Gümüş Alan Yerler

Gümüş Alan Yerler

İnsanlar para biriktirme aracı olarak her zaman altın almayı tercih etse de son zamanlarda gümüş de dikkat çekici bir hale geldi. Euro ve dolardaki dalgalanma ile beraber gümüş alım satım yapmaya başlayan pek çok insan belirli bir gelir elde veya parasının değerini korumaya çalışıyor.

Siz de almak değil de satmak, evinizde sağda solda bekleyen gümüşleri nakit elden çıkarmak mı istiyorsunuz? O halde Kapalıçarşı gümüş alan yerler ve Kapalıçarşı gümüşçü için bizi tercih edebilirsiniz. Daha önce herhangi bir gümüş obje veya eşya sattınız mı? Cevabınız hayırsa süreç hakkında bilgi almak, tüm detaylara hakim olmak isteyeceksinizdir.

Uzun zamandır tüm İstanbul geneline ve duruma göre Türkiye’nin pek çok şehrine aktif hizmet veriyor, eşyalarınızı değerinde, nakit alıyoruz. Hurda gümüş, şamdan, küllük, tepsi, gondol, şekerlik, tabak veya herhangi bir gümüşünüzü bize satabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında gümüş eşya nasıl satılır, yüksek fiyattan gümüş alan yerler, külçe gümüş alanlar veya gümüş için nasıl fiyat verir bunlardan bahsedeceğiz.

Gümüş Nasıl Satılır?

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan ekibimizle iletişime geçerek gümüş eşya satmak istiyorum derseniz istediğiniz zaman adresinize gelecek ve ürünleri yerinde göreceğiz.
  • Satacağınız gümüş veya gümüşler ayar numaralarına göre ayrılacak, hassas terazi ile tek tek tartılacak, fiyat teklifi buna göre belirlenecektir.
  • Gümüş gram fiyatı neye göre belirlenir derseniz bu serbest piyasada arz talebe göre belirlenen bir fiyattır. Bu yüzden 925 ayar gümüş için size bugün vereceğimiz fiyat ile ertesi gün teklif edeceğimiz fiyat aynı olmayabilir. Kapalıçarşı gümüşçü için ayar numarası fiyatı en net belirleyen unsurdur.
  • Tartıp ayar numarasına göre ayırdığımız gümüş için fiyatımızı belirler ve size teklif ederiz. Örneğin 925 ayar gümüş fiyatı 4000 tl diyelim. Yani gramı 4 tl. Sizden alacağımız ürün ise 700 gr geldiyse ekibimiz 2800 tl size ödeme yapar. Kapalıçarşı gümüş alım işlemleri bu şekilde ilerler.

Saf Gümüş Nasıl Elde Edilir?

Kapalıçarşı Gümüş Alan Yerler

Kapalıçarşı Gümüş Alan Yerler

Evinizde kullandığınız ürünler eritilerek takoz dediğimiz külçe gümüş haline getirilir. Bu saf gümüştür. Yukarıda gördüğünüz ocakta obje halindeki gümüş ateşe atılarak alttaki kaba sıvı olarak birikir ve aşağıdaki resimdeki gibi külçe ya da bir diğer deyimle takoz haline getirilir. Takoz gümüş saf, gümüş halindedir. Müşterilerimizin bize sattıkları gümüş ise işlenmiş gümüş olduğu için saf gümüş fiyatından alınmaz.

Kapalıçarşı gümüş alan yerler için bizi tercih etmeniz halinde ekibimiz ilk başlıkta anlattığımız şekilde alım yapmaktadır. Bazı müşterilerimiz internet üzerinden saf gümüş fiyatı ne kadar, gümüş fiyatı gibi aramalar yaparak orada gördükleri rakamı baz almaktalar ancak bu şekilde fiyatlandırma yanlış olacaktır. Eğer zahmetsiz şekilde gümüş satmak isterseniz Kapalıçarşı gümüş alım satım işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz. Yazımız ilgilinizi çekti ve beğendiyseniz aşağıdaki linklere göz atarak diğer makalelerimizi de okuyabilir ya da sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2021-03-15T21:51:59+03:0030 Ocak 2021|0 Yorum

Yorum Yap