Sancaktepe ikinci el eşya alanlar ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şeyi yazımızda detaylı şekilde aktaracağız. Sancaktepe ilçesinde olduğu gibi İstanbul Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ilçelerinin tamamında spotçu, spot eşya alan, 2.el eşya alanlar şeklinde tabelalar görmüş, bu firmaların nasıl hizmet verdiğini merak etmiş olabilirsiniz. Eşyalarını elden çıkarmak, bu esnada da zahmet çekmek istemeyen herkesin süreçle ilgili kafasında soru işaretleri olduğu bir gerçek.

İkinci el eşya alanlar ne tür eşyalar alır, nasıl fiyat verir, eşyalarınız para eder mi, piyasa fiyatı nedir bu sorularla ilgili tüm cevapları paylaşacağız.  İstanbul Anadolu Yakasında bulunan ve şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Sancaktepe 2008 yılında ilçe olmuştur. Ümiraniye ilçesine bağlı Sarıgazi, Yenidoğan ve Kartal’ın Samandıra beldelerinin birleştirilmesi ile oluşmuştur. 62 km² yüzölçümüne sahip olup nüfusu ortalama 350.000 civarındadır. Çekmeköy, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, Kartal ve Pendik gibi büyük ilçelerle komşu olan Sancaktepe, Sabiha Gökçen Havaalanı ve E5 Kartal Tem bağlantı yollarına da çok yakın olması sebebiyle önemli bir konumdadır.

Gördüğünüz gibi hem hem yoğun ilçelerle komşu olması hem de önemli noktaları sınırları içinde barındırması sebebiyle bizim için çok önemli bir yerdir. İlerleyen satırlarda Umut Spot satın alam ekibine en çok sorduğunuz soruların cevaplarını sıralayacağız. Böylece merak ettiğiniz her şeyin cevabını birinci ağızdan almış olacaksınız. Hemen başlayalım.

Sancaktepe İkinci El Esya Alanlar

Sancaktepe ikinci el eşya alan yerler, Sancaktepe beyaz eşya alan yerler, Sancaktepe spot eşya alanlar

Sancaktepe İkinci El Eşya Alanlar Alım Süreci Nasıl Başlıyor?

Bir kullanıcının eşyasını satmaya karar vermesi her şeyden önemlidir. Yıllardır pek çok farklı insandan binlerce 2.el eşya satın alırken gördüğümüz en büyük hata insanların eşyalarını bir gün lazım olur mantığı ile saklamasıdır. Bu çok yanlış bir yaklaşım çünkü bekleyen eşyalar değerini yitirmekte, önemli deformasyonlara uğramaktadır. Peki o zaman aklınıza takılan, para eder mi etmez mi diye düşündüğünüz bir eşyayı bize nasıl satabilir, değerini nasıl öğrenebilirsiniz?

 1. İlk yapmanız gereken 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz.
 2. Arkadaşlarımız eşyanızın fotoğraflarını inceledikten sonra size dönüş yapacak, satın alıp alamayacağımızı söyleyecektir.
 3. Eğer bizim alabileceğimiz türde ve durunda ise alabileceğimiz fiyatı söylüyoruz
 4. Fiyat teklifimizi kabul etmeniz halinde istediğiniz gün ve saatte Sancaktepe 2.el eşya alımı için adresinize geliyoruz.

Bazı müşterilerimiz eşyalarını fiyatlandırmamız için öncelikle adreslerine gelmemizi, daha sonra ilerleyen bir tarihte ürünü almamızı istiyorlar. Bu yöntemi uygularsak iki kere adresinize gelmemiz gerekecek ki İstanbul trafiğinde bu hem çok zaman alır hem gelen her talep için aynı şeyi yapmamız mümkün olmaz. Hem sizin zamanınızı hem kendi iş gücümüzü en iyi şekilde kullanabilmemiz için fotoğraf üzerinden fiyatlandırma yapmamız daha mantıklı oluyor.

