En iyi klima markaları 2024 yazımızda merak ettiğiniz markaları, üstün özellikleri ve neden alınması gerektiğini bulacaksınız. Hangi marka klima satın alınır, fiyat performans olarak en iyi klima hangisi, en sessiz klima hangisi gibi pek çok sorunuzu da yazımızın içinde cevaplayacağız. Kışın pek aklınıza gelmez ama yaz ayları yaklaşmaya başladığında herkes eve klima mı alsak, ofisteki klimayı mı değiştirsek soruları sorulur. İşin sonunda herkes ihtiyaçları ve bütçesi doğrultusunda hareket eder.

İkinci el eşya alanlar olarak her ne kadar kullanılmış ürün alsak da sıfır klima alanlar ne tür ürünler alır, nelere ihtiyaç duyar çok iyi biliyoruz. Çünkü yıllardır 2. el klima alım satımı yapıyor, kullanıcıların beklentilerini gözlemleyebiliyoruz. Piyasada yerli klima markaları ile birlikte onlarca yabancı klima markaları bulunmaktadır. İsterseniz en çok tercih edilen klima markaları konulu yazımıza başlayalım.

En Çok Tercih Edilen Klima Markaları Hangileri

En tercih edilen klima markaları 2024 yılında da değişmemiş sıralama yine bildiğimiz markalardan oluşmuştur. Tüketicilerin klima alırken dikkat edilmesi gerekenler hususunda marka detayında ayrı önem verdikleri açıktır. Gerek yaygın servis ağı gerek kaliteli malzeme gerek hızlı ve uzman kadro bunda etkilidir. En iyi klima markaları 2024 yazımıza çok güven duyulan, tercih edilenlerden bahsetmeye başlayalım.

Samsung-Klima-Modelleri-2023

Samsung klima fiyatları, Samsung klima modelleri

Mitsubishi Electric Klima

1921 yılında kurulmuş olan ünlü Japon firması Mitsubishi Electric pek çok ülkede üretim yapmakta, ürünlerini tüm dünya ülkelerine ulaştırabilmektedir. Split klimalar, salon tipi klimalar dahil kasetli tavan tiplerine kadar farklı renk ve tasarım seçenekleri sunan firmanın kullanıcı dostu öncü teknolojileri bulunmaktadır. Bunlardan biri de EnviroME teknolojisidir.

Mutsubishi Electric klima mühendisleri tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde klimalarını düşük ses seviyesi ve yüksek performans sunmaktadır. EnviroME serisinde kullanılan R32 soğutucu akışkan KÜRESEL ISINMA POTANSİYELİ diğer markaların yaygın modellerine göre 1/3 oranında daha düşüktür. Bu da çevreci bir yaklaşımdır ki sürdürülebilir temiz bir çevre için çok önemlidir.

En iyi klima markaları 2024 listemizin ilk markası olmayı hak eden Mitsubishi Electric ürünlerine MELCLoud uygulaması sayesinde Wi-Fi ile klimanıza uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Markanın pek çok klimasında birbirinden bağımsız kanatlı üfleme sistemi bulunmaktadır. Bağımsız çalışabilen üst üste katmanlı yatay kanatlar sayesinde havanın ortama eşit dağılmasını ve daha uzağa üflenmesi sağlanmaktadır.

2024 Sıfır Mitsubishi Electric Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

Baymak Klima

Baymak klima Türkiye piyasasında en çok tercih edilen, marka bilinirliği en yüksek olan ürünlerden biridir. Tüketicilerine sunduğu teknolojiler ve dayanıklı modeller ile yüksek satış modellerine ulaşan markanın yaygın servis ağı bulunmaktadır. Klima seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevaplarından biri de temiz ve kaliteli hava verebilmesidir. Baymak 2024 klima modelleri Elegant Prime ve Elegant Plus klimaların üretiminde aktif karbon ve gümüş iyon teknolojileri ile birlikte toz filtresini sunmaktadır.

Baymak Elegant Prime ve Elegant Plus modelleri kendi kendini temizleme özellikleri sayesinde çalıştıkları ortamın hava kalitesini yükseltmektedir. Kumandasında bulunan tek tuşla evaporatörün (buharlaştırıcı) üzerinde biriken tozların temizlenmesi sağlanmaktadır. Kumanda ekranında temizleme işlemini adım adım izleyebilirsiniz. Sessiz çalışan, tasarruflu çalışan modeller sunan markayı düşünmeden tercih edebilirsiniz.

