İkinci-El-Esya-Alanlar

İkinci el eşya alan yerler, İkinci el spot eşya alanlar, Spot eşya alan yerler

İkinci el eşya alanlar ile ilgili bilmeniz gereken, merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabileceksiniz. 2.el eşya alanlar ne tür eşyalar alır, ikinci el eşya alanlar nasıl fiyat verir, ikinci el eşya nasıl satılır gibi sürekli sorduğunuz sorularınıza da yanıt bulmuş olacak. Son yıllarda insanlar artık kullanmadıkları eşyaları elden çıkarıp nakite çevirmeyi daha çok benimsiyorlar. Çünkü sıfır eşya fiyatları çok yüksek seviyelere geldi ve yenisini almak için eskilerini satarak gelir elde etmek istiyorlar. Bu çok mantıklı bir hareket aksi halde fazla eşyalar hem yaşam alanlarınızı daraltacak hem de paranızı boşuna sağda solda bekletmiş olacaksınız.

İkinci el eşya alan yerler genellikle evinizin, deponuzun, iş yerinizin, ofisinizin, bahçenizin kıyısında köşesinde kalmış, kullanılmayan eşyaları satın alır. Çoğu zaman atıl eşyalarınız gözünüzün önünde adeta ben bir işe yaramıyorum der ve siz onu duyamazsınız. Peki kullanmadığınız eşyaları atmak yerine onları değerlendirseniz nasıl olur? Sizin açınızdan değerini yitirmiş, varlığının bir önemi olmayan eşyalar bizim yüksek bedellerle alabileceğimiz türden ürünler olabilir. Her zaman dediğimiz gibi sizin eski eşyanız bir başkasının yeni eşyası olabilir. Peki eşyalarınızı satmak için nasıl bir yol izleyeceksiniz, satış yapmak için işe nereden başlayacaksınız?

Benim eşyalarım para eder mi diye düşünmeyin. Eşyalarınızın türü ne olursa olsun ekibimizle hiç çekinmeden iletişime geçerek alıp alamayacağımızı ve fiyat teklifimizi sorabilirsiniz. En azından bilgi alın aklınıza yatarsa whatsapp veya email yoluyla resim gönderin inceleyip değerlendirelim ve size fiyat teklifi verelim. Verdiğimiz fiyat kafanıza yatmazsa satmazsınız. Ancak beklediğiniz bir teklif gelirse hem fazlalık olan bir eşyanızdan kurtulmuş olursunuz. Haydi şimdi eşyalarımı satmak istiyorum diyen birinin nasıl bir yol izlemesi gerektiğini adım adım ilerleyelim.

İkinci El Eşya Nedir?

2.el eşya işe yarar, hala kullanılabilir durumda olan, bir başkasının ihtiyacını karşılayabilecek eşyaya denir. Bazı müşterilerimiz satmak istedikleri ürünlerini almadığımı için bize sitem etmekteler. Ancak sağlam olan her eşyayı almamız mümkün değil. Örneğin 15 yıl kullanılmış bir koltuk takımı sizce alınır mı? Bizim için cevap hayır. Çünkü hiç kimse 15 yıl eskiye ait modeli olan bir koltuğu alıp evinde kullanmak istemez. Biz de satamayacağımız bir ürünü almak istemeyiz.

Spot Eşya Nedir?

Spot eşya demek hiç kullanılmamış, sıfır eşya demektir. Garantisi olan, kutusu açılmamış, yetkili servis tarafından kurulumu yapılacak olan eşyalardır. Spotçu, spot eşya alan kişiler yani bizim gibi firmalar sıfır ürünler de satın almaktadır. Özellikle sıfır televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, kurutma makinesi bunların başında gelen ürünlerdir. Spot eşya konusunda daha fazla bilgi alabileceğiniz yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

İkinci El Eşyalarınızı Satmak İçin Ne Yapmalısınız?

