Ümraniye 2. ikinci el eşya alan yerler için bizi tercih ederek fazlalık olan eşyalarınızı nakite çevirebilirsiniz. Müşterilerimizden eşyalarımı nasıl satabilirim, 2.el eşya satmak için ne yapmalıyım, ev eşyası nasıl satılır ve bunlar gibi pek çok soru alıyoruz. Hem bu sorulara en doğru cevapları verebilmek hem de sizi doğru yönlendirebilmek için bir yazı hazırladık. Böylece aklınızdaki soru işaretlerinin giderileceğini düşünüyoruz.

Spot eşya alanlar veya ikinci el eşya alanlar artık ihtiyacınız olmayan eşyalarınız için size fiyat teklifi verirler. Umut Spot olarak biz de sizin için bu hizmeti vermek istiyoruz. Amacımız yüksek bedeller ödeyerek satın aldığınız eşyalarınızı satarken en yüksek teklifi almanızı sağlamaktır. Böylece kendi bütçenizi oluşturabilir, önemli bir tasarruf elde edebilirsiniz. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı, sürecin nasıl ilerleyeceğini yani ikinci el eşya nasıl satılır sorusunun cevabını detaylı şekilde anlatacağız.

Umraniye-2.-El-Esya-Alanlar

Ümraniye 2. el eşya alanlar

Ümraniye İkinci El Eşya Satışı Nasıl Yapılır?

İkinci el eşya alımını en çok yaptığımız yerlerden birisi de Ümraniye‘dir. Müşterilerimizin satmak istedikleri eşyaları bizlere bildirdikten sonra sizlere fiyat veriyor, anlaşma durumunda ise nakit ödeme yaparak eşyalarınızı satın alıyoruz. Nasıl mı? Şimdi süreci adım adım anlatacağız.

 • Elden çıkarmak istediğiniz eşyaların neler olduğuna net olarak karar verdikten bize fotoğraflarını göndermenizi istiyoruz.
 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz.
 • Arkadaşlarımız eşyalarınızı inceledikten sonra size hemen geri dönüş yapacak ve fiyat teklifimizi iletecektir.
 • Teklifimizi kabul etmeniz halinde istediğiniz gün Ümraniye ilçesindeki adresinizden alım işlemlerini yapıyoruz.
 • Ekibimiz istediğiniz gün ve saatte adresinizde olacaktır.

Çok detaylı fotoğraflar çekmenize gerek yok ancak eşyanızın kusurları arsa bunlara da fotoğraflarda yer vermenizi rica ediyoruz. Çünkü eşyalarınız için fiyat teklifi verirken temiz olmasına, sağlam olmasına bakarak fiyat belirliyoruz. Sağlam olduğunu düşündüğümüz ikinci el koltuk takımını almaya geldiğimizde yanık yırtık gibi kusurlarını görürsek almaktan vazgeçebilir veya fiyatta indirim talep edebiliriz. Hem sizin hem de bizim zarar etmememiz en baştan doğru bilgiler vermeniz iki taraf için de faydalı olacaktır.

Bize Ne Tür Eşyalar Satabilirsiniz?

İnsanın aklına 2.el eşya dediğimiz zaman yüzlerce farklı tür gelmektedir. Her eşyayı satın almamız elbette ki mümkün değil. O halde size nasıl eşyalar alabildiğimizle ilgili de bilgi vermemiz gerekir. Evinizde, ofisinizde, deponuzda, çatı katınızda bekleyen, kullanmadığınız eşyalar için alım yapabiliriz. Nedir bunlar?

2.el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, klima, televizyon, koltuk takımı, L koltuk, baza yatak, masa sandalye, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, deri koltuk, Mudo mobilya, Ikea mobilya gibi eşyaları sayabiliriz. Bu eşyalar günlük hayat akışınız içinde kullandığınız, hepimizin bildiği, her evde veya ofiste bulunan eşyalardır.

Bir de her evde bulunmayan, herkesin sahip olmadığı, antika eşya kadar değeri olmasa da hala değeri olan eşyalar vardır. Gümüş obje, Hereke halısı, Ladik halısı, Bünyan halısı, el halısı, el dokuma halı, plak, varaklı mobilya, hakiki deri koltuk, berjer, gümüş gondol, gümüş şekerlik, şamdan gibi kıymetli eşyalarınızı da alıyoruz. Bu eşyalar uzmanlık gerektiren eşyalardır ki Umut Spot satın alma ekibi olarak bu deneyime sahibiz.

Ümraniye 2. El Eşya Alımında Ney Göre Fiyat Veriyoruz?

