırsanız çok iyi olur. Haydi beraber bir alışveriş turuna çıkalım bakalım en ekonomik klima nereden alınır?

1. Hepsiburada

En-Uygun-Klima-Nereden-Alinir

En uygun fiyatlı klima bulabileceğiniz yerlerden biri de Hepsiburada.com sitesidir.

Yüzlerce binlerce farklı ürün satan siteden sıfır klima fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Klima en ucuz ne zaman olur elbette kışın veya yaza girmeden önceki dönemlerde. O halde aceleniz yoksa yaz gelmeden sitenin kampanyalı dönemlerini takip edin veya indirim kodlarını yakalayın. Mutlaka kesenize göre bir klima bulabilirsiniz. 

Hepsiburada sitesinin klima fiyatlarını incelerken ”Kuponlu Ürün” yazanları inceleyerek pek çok cihazı bayii fiyatlarının altına bulabilirsiniz. Montajı markanın servisi tarafından ücretsiz yapıldığını unutmayın.

Hepsiburada sıfır klima fiyatları için tıklayın.

2. Trendyol

Ucuz-Klima-Nereden-Alinir

Ucuz klima nereden alınır

Ne satın almak istersek isteyelim Trendyol.com iyi bir alternatiftir. Onlarca farklı ve yüzlerce farklı modeli bir kaç tıkla önünüze sererek çeşitli kriterlere göre filtreleme yapabilir, bütçenize göre bir ürün bulabilirsiniz. ”Avantajlı Ürün” ve ”İyi Fiyat” etiketlerinin olduğu uygun fiyatlı ürünleri inceleyebilirsiniz.

Şanslı Cuma günlerinde de fırsat fiyatlı ürünlere denk gelebilir, aradığınız klimayı uygun fiyattan satın alabilirsin. İhtiyacınız olan ısıtma soğutma kapasitesini, enerji sınıfını, bütçe aralığını işaretleyerek aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

Trendyol sıfır klima fiyatları için tıklayın

3. Cimri

En-Ekonomik-Klima-Hangisi

En ekonomik klima nereden alınır

Son yıllarda elektronik, beyaz eşya, küçük ev aletleri hatta gıda ürünleri alan herkes Cimri gibi karşılaştırma siteleri üzerinden araştırma yapıyor. Alışveriş siteleri size kendi stokları üzerinden fiyatlar sunarken Cimri tüm siteleri tarar ve hepsini karşılaştırmalı şekilde listeler. Böylece farklı sitelerde tek tek arama yapmak zorunda kalmazsınız.

Siteye girdiğinizde arama kısmına klima yazmanız ve aradığınız kriterleri işaretlemeniz yeterli. Satın almak istediğiniz cihaza tıkladığınız zaman Cimri sizi ana siteye yönlendirirken cihazla ilgili teknik bilgilerin ve cihazın fiyat geçmişinin yer aldığı bir tablo da sunuyor.

Cimri sıfır klima fiyatları için tıklayın

4. Yapı Marketleri

Yapi-Marketleri-Klima-Fiyatlari

Yapı marketleri klima fiyatları

Tekzen, Koçtaş, Bauhaus gibi yapı marketlerinde kaliteli ve ucuz fiyatlı klima bulunabilir. Koçtaş’ta genellikle Beko, Arçelik gibi Koç grubuna ait markaların ürünleri bulunurken. Bauhaus veya Tekzen de kendi ithal ettikleri ve sadece kendi mağazalarında sergiledikleri ürünlere uygun fiyat etiketi koyabiliyorlar. Kendi internet sitelerine koymadıkları ürünleri mağazada sergileyebilirler. O yüzden mağazalarını gezmenizi tavsiye ederiz.

5. Yetkili Bayiiler

Markaların yetkili satış noktaları, bayiileri de stoklarını eritmek için kendi bünyelerinde yapacakları kampanyalarla iyi fiyatlar sunabilir. En ucuz klima nereden alınır sorusuna bayiiler şeklinde cevap vermek zor ama kampanyaları takip etmekte fayda var.

Samsung, Lg, Daikin, Baymak, Alarko, Arçelik, Beko, Toshiba, Vestel klima sektörünün önde gelen markaları arasında sayılabilir. Bayiiler arasında fiyat farklılıkları olabileceği için araştırmanızı tek bayii üzerinden yapmamanızı öneririz.

6. İkinci El Klima Satan Firmalar

İkinci-El-Esya-Alanlar-Umut-Spot

İkinci el klima alarak uygun fiyatla ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Burada sahne bizim 🙂 Umut Spot ikinci el klima alanlar olarak tüm İstanbul genelinde aktif olarak hizmet veriyor, klimalarınızı markasına, modeline, kapasitesine göre fiyatlandırıp satın alıyoruz. Bazen müşterilerimizin satın alıp kısa süre kullandıkları, çeşitli sebeplerden dolayı sattıkları klimalar olabiliyor. Çok az kullanılmış, hala yepyeni duran bu cihazları tereddüt etmeden satın alabilirsiniz. Evden klima satmak isteyen müşterilerimizden alım yaparken klimaları kendi ekibimiz söktüğü için satın almadan önce deneyip test ediyoruz.

Bazen sıfır klima fırsatlarımız da oluyor. Spot piyasadan veya müşterilerimizden gelen servis kurulumu yapılmamış, garantisi başlamamış, kutusu açılmamış klimalar bayii fiyatlarının çok altında satışa sunulabiliyor. Açık söylemek gerekirse sıfır klimalara denk gelmek zor olabilir ama az kullanılmış temiz, sağlam ürünler bulabilirsiniz.

Klima alırken dikkat etmeniz gerekenler için tıklayabilirsiniz.

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sadece fiyata odaklamak yapacağınız en büyük hatalardan biri olur. Her pahalı klima iyi olmayacağı gibi uygun fiyatlı klima da vasat değildir. Markadan ve fiyattan ziyade ürünün performansına odaklanmanızı öneririz. İşte klima alırken dikkat etmeniz gerekenler

  1. Isıtma/Soğutma kapasitesine
  2. Enerji sınıfına
  3. Servis ağına
  4. Yedek parça fiyatlarına ve erişim durumuna
  5. İç ünite ve dış ünitenin gürültü seviyelerine
  6. Garanti Süresine (İlave ödeme ile ek garanti satın almak mantıklı olabilir)
  7. Montaj şartlarına (Bazı markalar satış fiyatını düşük tutup montajı ücretli yapabilir)
  8. Markasına

En ucuz klima nereden alınır bunun cevabı elbette önemli ama hangi klima, hangi model, hangi btu? Eğer karşılaştırma yaptığınız cihazların size sunduğu şartlar aynıysa elbette en içlerinden en iyi markayı seçmelisiniz. Ama fiyat farkı yüksekse, ucuz olan size aynı konforu sunuyorsa detaylarda boğulmadan uygun fiyatlı olanı tercih edebilirsiniz.

Servislerden Görüş Almak Çok İşinize Yarar

Satın almayı düşündüğünüz marka ve modeli almadan önce yetkili servisi ile yüz yüze görüşmeniz faydalı olabilir. Bazı markaların kronik problemleri veya yedek parça tedarik sorunları olabiliyor. Yaz aylarında patlama yapan klima talepleri montaj ve yedek parça tedarik sorunlarını da beraberinde getirebilir. Uzun vadeli düşünmeli sadece satın aldığınız dönemi değil, ilerleyen yıllarda da markanın size parça tedarik etmeden sorun yaşatmayacağından emin olmalısınız.

Bizi Takip Edin
2024-05-12T10:49:42+03:003 Mayıs 2024|0 Yorum

Yorum Yap