Klima alırken dikkat edilmesi gereken 5 detay size sıfır veya ikinci el klima almadan önce önemli ipuçları verecektir. En iyi klima markası hangisi, kaç btu klima almalıyım, klima seçerken nelere dikkat etmeliyim gibi sorularınızı da cevaplayacağız. Klima yaz aylarının kavurucu sıcaklarında veya soğuk kış günlerinde evinizde size yardımcı olabilecek, imdadınıza yetişecektir. Özellikle yoğun sıcaklarda bazen nefes alamayacak gibi oluyor, boncuk boncuk terliyor hemen bir serinlik arıyoruz. En iyisi siz kendinize sağlam, işinizi görecek bir klima alın. Peki nasıl? Bu yazıyı bunun için hazırladık.

Piyasada birbirinden farklı markalar altında yüzlerce farklı klima modelleri ile karşılaşacaksınız. Satış temsilcisi olan arkadaşlar sizi istedikleri markaların ürünlerine yönlendirebilirler ama asıl önemi olan sizin neye ihtiyaç duyduğunuzdur. Aklınıza takılan kavramlar varsa bunları mutlaka öğrenmeli, alışverişe daha sonra başlamalısınız. Split klima nedir, inverter klima nedir, salon tipi klima nedir, ikinci el klima alan yerler nerede, sıfır klima nereden alınır gibi sorularınız varsa bunları cevaplamadan başlamayın deriz.  Çünkü bu cihazlara ciddi meblağlar ödeyeceksiniz ve verdiğiniz paranın tam karşılığını almak en doğal hakkınız. Nelere dikkat edilmeli isterseniz başlayalım

Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İhtiyacınız olan klimayı seçerken sadece markasına, ısıtma veya soğutma gücüne bakmak doğru olmaz. Sıfır klima fiyatları göze alındığında hiç de az değil. Madem bu paraları ödeyeceksiniz o halde paranıza göre alabileceğiniz en iyi klimayı almalısınız. Klima alırken tercih edilebilecek en iyi marka hangisi onu alayım diye düşünmeyin. Kaliteli marka ürün almak elbette önemli ama işinizi daha düşük bütçeyle çözmek varken neden fazla masrafa giresiniz?

Bu detayları göze alırsanız sizin için faydalı olacaktır. Hem en iyi tipte cihazı seçecek hem de bütçenizi koruyacaksınız. Biz yıllardır ikinci el eşya alım satım işleri ile uğraşıyor, klima satmak istiyorum diyen herkese titizlikle hizmet veriyoruz. Dolayısıyla konu ile ilgili işinize yarayabilecek bilgilere sahibiz ve bunları sizinle paylaşmak istiyoruz. İsterseniz hemen başlayalım.

 

İkinci El Klima Alanlar

İkinci El Klima Alanlar

Nerede Kullanacaksınız? 

Klimanın nerede kullanılacağı, nasıl bir alana hava vereceği çok önemlidir. Küçük odaya alacağınız yüksek kapasiteli bir klima sizi rahatsız edeceği gibi büyük odaya alacağınız küçük klima da yetersiz kalacaktır. Optimum güçteki klimayı satın almak için bazı kriterlere dikkat etmek gerekir.

Cihazı büyük bir odaya mı takacaksınız yoksa küçük bir odaya mı? Odada bulunan pencere sayısı, yapının izolasyon durumu, içerideki petek sayısı alacağınız cihazın kapasitesini belirleyecektir. Klima kapasitesi btu birimi ile ifade edilir. Kabaca kaç m² odaya kaç btu klima alınır onu da belirtelim.

10 m²- 18 m² arasına    ——-  9000 btu

18 m² – 26 m² arasına   ——   12000 btu

26 m²- 40 m² arasına   ——   18000 btu

40 m²- 52 m² arasına   ——-  24000 btu

52 m²- 92  m² arasına  ——- 42000 btu

92 m²- 100 m² arasına ——  45000 btu

Normal şartlar altında m² hesabına göre bu güçlerdeki klimaların sizin için yeterli olması gerekir. Ancak klimanın kurulacağı odanın/salonun yapısı güç dengelerini değiştirebilir. Odanız için en uygun güçteki klimayı seçebilmek için markanın yetkili servislerinden keşif yapmalarını isteyebilirsiniz.