Ne yapmanız gerektiğini bilmek size eşyalarınızı değerinde satma avantajı sağlar. Yıllardır bu işi yaptığımız için binlerce farklı insanla görüşüp eşyaları için fiyat teklifi verdik. Ve bu süreçte gördük ki insanlar eşyalarını değerinin çok altında sattığını veya sağa sola bedava dağıttıklarını gördük. Bu yüzden eşyalarınızı nasıl satabileceğinizi adım adım anlatacağız.

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz.
  • Arkadaşlarımız kısa süre içinde size dönüş yapacak, olumlu ya da olumsuz cevabımızı bildireceklerdir.
  • Eşyalarınızın satın alabileceğimiz türde ve durumda olması halinde cevabımız olumlu olacak ve fiyat teklifimizi ileteceğiz.
  • Teklif ettiğimiz fiyatı kabul etmeniz halinde istediğiniz gün ekibimiz kapınızda olacak ve eşyalarınızı ödemesini yaparak satın alacaktır.

Umut Spot ikinci el eşya alanlar ekibimiz tüm İstanbul geneline haftanın 7 günü aralıksız hizmet vermektedir. Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ilçelerine ulaşabiliyor, eşyalarınızı mümkün olan en yüksek fiyattan satın alıyoruz. Bizim için önemli olan sadece ticari kazancımız değil müşterilerimizin de memnun olacağı bir hizmet vermektir.

Bize Ne Tür 2. İkinci El Eşya Satabilirsiniz?

Siz de hak verirsiniz ki her türlü eşyayı satın almamız mümkün değil. Bu işin ticaretini yaptığımız için alıp satabileceğimiz ürünleri tercih etmek zorundayız. Ancak ikinci el eşya dediğimiz zaman insanların aklına bizimle alakası olmayan da pek çok eşya gelebiliyor. Peki biz ne tür eşyaları satın alabiliyoruz?

İkinci el buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, kurutma makinesi, televizyon, koltuk takımı, L koltuk, ofis mobilyası, deri koltuk, bahçe mobilyası, baza yatak, masa sandalye, İkea mobilya, Mudo mobilya gibi ürünler ilk aklımıza gelenlerdir

Bir de klasik eşya veya antika eşya olarak adlandırdığımız, kıymetli ürünler vardır. Gümüş gondol, gümüş şamdan, gümüş tepsi gibi ürünlerin yanı sıra plak, Hereke halısı, Ladik halısı, Sivas Cezaevi halısı, Bünyan halısı, tablo, bahü, varaklı mobilya, madalyon takım gibi ürünleri de sayabiliriz. Bu tarz ürünler uzman ekspertiz isteyen, doğru fiyatlandırma gerektiren ürünlerdir. Size ailenizden kalmış veya sizin satın aldığınız, yüksek bedeller ödediğiniz ürünleri bize değerinde satabilirsiniz.

Elbette ki her eşyanın aynı değerde olması, aynı kriterlere göre değerlendirilmesi söz konusu olamaz. Mesela gümüş alan yerler eşyalarınızı ayar numarasına, ağırlığına göre fiyatlandırırken beyaz eşya alan yerler markasına, modeline ve temizliğine göre değerlendirirler. Daha fazla detay için bir sonraki başlığa geçebiliriz.

Eşyalarınızı Alırken Neye Göre Fiyat Belirleriz?

2.el eşya alırken dikkat ettiğimiz belli başlı kriterler vardır. Alacağımız eşyaları bu kriterlere göre belirler, fiyat teklifimizi iletiriz. Elbette 2.el televizyon alanlar başka, ikinci el koltuk takımı alanlar başka kriterlere bakarlar. Ancak her eşya grubunun alımı için önemsediğimiz ortak fiyat kriterleri vardır. Spotçular neye göre eşya alır, fiyatı neye göre belirlerler şimdi bundan bahsedelim

  1. Temiz olmasına
  2. Sağlam olmasına
  3. Markasına
  4. Modeline
  5. Renklerine, desenlerine dikkat ederiz.

Özellikle ikinci el plak, gümüş eşya, el halısı gibi eşyaların alımı esnasında çok daha farklı kriterlere dikkat edilir. Örneğin el halısı alanlar için Hereke halısı, Ladik halısı, Bünyan halısı, Sivas Cezaevi halısı gibi el halıları öncelikli ve değerlidir. Halının yeni olması beklenmez. Eşyalarınızın markasının ve modelinin önemi ise beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon gibi eşyaları alırken ön plana çıkar.

