En iyi beyaz eşya markası hangisi sorusunu cevaplamamızı çok istediniz biz de detaylı bir inceleme yazısı hazırladık. En iyi 10 beyaz eşya markası hangisi, en çok satılan beyaz eşya markaları ve en iyi beyaz eşya fiyatları gibi faydalı bilgileri de sıralayacağız. Kaliteden taviz vermeyip iyi bir marka tercih eden de olur önemsemeyip sıfır almak yerine 2.el beyaz eşya tercih eden de. Tüketicilerin davranışlarını genelde bütçe, ürünün kullanım sıklığı, marka bağımlılığı gibi unsurlar etkiler. Firmamız sıfır veya kullanılmış beyaz eşya alım satımı konusunda deneyim sahibi olduğu için müşterilerimizden bu konu ile ilgili sürekli soru alıyoruz.

Hangi beyaz eşya markası tercih edilmeli, sıfır mı almalı ikinci el mi, hangi marka daha dayanıklı, en iyi buzdolabı hangisi, hangi çamaşır daha iyi yıkar bunların bazıları. Ekip olarak müşterilerimize yardımcı olmak, ürün alacakları zaman fikir vermek adına bazı bilgiler derleyip sunmak istedik. Saydığımız markalar arasında dünyanın en iyi markaları olmayabilir çünkü ülke şartları ve kullanım alışkanlıklarını göze alarak en sık görülen markaları değerlendirmek istedik.

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Bosch

Ülkemizde yabancı marka beyaz eşya dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk marka olan Bosch tercih edilebilir rakamlara indi. Bundan önceki yıllarda yerli marka ürünlerle kıyaslandığında çok pahalı kalan marka artık herkese hitap eden fiyatlarla satışa sunuluyor.

Özellikle buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi yani ana kalemlerde çok iddialı ürünler üretmekteler. Yıllarca gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz kaliteli ürünler üreten markadan alım yaparken garanti süresini uzatmanız faydalı olur. Çünkü sıfır Bosch beyaz eşya grubu parçaları biraz pahalı. Daha sonra bütçeniz sarsılacağına baştan önlem almak daha akıllıca olur. Bosch küçük ev aletleri ve süpürge grubunda biraz pahalı kalabiliyor.

Sıfır Bosch Beyaz Eşya Alınır Mı

Sıfır Bosch Beyaz Eşya Alınır Mı

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Arçelik

Yerli markalarımızdan olan, Koç grubuna bağlı marka ülkemizin gurur kaynaklarından. Sağladığı istihdam ve ekonomimize kattığı değerle pek çok insanın sempatisini kazanan marka ile ilgili çok farklı görüşler var. Kimisi evime sokmam derken kimisi ondan vazgeçemiyor. Bu çok normal çünkü marka 1955 yılında kuruldu ve yarım yüzyılı geçen süredir beyaz eşya satıyor. Hal böyle olunca seveni de kötü tecrübeleri olanı da çok.

Bize sorarsanız Arçelik sıfır beyaz eşya rahatlıkla alınabilir. Geçmiş deneyimlere takılmamanızı öneririz çünkü herkesin her marka ile ilgili kötü anıları olabilir. Önemli olan servis hizmetini sağlayıp sağlamadığı, sizi mağdur edip etmediğidir. Firma bu konuda oldukça başarılı ve kaliteli bir servis ağına sahip. Özellikle ekonomik buzdolabı arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz.

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Vestel

Zorlu grubunun amiral gemisi firmalarından olan Vestel de kullanıcılarının belli bir bölümünde kötü hatıralar bırakmış olabilir. Ancak biz yerli beyaz eşya markalarına biraz daha sempatik bakıyoruz. Markanın eskiden kötü bir imajı olsa da özellikle geçtiğimiz senelerde ürettiği retro beyaz eşya serisi ile kendisine yeni nesil müşteriler bulmayı başardı.

İhracat şampiyonu olan firmamız Finlux, Regal, Hi Level, Seg gibi pek çok alt markanın da üretimini yapmakta, marketlere ucuz beyaz eşya vermektedir. Vestel düğün paketi konusunda çok başarılı bir firma. Yeni evleneceklerin tercih ettiği bu paketlerde oldukça avantajlı fiyatlar ve hediyeler olabiliyor. Bize sorarsanız orta segment beyaz eşya arıyorsanız bu marka tercih edilebilir. Bulaşık ve çamaşır makinesi konusunda çok iddialı diyemeyiz ama buzdolabı ve televizyon konusunda oldukça iyi.

Samsung Sıfır Beyaz Eşya

Samsung Sıfır Beyaz Eşya

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Samsung

1938 yılında Güney Kore ülkesinde kurulan marka ülkemizde daha çok televizyon ve cep telefonu alırken tercih edilir. Yüksek teknolojili telefonlar üretmekte oldukça başarılı olan firma daha sonra beyaz eşya sektörüne de el atıp çok ergonomik ürünler üretmeye başladı.

