Sarıyer İkinci El Eşya Alanlar

Sarıyer ikinci el eşya alanlar nerede, ne tür eşyalar alır, nasıl ve neye göre fiyat verirler? Fazlalık eşyalarını elden çıkarırken değerinde satmak isteyen müşterilerimizin aklında hep bu sorular oluyor. Çünkü pek çoğu daha önce böyle bir satış yapmamış, dolayısıyla da kandırılma korkusu yaşıyor oluyorlar. Yıllardır 2.el eşya alım satımı ile ilgilendiğimiz için kafanıza takılan soruları tecrübemiz doğrultusunda detaylı şekilde cevaplayacağız.

Önceki yıllarda kullanılmış eşyaların değerlendirilmesi konusuna herkes soğuk bakardı. Fazlalık eşyalar ihtiyacı olana, konu komşuya dağıtılır ya da depolara kaldırılırdı. Ancak zamanla sıfır eşya fiyatlarında yaşanan artışlar insanların eski eşyalarını satma fikrini benimsemelerine neden oldu. Siz de yenisini almadan önce eskisini satarak kendinize bütçe oluşturmak isterseniz ekibimizle görüşebilir, kısa sürede netice alabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen satırlarında 2.el eşya satmak istiyorum diyen birini nasıl bir sürecin beklediğini, nasıl fiyat alabileceğini, nakliye ve ödeme aşamalarını tek tek anlatacağız.

Sarıyer İkinci El Eşya Alanlar

Spotçu veya spot eşya alan yer olarak da adlandırılan ikinci el eşya alan firmalar İstanbul’un pek çok yerinde gözünüze çarpabilir. Ancak kaliteli ve hızlı hizmet almak için mutlaka doğru tercih yapmalı, eşyanızı değerinde satmalısınız. Umut Spot olarak müşterilerimize nerede olurlarsa olsunlar aynı standartta ve kalitede hizmet verebiliyor, kesinlikle mağdur etmiyoruz. Eşyalarınızı satarken sizi nasıl bir süreç bekliyor şimdi bundan bahsedelim.

 • Malum İstanbul trafiğinde bir yerden bir yere gitmek saatler sürüyor. Dolayısıyla müşterimizin satmak istediği eşyaları görmek için direkt adreslerine gitmemiz pek mümkün olmuyor. Bu sorunu çözmek ve hızlı sonuç almak için fotoğraf göndermelerini rica ediyoruz.
 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli. Fotoğrafların çok detaylı olmasına gerek yok ama eşyalarınızın kusurlu yerleri varsa bunları da belirtmeniz gerekir ki net fiyat alabilesiniz.
 • Ekibimiz gelen fotoğrafları inceledikten sonra size geri dönüş yapıp olumlu veya olumsuz cevap verecektir.
 • Eşyalar satamayacağımız kadar eski, yıpranmış, kötü durumda ise cevabımız olumsuz olabilmektedir.
 • Temiz, sağlam ve satılabilir olan eşyalar için hemen fiyat teklifimizi veriyoruz.
 • Fiyat teklifimiz sizin için de yeterli ise istediğiniz zaman Sarıyer ilçesindeki adresinizden kendi aracımızla alım yapıyoruz. İşte bu kadar basit.

Baltalimanı, Büyükdere, Cumhuriyet, Çamlıtepe, Çayırbaşı, Emirgan, Fatih, Ferahevler, İstinye, Kazım Karabekir, Kireçburnu, Kocataş, Maden, Pınar, Poligon, PTT Evleri, Reşitpaşa, Rumelikavağı, Yeniköy, Tarabya, Rumelihisarı, Yenimahalle gibi yoğun ve kalabalık mahalleri olan ilçenin neresinde olursanız olun bizi arayabilirsiniz.

Sarıyer ikinci el eşya alan yerler için önemli olan eşyaların nereden alınacağı değil türü ve durumudur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi eşyalarınız yıpranmamış, modeli geçmemiş, satılabilir ürünler olması bizim için yeterli.

Eşyaların Nakliye ve Taşıması Kime Ait?

2.el eşya nakliyesi eşyalarını satan müşterilerimiz için en büyük sorunlardan biri. Çünkü satmak kolay taşıtmak veya taşımak maliyetli aynı zamanda da zahmetli bir iştir. Sarıyer ikinci el eşya alanlar için bizi tercih etmeniz halinde eşyalarınızı kısa sürede elinizi bile sürmeden satabilirsiniz. Satacağınız eşyalar ne kadar fazla, büyük olursa olsun ekibimiz profesyonelce taşıyacak, gereken ürünleri demonte edecektir. Özellikle 2.el klima, sürgülü dolap, elbise dolabı, yatak baza, masa sandalye gibi ürünleri demonte edecek ustalarımız ve alet edevatlarımız bulunmaktadır.

Eşyaların taşınması yapılırken ekibimiz son derece dikkatli ve titiz davranmakta, diğer eşyalarınıza ve duvarlarınıza hiçbir zarar vermemektedir. İşimizin kısa sürmesi, fazla zamanınızı almamamız için yeteri kadar ekiple geliyor, gerekli büyüklükteki aracımızı tedarik ediyoruz.

Eşyaların Ödemesi Nasıl ve Ne Zaman Yapılıyor?