Ikinci-El-Esya-Alanlar-Nasil-Odeme-Yapar

İkinci el eşya alanlar nakit ödeme, Spotçular nasıl ödeme yapar

Nakliye ve Ödeme Nasıl Yapılacak?

Eşyaların nakliyesi ve ödemesi konusu da öğrenmeniz, bilmeniz gereken bir aşama. Umut Spot olarak Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ilçelerinin neresinde olursanız olun eşyalarınızı kendi nakliye araçlarımız ve ekibimizle alıyoruz. Bu sayede bütçenizden tek bir kuruş bile ödemeden, zahmet çekmeden, mümkün olan en yüksek fiyattan satış yapabilirsiniz.

Ödeme ise anlaştığımız fiyat üzerinden nakit, eft veya havale ile yapılabilmektedir. Hangi rakamda anlatıysak eşyalarınız için o fiyat üzerinden ödeme yapılır. Fiyat düşürmek için gereksiz pazarlılar yapmadan, kısa süre içinde alım yapılır.

İkinci el eşya alanlar için uzman ekibimiz her zaman yardıma ve hizmete hazırdır. Daha önce herhangi bir eşyanızı satmadıysanız veya kötü bir tecrübe yaşadıysanız bunu unutun ve bizi tercih ederek güvenli alışverişin tadını çıkarın.

Spotçular Eşyaları Alırken Fiyatı Çok Mu Öldürür?

Spotçuların fiyatlandırma yaparken adil davranmadığı, tabiri caizse fiyatı öldürdüğü herkes tarafından dillendirilir. Peki bu gerçek midir yoksa halk arasında dilden dile dolaşan bir söylentiden mi ibarettir. Bu soruyu özellikle yazımızın içine koyduk ki bizimle ilgili ön yargılarınızı bir kenara koyabilin. Öncelikle böyle bir durum asla olmaz, kimse yapmaz diye başka meslektaşlarımız adına konuşmamız mümkün değil. Ancak ikinci el eşya alanlar veya spot eşya alanlar için Umut Spot’u tercih etmeniz halinde hiçbir şekilde mağdur olmayacağınızı garanti edebiliriz.

Eşyalarımı satmak istiyorum diyen bir müşterimiz fiyat teklifi almak için whatsapp ile pek çok firmaya ürünlerinin fotoğraflarını gönderecek, fiyat teklifi alacak, en yüksek telif verene ürünlerini satacaktır. Yani spotçu eşyaların fiyatını çok düşürdü demek doğru olmaz. Eğer yüksek fiyat teklifi veren firma satın almaya geldiğinde fiyat düşürmek için bahaneler üretirse eşyaları satmaktan vazgeçebilir, farklı bir firmayı tercih edebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Neden başka ikinci el eşya alan firma değil de biz? Çünkü biz uzun 20 yıla yakın süredir bu işle meşgul olduğumuz için gerekli olan tüm tecrübeye sahibiz. Deneyimli ekibimiz istediğiniz gün ve saatte adresinizde oluyor, sizi mağdur etmeden, zahmete sokmadan alım yapıyoruz.

Kuvvetli iletişim yönümüzle size profesyonelce yaklaşıyor, eşyalarınızı hızlı şekilde aracımıza yüklüyor, anlaştığımız rakam üzerinden nakit alım yapıyoruz. 2.el beyaz eşya, televizyon, klima, çamaşır makinesi, buzdolabı, mobilya, el halısı, antika, gümüş eşya gibi pek çok geniş yelpazede alım yapabiliyoruz. Bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2022-09-22T22:26:20+03:006 Nisan 2016|0 Yorum

Yorum Yap