2. el eşya alırken neye göre fiyat veriyoruz şimdi de bundan bahsedeceğiz. Ümraniye 2. ikinci el eşya alan yerler için önemli olan başkalarının almak isteyeceği ürünleri tercih etmektir. Dolayısıyla çok eski dönemlerden kalma, modeli tercih edilmeyen, deforme olmuş veya arızalı ürünleri maalesef satın alamıyoruz. Şimdi 2. el eşya alırken nelere dikkat edilir bunları sıralayalım

 1. Markasına
 2. Modeline
 3. Renklerine
 4. Sağlamlığına
 5. Temiz olmasına
 6. Teknik özelliklerine

Şimdilik sayacaklarımız bunlar. Bir kaç örnek verirsek daha iyi anlaşılacağını düşünüyoruz. 2.el beyaz eşya satmak istiyorum, ikinci el buzdolabı satmak istiyorum, 2.el çamaşır makinesi ne kadar eder gibi sorular da cevabını bulmuş olacak. Öncelikle beyaz eşya alanlar için en önemli şey ürünün çalışır durumda olmasıdır. Arızalı, çalışmayan ürünler maalesef satın alamıyoruz. Aynı kriterler 2.el televizyon alanlar için de aynı şekilde sağlam ürünler almak önemlidir.

2.el mobilya alanlar olarak da L koltuk, koltuk, masa sandalye, masa sandalye gibi eşyaları alırken de temiz olmasına, markasına dikkat ederiz. Mesela 2.el çekyat satmak için bizden fiyat teklifi almak istiyorsunuz. Eğer çekyatta sigara yanığı, kalıcı leke, çökme gibi kusurlar varsa satın almamız mümkün olmuyor.

Umraniye-2.-İkinci-El-Esya-Alanlar

Ümraniye ikinci el eşya alanlar, Ümraniye 2.el eşya alan yerler

Eşyaların Nakliyesi Nasıl Yapılıyor?

Ümraniye 2. ikinci el eşya alan yerler olarak hangi caddede hangi sokağında olursanız olun 2.el eşya alırsak alalım nakliye, taşıma, yükleme ve eşyaların demonte edilmesi gibi işlemler bizim tarafımızca yapılmaktadır. Ne tür eşya satarsanız satın, eşyanız ne kadar fazla olursa olsun sizi zahmete sokmadan kısa sürede alıyoruz.

Adem Yavuz Mahallesi, Altınşehir Mahallesi, Armağanevler Mahallesi, Aşağı Dudullu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Cemil Meriç Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Elmalıkent Mahallesi, Esenevler Mahallesi, Esenkent, Esenşehir, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Finanskent, Hekimbaşı, Huzur, Ihlamurkuyu, İnkılap Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Necip Fazıl Mahallesi, Parseller, Saray Mahallesi, Site Mahallesi, Şerifali, Tantanvi, Tatlısu, Tepeüstü Mahallesi, Topağacı, Yamanevler Mahallesi, Yenişehir, Yukarı Dudullu Mahallesi. Siz nerede olursanız olun ücretsiz nakliye ile kapınızdan alım yapıyoruz.

Bizim için hangi bölgeden 2.el eşya satacağınız değil ne eşya satacağınız önemlidir. En önemlisi sözleştiğimiz gün ve saatte adresinizde oluyor, sizi bekletmiyor, mağdur etmeden kısa sürede alım yapıyoruz. Eşyalarımı satmak istiyorum diyen biri için bu detaylar çok önemlidir.

Ödeme Ne Zaman ve Nasıl Yapılıyor?

Teklif ettiğimiz fiyatı eşyalarınızı satın almaya başlamadan önce nakit, eft veya havale şeklinde ödüyoruz. Ödeme şeklini siz nasıl isterseniz o şekilde yapıyoruz. Eşyalarınız bize anlattığınız gibiyse anlaştığımız fiyat tarafınıza hemen ödenir.

Ümraniye 2. ikinci el eşya alan yerler olarak ilk başlığımızda da belirttiğimiz gibi fiyat teklifi almak için bize fotoğraf göndereceğiniz zaman varsa kusurlarını da bize mutlaka bildirmenizi istiyoruz. Elbette 2.el eşya alırken sıfır eşya kondisyonu beklemiyoruz. Ancak çok deforme olmuş, yıpranmış, artık kullanılamaz duruma gelmiş eşyaları da satın almamız mümkün değil. Umut Spot olarak haftanın 7 günü tüm İstanbul ilçelerine haftanın 7 günü aralıksız hizmet vermekteyiz.

 

 

 

Bizi Takip Edin
2023-06-13T23:32:53+03:001 Ağustos 2016|0 Yorum

Yorum Yap