Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaza girmemize haftalar kaldı. Evlerinde klimaları olmayanlar sıfır veya ikinci el klima almaya karar verecek, kliması olanlar yenileyecek. Bu aşamadaysanız aklınıza bir sürü soru gelecek. En iyi klima markası hangisi, inverter klima nedir, kaç btu klima kullanmalıyım, klima alırken nelere dikkat etmeli?

Fiyat/fayda denklemini iyi kurmalı, paranızın tam karşılığını alacağınız cihazları tercih etmelisiniz. Umut Spot olarak yıllardır iklimlendirme, ısıtma ve soğutma cihazları alım satımı ile ilgilendiğimiz için deneyimlerimizin size fikir vereceğini düşündük. Bilgilerimizi sizlerle paylaşarak 2.el veya sıfır klima alırken bu bilgiler işinize yarayacaktır. İşte başlıyoruz.

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bize göre ilk dikkat etmeniz gereken konu satış sonrası destek, yani servis hizmeti. Bir klimayı sadece ucuz olduğu için değil aynı zamanda kaliteli oluşu ve yaygın servis ağı için tercih etmelisiniz. Tüketicilere ucuz fiyattan satılan pek çok klima daha sonra arıza yaptığında veya bakıma ihtiyaç duyduğunda haftalarca parça beklenmesi gerekmektedir.
  • Mekanınızın ölçülerine yani m² sine uygun bir klima seçin. 18000 btu klima kaç metrekareyi soğutur, 12000 metrekare kaç metrekareye yeter gibi sorular geliyor. Bu seçim sadece ortam büyüklük/küçüklüğüne göre değil aynı zamanda odanızdaki pencere ve kapı sayısına, tavan yüksekliğine göre de değişmektedir. İdeal klimayı seçmek için alacağınız markanın servis ekipleri de keşif için size yardımcı olacaktır. Split klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, portatif klima seçeneklerinden en idealini seçin
  • İhtiyaçlarınıza karşılık yetersiz bir klima almanız durumunda hem boşuna enerji tüketmiş hem de paranızı sokağa atmış olacaksınız. Kapasitenin altında seçilen klimalar size fayda sağlamayacaktır. Gereğinden büyük klima alırsanız bu seferde çok çabuk ısıtıp/soğutacağı için sürekli motor açılıp kapanacak bu da gereksiz elektrik tüketimine neden olacaktır. Alacağınız cihaz gün içinde 2-3 saat çalışacaksa A sınıfı normal bir ürün almanız yeterli.
  • Bütçeniz yeterli ise ve klimanızın gün içerisinde sürekli çalışması gerekiyorsa inverter klima almanız sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Bu tip klimaların kompresörleri sürekli rolantide çalışmakta ortam ısısını sürekli sabit tutmaktadır. İnverter klimalar normal klimalara oranla biraz daha pahalı olsa da uzun vadede size kazanç sağlayacak, hava -15 derece bile olsa sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. İnverter klima ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığımız yazımıza göz atabilirsiniz; inverter klima nedir?
  • Alacağınız cihazda antibakteriyel filtreler olmasına dikkat etmelisiniz. Klima bakımı nasıl yapılır, klima nasıl temizlenir bunlar hakkında bilgi sahibi olmalı, cihazınızı belirli periyotlarda temizlemelisiniz. Çünkü ortama hava yollayan bu cihazla temizlenmezse mikrop ve bakteriler üfleyecektir.
İkinci El Klima Alanlar

İkinci El Klima Alanlar

Bütçenizi Koruyun

Sıfır klima fiyatları çok yukarı seviyelerde seyrettiği için bütçenizi zorlamanıza gerek yok. İkinci el klima alan yerler ile iletişime geçerek az kullanılmış, sağlam, hatta garantisi devam eden cihazlar bulabilirsiniz. Üstelik Küçükyalı Spotçular Çarşısı içerisinde sadece firmamız Umut Spot değil pek çok spotçu yer almakta, isteğinize cevap verecek bir klima mutlaka bulunmaktadır. Bizi 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ekibimiz yıllardır ikinci el klima alım satım işleri ile meşgul olmakta, müşterilerinin satmak istediği cihazlar için fiyat verip alım yapmaktadır. Cihazın yerinden sökülmesi, temiz bir işçilikle taşınması gibi detaylar bize ait olacak şekilde alım yapıyoruz.

Bizi Takip Edin
2021-06-27T10:32:06+03:0028 Mart 2017|0 Yorum

Yorum Yap