2024 Sıfır Baymak Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

LG Klima

Lg markası televizyon, beyaz eşya, elektronik gibi sektörlerde olduğu gibi klima piyasasında da müşterilerin güvenini kazabilmiştir. İnovatif ve tasarım ödüllü klimaları ile pek çok kişinin beğenisini kazanan marka sıfır klima almak isteyenlere kaliteli servis ve yedek parça hizmeti sunmaktadır.

Lg klimalarda bulunan ThinQ teknolojisi sayesinde tatildeyken, eve dönerken veya uykudayken sorunsuz şekilde otomatik çalışmasını sağlamaktadır. LG Dual Cool teknolojisi nedir, Dual Cool ne işe yarar? Bu teknoloji Lg klimalar ile daha az enerji ile daha yüksek performans sunmakta, Comfort Air moduyla da klimanızın kanatlarını en iyi açıyla açmasını sağlamaktadır. Evinizde veya ofisinizde kullanacağınız Lg marka klimalar son derece şık tasarlanmaktadır.

2024 Sıfır LG Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

Vestel Klima

Yerli klima markaları arasında Vestel tercih edilebilir bir markadır. Hızlı kurulum yapılması, uygun fiyatlı klima seçenekleri sunulması, yedek parçanın çabuk tedarik edilmesi tüketiciler için önemli sayılan avantajlar. İnveter klima fiyatları ithal markalara ve yerli rakiplerine göre daha uygun seviyelerde olan Vestel klima fiyatları hemen dikkat çekiyor. İonizer, Filtreleme, gelişmiş Wi-Fi teknolojisi gibi konularda da beklentileri karşılayan Vestel, 24 saat içinde teslimat yapabilmektedir.

2024 Sıfır Vestel Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

Daikin Klima

Akida Yamara tarafından 1924 yılında Japonya’da kurulan Daikin, ısıtma soğutma teknolojisinde pek çok ilke imza atmıştır. 160 dan fazla ülkede klima satışı yapan, 100 ün üzerinde fabrikası olan marka R32 çevreci gazın da mucididir. Ayrıca Daikin klimalar da bulunan akıllı termal göz özelliği sayesinde ortamdaki kişi sayısı ve konumu algılanmakta, hava akışı buna göre sağlanmaktadır. Böylece klimadan hem en iyi verim alınmakta hem enerji optimum şekilde kullanılmaktadır.

Sadece Daikin klimalara özel patenli bir diğer özelliklede Flash Streamer özelliğidir. Bu özellikle ortamdaki hava temizlenmekte, kötü kokular giderilmekte, toz partikülleri yakalanarak alerjenler ayrılmaktadır. En iyi klima markaları 2024 listemizde yer alan Daikin, müşterilerini kesinlikle pişman etmektedir.

2024 Sıfır Daikin Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

Toshiba Klima

1875 yılında kurulan Toshiba markası duvar tipi, konsol tipi, salon tipi, multi klima gibi tüm klima çeşitlerinde oldukça iddialıdır. Dev Japon markası Toshiba müşteri memnuniyetinin en çok olduğu markalardan biridir. Sorunsuz, sağlam ve son teknoloji ile donatılmış klimaları ortalamanın biraz üzerinde ancak kalitesiyle bu fiyatları fazlasıyla hak etmektedir. Temiz geleceğe yönelik çalışmalar yapan, kullanıcıların yaşam kalitesini artırmak için yatırımlar yapmaya devam eden marka çok iyi servis ve yedek parça hizmeti vermektedir.

2024 Sıfır Toshiba Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

 

Arçelik Klima

Yerli klima markaları arasında akla ilk gelen hiç şüphesiz Arçelik klimadır. Daha çok sıfır beyaz eşya alanlar Arçelik markasını tercih etse de evlerine, ofislerine klima alanlar da bu markayı tercih edebiliyor. Tüketiciler neden Arçelik markasını tercih ederler? Çünkü Arçelik yaygın servis ağına sahiptir, ayrıca yedek parçalarını istediğiniz zaman pek çok yerden uygun fiyatla temin edebilirsiniz.

En iyi klima markaları 2024 yazımızda Arçelik markasına yer vermemizin sebeplerinden biri de size çok fazla seçenek sunmasıdır. En büyüğünden en küçüğüne kadar yaklaşık 20-25 model sunabilmektedir. İhtiyacınıza ve bütçenize göre mutlaka bir klima bulacaksınız. Yaygın bir satış ağına da sahip olan Arçelik, ek garanti ve taksit seçenekleri de sunmaktadır.