Sancaktepe İkinci El Eşya Alanlar Eşyalarınıza Neye Göre Fiyat Veriyor?

Eşyalarınız için neye göre fiyat belirlendiği konusu da aslında sizin de tahmin ettiğiniz gibi eşyanızın genel durumu ile alakalıdır. Örneğin siz bir spot eşya satan mağazaya gittiğinizde nasıl bir eşya satın almak istersiniz? Temiz mi, yıpranmış mı, sağlam mı bozuk mu, markalı mı sıradan bir ürün mü? İşte biz de sizin tercihleriniz ne yönde oluyorsa ona göre fiyat teklifi sunuyoruz.

 1. Temiz
 2. Kaliteli
 3. Sağlam
 4. Satılabilir ürünleri almaya gayret ediyoruz.

Mesela bizimle iletişime geçen ve ikinci el buzdolabı satmak istiyorum diyen bir müşterimize öncelikle eşyasının çalışıp çalışmadığını soruyoruz. Eğer çalışmasında sorun varsa, arızalı ise satın almıyoruz. Ürün Arçelik, Bosch, Beko, Siemens, Lg, Samsung gibi bilinen ve tercih edilen markaların ürünlerinden ise daha yüksek fiyat teklifi sunuyoruz.

Sancaktepe ikinci el eşya alanlar için benzer kriterler ikinci el mobilya alırken de geçerlidir. Yanık yırtık, leke, ezilme, kırık, çatlak gibi kusurları olmayan masa sandalye, koltuk, baza yatak gibi ürünler elbette çok daha iyi fiyattan alınır.

Sancaktepe İkinci El Eşya Alanlar Hangi Eşyalarınızı Satın Alır?

Hangi eşyaların satın alınacağı da müşterilerimiz tarafından çok merak edilen, sorulan sorulardandır. İkinci el beyaz eşya, buzdolabı, televizyon, klima, çamaşır makinesi, laptop, iphone, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, masa sandalye, ofis mobilyası, gerçek deri koltuk, bahçe mobilyası, gümüş eşya, plak, obje, el halısı,  Rolex saat gibi eşyalar ilk aklımıza gelenler. Sizin eşyanız daha farklı türden bir ürün olabilir. Bunun için bize bir kaç farklı açıdan çekilmiş fotoğraflarını gönderebilirseniz kısa sürede olumlu veya olumsuz cevap verilecektir.

Sancaktepe İkinci El Beyaz Eşya Satışı Nasıl Yapılır?

2.el beyaz eşya satışı yapmak için yukarıda da belirttiğimiz gibi eşyalarınızın fotoğraflarını whatsapp ile göndermeniz yeterli. Ancak eşyalarınızın fotoğraf üzerinden anlaşılması mümkün olmayan detayları ve varsa kusurlarını da belirtmeniz gerekir. Aksi halde size teklif ettiğimiz rakamdan alım yapmamız mümkün olmayacaktır.

Sancaktepe ikinci el beyaz eşya alım satım işlemlerimizden müşterilerimizin ürünleri nasıl kullandıklarına önem veriyoruz. Çok yoğun kullanılmış, sağı solu pas içinde kalmış, darbeler almış 2.el beyaz eşya maalesef satın alınmayabilir. Sadece kullanılmış beyaz eşya mı alıyoruz? Elbette hayır. Kullanılmamış, spot beyaz eşya, sıfır beyaz eşya alımı da yapabiliyoruz.

Sancaktepe Gümüş Eşya Satışı Nasıl Yapılır?

Gümüş eşya satışı diğer eşya satışlarına nazaran canlı, yüz yüze satış ile yapılabilmektedir. Arkadaşlarımız sahip olduğunuz gümüş şamdan, gümüş şekerlik, gümüş gondol, gümüş küllük gibi eşyalarınızı hassas terazide tartarak, ayar numarasına bakarak fiyat vermektedir. Eğer eşyanız gerçek gümüş ise 800 ayar, 900 ayar veya 925 ayar olur. Bu ayar numaraları ürünün içindeki gümüş oranını yüzde üzerinden gösteren numaralardır. Bu en adil fiyatlandırma şeklidir.

