Ülkemizin hemen hemen her köşesi kendine özgü el emeği, göz nuru el dokuma halı desenleri ile örtülüdür. Her dokuma bir hikaye anlatır Anadolu’da. Kimi karasevda çeken ellerden çıkar kimi vatan hasreti kimi aileye özlem ifade eder. Hiçbirinin desenleri, renkleri, ilmek sayıları birbirine benzemez. Böyle olduğu için de el halısı her zaman, her dönemde maddi manevi değerini korur. Bu yüzden Google veya bir başka arama motoru üzerinden el halısı satmak istiyorum şeklinde arama yapıp bizi arayan her müşterimize titizlikle hizmet veriyoruz.

El halısı alanlar, halıcı, halı alan yer veya antikacı ne şekilde ifade ederseniz edin değerli olduğunu düşündüğünüz halınızı bize satabilirsiniz. Daha önce herhangi bir eşyanızı satmayı düşünmediyseniz bizimle iletişime geçerek bu tecrübesizliğinizi güvenle atlatabilirsiniz. Tüm Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan İstanbul geneline, üşenmeden, yetişebildiğimiz kadar hizmet veriyoruz.

Yıllardır bu hizmeti verdiğimiz için aklınızda nasıl sorular olduğunu biliyoruz. Elimdeki el halısı nasıl temizlenir, el halımı nasıl satabilirim, ücretsiz ekspertiz hizmeti nasıl  alabilirim en çok sorduğunuz sorular. Elimizden geldiği, dilimizin döndüğü kadar size bu konularda uzman görüşü ve cevapları vereceğiz. İsterseniz hemen başlayalım.

El Dokuma Halı Alanlar

El Dokuma Halı Alanlar

El Halısı Nasıl Satılır?

Halınızı satmak için yapmanız gereken şey çok basit. Halıcılar nerede, el halısı fiyatları nasıldır, antika el halısı kim alır diye düşünmeyin ve aşağıdaki süreci takip ederek hemen fiyat alın. İşte adım adım yapmanız gerekenler;

 • Satmak istediğiniz halının fotoğraflarını 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına gönderebilirsiniz.
 • Halınızın  hem önden hem de sırt kısmından yani arkasının fotoğraflarını göndermeniz yeterli.
 • El halısı alım satım konusunda işinin ehli olan uzman ekibimiz size kısa sürede geri dönüş yapacak ve fiyat teklifimizi iletecektir.
 • Teklifimizi onaylamanız halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır.

El halısı fiyatları kimi yöreye göre yüksek kimine göre düşük teklif edilebilir. Burada önemli olan kriterlerin neler olduğunu teklifin neye göre verildiğini yazımızın ilerleyen satırlarında açıklayacağız.

Her El Dokuma Halı Alınır Mı?

Bu soruya evet dememiz çok zor. Çünkü kimi zaman değerli olan halılar belirli bir süre sonra kullanıcıların gözünden düşerek değersiz duruma gelebilir. Geçtiğimiz yıllarda çok tercih edilen Bünyan halısı artık eskisi kadar talep görmemektedir. Halınızın alınıp alınamayacağını öğrenmek için yukarıda belirttiğimiz gibi fotoğraflarını göndermeniz yeterli.

Değerli olan, para eden el halılarından ilk aklımıza gelenleri şu şekilde sıralayabiliriz; İpek halı, İsfahan halısı, Hereke halısı, Ladik halısı, Türken halısı, Anadolu Halısı, Sivas Cezaevi veya Cezaevi halıları.

El Halısı Alanlar

El Halısı Alanlar

El Halısı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

En çok sorduğunuz sorulardan birine geldik. bildiğiniz gibi birbirinden farklı desen ve renklerde, yöresine, ilmek sayısına göre el halıları mevcuttur. Bu halıların hepsinin değerli olduğunu, maddi karşılıklarının olduğunu söylemek mümkün değil. El halısı alanlar yani halıcılar için önemli olan bazı kriterler vardır ve bunlar göze alınarak değer biçilerek fiyat verilir. Bir halı ne kadar değerli olursa olsun temiz olmadığı sürece alım satım yapılamamaktadır. Peki el halısını değerli kılan şeyler nelerdir?

 • Halının ait olduğu yöre
 • Desenleri
 • Renkleri
 • Ölçüsü
 • Sağlamlığı
 • Dokuma sıklığı

El halısı neden değerlidir ve satın alınırken ekibimiz neye göre fiyat verir yukarıdaki maddelerde sıralamış olduk. Siz siz olun halınıza iyi bakın ve doğru şekilde muhafaza edin. El halısı nasıl saklanır öğrenmek isterseniz tıklayabilirsiniz.

El Halısı Nasıl Anlaşılır?

Özellikle retro eşya furyasının bütün mobilya sektörünü etkilemesi, eski eşyaya veya eski görünümlü eşyaya olan ilgiyi çok arttırdı. El halısı olmasa da, o havayı veren patchwork halılar kısmen bu ihtiyacı karşılasa da gerçek el halısı isteyenler belli bir maliyete katlanmayı da göze almaktadır. İyi bir el halısı nasıl olur ya da el halısı alırken nelere dikkat ederiz isterseniz onlardan biraz bahsedelim sizlere.

Düğüm Sıklığı 

Düğümlerinin çok sık olması halının değerini arttıran bir özelliktir. 1cm2 ye düşen ilmek sayısı ne kadar çoksa halı da o kadar değerlidir. Özellikle Türk düğümü (çift düğüm) ile dünyaya adını duyurmuş düğüm tekniği ile düğümlenmiş halılar daha kıymetlidir.

Desenleri

El halısının üzerinde bulunan desen ve desende kullanılan renkler çok önemlidir. Bulunduğu dönemden esintiler taşıyan el halıları istenen motifi halıya ne derece de yansıtılabilmişse o derece değerli olur.

Yünün Kalitesi

Dokunurken kullanılan yünün kalitesi halının değerine en çok etki eden unsurdur. Katıksız saf yün tercih edilirse daha kıymetli olur ancak son zamanlardaki el halılarında bunu bulmak oldukça zordur. Yünün kalitesi arttıkça halının dokunuşu da o derece kaliteli olur.

Boyanın Kalitesi

Kullanılan boyanın kalitesi hem halının değerini arttırır hemde erkenden solmasını güneş ışıklarından zarar görmesini önler. Sentetik boya değil orijinal kök boyası kullanılan halılar daha değerli ve daha dayanıklıdır.

Yazımızı faydalı bulduysanız ne mutlu bize. El halısı alanlar için bizi tercih ederek kandırılmadan, değerinde satış yapabilirsiniz. Ekibimiz tüm İstanbul genelinde titizlikle hizmet vermekte, halılarınızı değerinde satın almaktadır.

Bizi Takip Edin
2024-05-13T21:08:19+03:006 Nisan 2016|2 Yorum

2 Comments

 1. tercüme 27 Ekim 2023 - 13:32

  çeviri bürosu

 2. admin 29 Ekim 2023 - 21:41

  İhtiyaç olması halinde dönüş yapılacak teşekkür ederiz.

Yorum Yap