Samsung beyaz eşya alınır mı çok sorulduğu için cevap vermeden geçemeyeceğiz. Aslında alınabilir ama bizim bu markaya biraz soğuk bakmamızın sebebi yedek parça ve servis konusundandır. Çok elektronik ve gösterişli bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi üreten firma bizi biraz tedirgin ediyor. Eğer fiyat sizi üzmüyorsa ve bulunduğunuz yerde Samsung yetkili servisi sorunsuz hizmet verecekse alınabilir.

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Beko

Yine koç grubuna ait olan özellikle yurtdışı satışlarında başı çeken bir marka olan Beko da Arçelik ile benzer kalitededir. 1989 yılında kurulan İspanya’nın ünlü kulübü Barcelona’ya sponsor olacak kadar yurtdışına önem veren firma yurtiçinde de iddialı. Yaygın bayii ağı ve kaliteli servisi ile hiç çekinmeden tercih edebileceğiniz bir marka. Üstelik ürün yelpazesi de çok geniş. Klima, küçük ev aletleri, televizyon, beyaz eşya grubu derken evinizi A dan Z ye Beko ile dizebilirsiniz.

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Siemens

BSH grubuna bağlı olan Siemens marka ürünler Bosch ve Profilo ile aynı fabrikada üretilmektedir. Fiyat olarak Bosch ürünlerden bir tık daha pahalı olduğu için soğuk bakılsa da belirli bir kesimin vazgeçemediği markalardandır. Öyle ki daha önce Siemens almış ve memnun kalmış birine asla başka marka bir ürün aldıramazsınız.

Alman kalitesi ve dayanıklılığı ile üretilen ürünler çok kaliteli ve sağlamdır. Çamaşır makinesi, bulaşık ve kurutma makinesi için düşünmeden tercih edebileceğiniz marka çok şık ürünler sunmaktadır. Servis ağı ve yedek parçası yaygın olsa da pahalı ürünleri olduğu için ek garanti yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Lg Sıfır Beyaz Eşya

Lg Sıfır Beyaz Eşya

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; LG

Yine bir uzak doğu firmasıyla karşı karşıyayız. Samsung başlığında söylediğimizin benzerlerini Lg için de söyleyebiliriz. Özellikle led, Qled televizyon piyasasında lider konumda olan firma çok kalitelidir. Ancak LG beyaz eşya alınır mı derseniz koşa koşa alın diyemeyiz.

Lg markası kurutma makinesi ve kurutmalı çamaşır makinesi segmentlerinde oldukça iddialı modeller üretiyor. Kurutmalı çamaşır makinesi kullandınız mı, kullanmak avantajlı mı bununla ilgili detaylı bir yazımızı var okumak isterseniz tıklayabilirsiniz. Yazdıklarımızdan bu markayı tavsiye etmediğimiz anlaşılmasın ki servis ağı yeterli ise ve fiyat avantajı varsa alınabilir.

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Miele

İşte A sınıfı, tüm ürünleri ile mükemmel diyebileceğimiz bir beyaz eşya markası. Miele çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, ankastre set, süpürge, küçük ev aletleri hepsi A kalite ürünler. Fiyat nasıl derseniz işte o noktada pek sevindirici haberler vermeyeceğiz. Yerli hatta yabancı markalardan ürün başında 2 bin 3 bin tl daha fazladır ama buna değer mi derseniz cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Daha önce Miele beyaz eşya kullanan kişilerden ürünle ilgili tavsiyeler aldığınızda bize de hak vereceksiniz.

Miele Sıfır Beyaz Eşya

Miele Sıfır Beyaz Eşya

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Altus

Arçelik beyaz eşya grubunun alt markası olarak üretilen ancak bir alt marka kimliğinden sıyrılan firma önemli bir müşteri grubuna hitap etmeye başladı. Sıfır Altus beyaz eşya tercih edilebilir, özellikle çamaşır makinesi ve buzdolabı için uygun fiyatlı ve tercih edilebilir bir marka. Servis ağı konusunda da son derece güçlü ve yaygın bir yapısı olduğu için hangi il veya ilçede olursanız olun sorun yaşamazsınız.

En iyi 10 Beyaz Eşya Markası; Profilo

İnsanların ilk aşamada aklına gelmeyen, soğuk görülen marka olan Profilo, kesinlikle çok kaliteli ve sağlam ürünler üretir. 2000 yıllardan önce markanın bilinirliği çok daha fazla iken 2000 li yıllardan sonra fazla ortalarda görülmemeye başladı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi BSH grubunda Siemens ve Bosch ürünleri ile beraber üretilir. Eğer Siemens ve Bosch için yüksek bedel ödemek istemiyorsanız, bütçeniz müsait değilse Profilo beyaz eşya tercih edilebilir. Servis ve yedek parça konusunda da hiç terettütünüz olmasın.

En iyi beyaz eşya markası hangisi sorusu ile ilgili elimizden geldiğince açıklama yaptık. Özellikle yeni evleneceklerin aklında hangi markayı alalım, az bütçeyle hangi marka tercih edilir soruları var. Sanırız size bir fikir verebilmişizdir. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, spot veya ikinci el beyaz eşya tercih etmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2023-10-13T22:39:51+03:0025 Ocak 2022|0 Yorum

Yorum Yap