Eşyaların ödemesi nasıl yapılmasını isterseniz o şekilde yapılır. Eft, havale veya nakit ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır. Kimi müşterilerimiz hijyen bakımından ödemeyi eft veya havale ile isterken kimi hemen nakit almak istiyor. Ödemenin ne zaman yapılacağı konusunda da aklınızdaki soruları kaldırmak adına açıklama yapalım. Eşyaların alımı yapılmadan önce ödeme yapabileceğimiz gibi araca yükledikten sonra da ödeme yapıyoruz.

2.el eşya alan firmalar olarak özellikle residance tarzı evlerden ürün alacağımız zaman müşterilerimizin aidat veya kira borcu olmamalarına dikkat ediyoruz. Aksi halde büyük çaba sarfederek eşyaları araca yüklüyor, işimizi bitiriyor ancak aidat veya kira borcu engeline takılarak sorun yaşayabiliyoruz. Önlem olarak eşyasını alacağımız kişilere böyle bir sorun yaşayıp yaşamayacağımızı sormak zorunda kalıyoruz.

Ne Tür 2.El Eşya Alıyoruz?

Ne tür eşyalar aldığımız konusu da açıklanması gereken bir aşama. Çünkü 2.el eşya dediğimiz zaman insanın aklına yüzlerce örnek gelebiliyor. Otomobil, kıyafet, müzik aleti, spor aleti, ayakkabı gibi bizim işimiz olmayan pek çok eşyanın ikinci el piyasası bulunuyor. Biz ne alıyoruz, Sarıyer veya farklı bir İstanbul ilçesinden bize ne satabilirsiniz?

Öncelikle günlük hayatımızda kullandığımız temel ürünlerden başlayalım. 2.el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, kurutma makinesi, L koltuk, masa sandalye, baza yatak, koltuk takımı, ofis mobilyası, bahçe mobilyası ilk aklımıza gelenler. Bir de klasik eşya veya eski eşya olarak adlandırdığımız, değerini koruyan, antika eşya kadar değerli olmasa da hala özel olan ürünler vardır.

Gümüş eşya, Rolex saat, tablo, hat yazısı, el halısı, varaklı mobilya, plak, pikap, Hereke halısı, ipek halı, Sivas cezaevi halısı, gümüş şamdan, şekerlik, vazo, tepsi, tabak gibi eşyalarınızı da alıyoruz. Eski eşya değerlendirmesi, fiyatlandırması yaparken uzman ekspertiz ekibimizin deneyiminden yararlanıyor, baştansavm iş yapmıyoruz.

2. El Eşya Neye Göre Fiyatlandırılır?

2.el eşya fiyatlandırması mühim bir aşmadır. Eğer Sarıyer 2.el eşya alan yerler için bizi tercih ederseniz eşyalarınız mümkün olan en yüksek fiyattan alınır. Eşyalarınız sizin için elbette değerlidir ancak bizim için de ticari bir değer ifade etmesi gerekir ki satın alabilelim. Bazı müşterilerimiz eşyalarını satın alamayacağımızı söylediğimizde bize tepki gösterseler de modeline dikkat etmemiz gerekiyor. Peki eski eşya alanlar neye göre fiyat teklifi sunar, eşyaların neresine bakar, neye önem verir?

 1. Eşyalarınızın temizliğine,
 2. Sağlam olmasına
 3. Satabileceğimiz bir ürün olup olmamasına
 4. Markasına, modeline
 5. Renk ve desenlerine bakarak fiyat belirliyoruz.

Özellikle 2.el beyaz eşya, televizyon, klima gibi ürünlerin mutlaka sağlam ve kullanılabilir durumda olması önem verilir. Mobilya grubu ürünlerde ise eşyanın markası, renk ve desenleri ön plana çıkar. Eşyanız ne kadar sağlam olursa olsun bizim satamayacağımız modelde değilse, çok demode kalıyorsa maalesef alım yapamıyoruz. Bildiğiniz gibi biz bu işin ticaretini yapıyor, buradan gelir elde ediyoruz. Dolayısıyla eşyalarınızın bir başkasının almak isteyeceği, sağlam ve temiz olmasına dikkat ederiz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

Dikkat etmeniz gereken ilk unsur güvenebileceğiniz bir ikinci el eşya alan yer seçmektir. Aksi halde anlaştığınızı düşündüğünüz fiyat teklifi son anda yarı yarıya inerken saatlerce bekletilerek son anda istenmedik sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Umut Spot olarak bu tercihinizi bizden yana kullanmanız için çaba gösteriyoruz. Arkadaşlarımız işlerini zamanında ve titizlikle yapacak, eşyalarınız için maksimum teklifi verecektir.

Yıllardır ikinci el eşya alım satım işlemleri ile ilgilenen dolayısıyla önemli bir tecrübeye sahip olan ekibimiz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye devam etmektedir. Çok merak edilen, ne alıp sattığı konusunda soru işaretleri olan eskiciler ve spotçular ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları vermeye gayret ettik. Farklı konularda bilgi almak ve eşyalarınız için fiyat teklifi almak isterseniz bizi hemen arayabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin
2022-04-27T01:10:13+03:0019 Mart 2020|0 Yorum

Yorum Yap