2024 Sıfır Arçelik Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

Samsung Klima

Samsung markası klima üretiminin dışında televizyon, beyaz eşya, ısıtma soğutma, cep telefonu, kişisel ürünler gibi teknolojileri de kullanıcılarına sunmaktadır. Klima konusunda müşterilerine önemli kolaylıkla sunan markanın tercih edilme sebeplerinden biri de WindFree teknolojisidir. WindFree nedir, ne işe yarar? Bu özellik sayesinde klimanız havayı ortama yumuşak şekilde sunmakta, soğuk rüzgar özelliğinden rahatsız olanları korumaktadır.

Samsung klimalarda Tri-Care filtresi bulunmakta bu filtre ile iç ünitedeki küf ve bakteriler temizlenmekte, ortama üflenen havanın kalitesi artırılmaktadır. Smart Thing teknolojisi ile Samsung klimalarınızı kontrol edebilir, pek çok modelde bulunan yapay zeka sayesinde alışkanlıklarınızı kontrol ederek klima modları arasından sizin için en uygun olanı seçmektedir. Daha pek çok üstün teknolojiler ve şık tasarımlar sunan Samsung, hiç düşünmeden tercih edilebilir.

2024 Sıfır Samsung Klima Fiyatları için tıklayabilirsiniz.

En-İyi-Klima-Modelleri

En iyi klima modelleri hangileridir

En İyi Klima Neye Göre Belirlenir?

Klima deyip geçmeyin! Yüksek ödemeler yapıp yanlış bir model tercih etmenizi istemeyiz. Bunun için en iyi klima markaları 2024 yazımızda elimizden geldiğince püf noktalardan bahsedeceğiz. Siz de pek çok marka ve model arasından size uygun olanı bahsettiğimiz detaylara göre seçebilirsiniz.

En İyi Klima Neye Göre Seçilir; Verimlilik

En iyi klima markası ve modelleri ürünün verimliliğe göre sıralanabilir. Verimli bir klima tüketici dostu olmalı hem cebine hem de ihtiyacına uygun olmalıdır. Öyleyse verimli bir klima nasıl olmalı? Verimli bir klima modeli, daha az elektrik kullanarak yüksek performans sağlar ve enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bu yüzden satın alacağınız klima A veya B sınıfı olmalıdır.

En İyi Klima Neye Göre Seçilir; Sessizlik

Sessizlik pek çok insan için konfor anlamına gelir. Özellikle gece saatlerinde klimanızı çalıştırmak istediğinizde sizi rahatsız etmeyecek desibelde olması çok önemlidir. Bununla birlikte, insanların öncelikleri farklılık gösterebilir. Kimi için çok önemli olan sessizlik kimisi için ikinci planda olabilir.

En İyi Klima Neye Göre Belirlenir; Marka

En iyi klima markaları 2024 yazımızın en önemli başlığına geldik. Türkiye piyasasında sıfır klima fiyatları markaya ve modeline teknik özelliklerine endekslidir. En verimli ve en çok tercih edilen klima markaları arasında Daikin, Mitsubishi Electric, Panasonic, LG ve Samsung, Beko, Arçelik, Vestel, yer almaktadır. Bu markaların çoğu, yaygın servis ağına sahiptir ve inverter teknolojisi gibi akıllı fonksiyonlara sahip modelleri beğeninize sunar.

En İyi Klima Neye Göre Belirlenir; Enerji Sınıfı

Enerji sınıfı tasarruflu olan A veya B sınıfı olan klimalar daha çok tercih edilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle bunaltan yaz aylarında klimanızın uzun süreler çalışacağını düşünürsek mutlaka tasarruflu bir model almalısınız. İnverter klima satın alırsanız on off modellere göre daha az elektrik faturası ödersiniz. İnverter klima nedir daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayabilirsiniz.

En İyi Klima Neye Göre Belirlenir; Yaygın Servis Ağı

İyi bir klima markasında aranan en önemli özellik istendiği zaman yetkili bir servise ulaşılabilmesidir. Düşünseniz yazın ortasında evinizin içinde serin bir ortam hayal ederken klimanız bir anda bozuluyor. Tam bir kabus. İşte böyle bir durumda tek bir arama ile bulunduğunuz bölgenin yetkili servisine ulaşabilmeli, probleminizi çözüme kavuşturabilmelisiniz. Özellikle Anadolu ilçelerinde bu duruma daha çok önem verilmekte, bilinen, güven duyulan markalar tercih edilmektedir.

Bizi Takip Edin
2024-06-09T11:16:19+03:0024 Mart 2023|0 Yorum

Yorum Yap