Ne Tip Tercih Klima Tercih Etmelisiniz?

Seçeceğiniz klima türü de ihtiyacınız doğrultusunda olmalıdır. Kullanım yeri ve kapasitesi düşünüldüğünde ihtiyacınıza göre bir cihaz mutlaka bulacaksınız. Sizin şuna karar vermeniz gerekiyor, size nasıl bir model lazım? Klima çeşitlerini aşağıda sıralayalım;

  • Salon tipi klima
  • Split klima
  • Kaset tipi klima
  • Mobil klima

Bu türlerden hangisini seçeceğinize hemen karar verebilirsiniz. Genellikle büyük m² li yerlerde salon tipi klima, evlerde, küçük ofislerde split dediğimiz duvara asılan klimalar kullanılmaktadır. Alacağınız markanın servisleri de ücretsiz keşif yaparak size yardımcı olacaktır. Eğer cihazı kullanacağınız yerde sürekli çalışacaksa kesinlikle inverter klima almanızı tavsiye ederiz. Ancak gün içerisinde 3-5 saat çalışacaksa normal tip A sınıfı bir klima da işinizi görecektir

Hangi Markayı Tercih Etmelisiniz?

Hangi marka klima almalıyım, hangi marka kalitelidir, sıfır klima alırken hangi marka tercih edilmeli gibi sorularla çokça karşılaşmaktayız. Her bütçeye göre birbirinden değerli ithal veya yerli marka cihazlar bulunmaktadır. Siz hangisini tercih etmelisiniz?

Bizim tavsiyemiz fiyat odaklı değil kalite odaklı düşünmenizdir. Güven veren, malzeme kalitesi yüksek, servis ve bayii ağı geniş olan bir marka tercih edilmelidir. Nitekim klima pahalı bir ürün olduğu için herhangi bir arızada veya bakımda parça sıkıntısı çekmemeniz gerekir.

Nereye Montaj Yapılacak?

Cihazın evinizde, iş yerinizde yani kullanacağınız yerde nereye konumlandırılacağı çok önemlidir. Klima içeri soğuk veya sıcak hava üflediği zaman havanın içeri eşit şekilde dağılması sağlanmalıdır. Kör bir noktaya monte edilmesi halinde hem enerji sarfiyatı fazla olacak hem de ürün verimsiz kullanılmış olacaktır. Bunun için odanıza yeterli olacak güçteki klimayı optimum yere yerleştirilmelidir.

Fiyat Araştırmasını İyi Yapmalısınız

İkinci el klima alan yerler ile iletişime geçerek sıfır fiyatından daha avantajlı ürünler de bulabilirsiniz. Umut Spot olarak az kullanılmış, temiz, sağlam pek çok klima bulundurabiliyoruz. Ekibimiz ikinci el klima satmak istiyorum diyen herkese kısa sürede hizmet verip ürünü yerinden demonte ederek alım yapmakta, size zahmet vermemektedir.

Klima alırken internetten faydalanmayı ihmal etmeyin. Büyük teknoloji mağazalarından alım yapabileceğiniz gibi tanınan markaların bayii ağlarından da alım yapabilirsiniz. Aynı marka, aynı model klima yüz yüze iletişim kurabileceğiniz yerde aynı fiyat ise interneti tercih etmenizi önermeyiz. Çünkü ülkemizde pek çok şey karşılıklı iletişimle çözülüyor.

Eski Klimanızı Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Umut Spot olarak ikinci el klima satmak istiyorum diyen herkese en hızlı ve kaliteli hizmeti veriyoruz. Peki 2.el klima satmak için ne yapmalısınız? 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına klimanızın fotoğraflarını, markasını, modelini gönderirseniz kısa sürede size dönüş yapılacak, fiyat teklifimiz iletilecektir. Fiyat konusunda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır.

Bu yazımızda klima alırken dikkat edilmesi gereken 5 detayı paylaştık. Merak ettiğiniz başka konular için de bizi arayabilir, sosyal medya hesaplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz. Ekibimiz haftanın 7 günü aralıksız hizmet vermektedir. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-05-03T20:25:45+03:0026 Aralık 2020|0 Yorum

Yorum Yap