İlginizi çekebilir; Gümüş nasıl bozdurulur, satılır?

Sancaktepe-Spot-Esya-Alanlar

Sancaktepe ikinci el alanlar, Sancaktepe ikinci el beyaz eşya alanlar, Sancaktepe ikinci el tv alanlar

Sancaktepe İkinci El Eşya Alımı İçin Nakliyeyi Kim Karşılıyor?

İkinci el eşya alım nakliyesi firmamız tarafından karşılanmaktadır. Abdurrahmangazi Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Emek Mahallesi, Eyüp Sultan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hilal Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kemal Türkler Mahallesi, Meclis Mahallesi, Merve Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Safa Mahallesi, Sarıgazi Mahallesi, Veysel Karani Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi gibi 19 mahallesi bulunan ilçenin neresinde olursanız olun kapınıza kadar gelip ücretsiz nakliye ile satın alıyoruz.

Koltuk takımı, ofis mobilyası, makam takımı, bahçe mobilyası, masa sandalye gibi kaba ürünler de satsanız, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon gibi tek parça ürünler de satsanız alabileceğimiz kapasitede araçlarımız mevcuttur. Sancaktepe ikinci el eşya alanlar için bizi tercih etmeniz halinde hiçbir sorun yaşamadan, ücret ödemeden, hızlı satış yapabilirsiniz. Ekibimiz eşyalarınızın yoğunluğuna göre yeterli ekibi de beraberinde getirecektir.

Sancaktepe İkinci El Eşya Alanlar İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Neden bizi tercih etmeniz gerektiği ile ilgili de bilgiler verelim. İkinci el eşya alan yerler şeklinde arama motorlarına yazdığınızda pek çok firma ile karşılaşacaksınız. Elbette diğer meslektaşlarımızın da emeklerine saygı duyuyoruz ancak bizi tercih etmeniz için de çok fazla sebebimiz var.

 • Umut Spot olarak müşterilerimizin mutluluğunu, memnuniyetini kendi kazancımızdan önde tutuyoruz.
 • Eşyalarınız için anlaştığımız tutarı düşürmek için bahaneler üretmiyoruz.
 • İstediğiniz gün ve saatte adresinizde oluyor, sizi bekletmiyor, mağdur etmiyoruz.
 • Ödemeyi nakit, eft veya havale şeklinde, sizin istediğiniz şekilde yapıyoruz.
 • Alımlarımızı yaparken klima, elbise dolabı, ofis mobilyası, televizyon gibi eşyalarınızı yerinde kısa sürede dikkatlice demonte ediyoruz.
 • Hızlı hareket ediyor, özenli çalışıyor, binanızın veya evinizin duvarlarına zarar vermiyoruz.
 • 20 yıla yakın süredir sektörde faaliyet göstermenin verdiği tecrübe ile hizmet sunuyoruz.
 • Gümüş eşya, Rolex saat, plak, el halısı, antika eşya gibi değerli ürünler için uzman ekspertizle fiyat teklifi sunuyoruz.

Sancaktepe İkinci El Eşya Alanlar Ödemeyi Ne Zaman Yapıyor?

Eşyalarınızın ödemesi satın alma işlemi bittikten sonra yapılmaktadır. İkinci el eşya satmamış, süreçten haberi olmayan pek çok kişi eşyalarını sattıktan sonra ödeme yapacağımızı zannedebiliyor. Ancak Umut Spot olarak müşterilerimizden eşyalarını aldıktan sonra bekletmeden ödemeyi yapıyoruz. Nakit, havale veya eft ile ödeme yapabilmekteyiz.

 

Bizi Takip Edin
2024-03-24T11:27:51+03:006 Nisan 2016|0 Yorum

Yorum Yap