İnternette ikinci el eşya satmak

İnternette ikinci el eşya satmak

Sonsuz uçsuz bucaksız bir alem olan internet son zamanlar kullanmadığınız eşyalarınızı satabileceğiniz bir vitrin haline geldi. İkinci el araba, kiralık veya satılık ev, yazlık derken artık eski eşya satmak da mümkün. Daha önce herhangi bir eşyanızı sattınız mı? Cevabınız hayır mı o halde size yardımcı olabiliriz.

İlk etapta kulağa hoş gelse, yüksek kazanç hissi uyandırsa da ikinci el eşya satmak istiyorum hevesi ile klavye başına geçenleri bazı güvenlik sorunları bekliyor. Dikkat etmeniz gerekenleri, güvenlik aşamalarını internette ikinci el eşya satma yolları altında açıklayacağız. Amacımız süreci doğru öğrenmenizi, sorun yaşamadan kolaylıkla eşya satmanızı sağlamaktır.

İkinci El Eşya Nasıl Satılır?

Bunu yapmanın bir kaç yöntemi var. İkinci el eşya alanlar ile irtibata geçebilir veya çeşitli internet siteleri veya aplikasyonlar ile satış yapmayı deneyebilirsiniz. Siz hangisini tercih edersiniz bilmiyoruz ancak tecrübelerimiz doğrultusunda avantaj ve dezavantajlarından bahsedip karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağız.

İkinci El Eşya Alan Firmalar

İnternette güvenilir ikinci el eşya alan firma, ikinci el eşya alan yerler, ikinci el eşya satmak istiyorum şeklinde aramalar yaptığınızda firmamız Umut Spot’u görebilirsiniz. Biz ve bizim gibi spotçu, eskici veya ikinci elci olarak tabir edilen yerler müşterilerin satmak istedikleri eşyalar için fiyat teklifi vermekte, fiyat teklifini onaylamanız halinde nakit ödeme ile satın almaktadırlar.

Avantajları Neler?

 • İkinci el eşya alım satım işleriniz için bizi tercih etmeniz halinde hiçbir zahmet çekmeden, zorlanmadan, uğraşmadan satış yaparsınız.
 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek kısa sürede fiyat teklifi alabilirsiniz. Fotoğraf göndermek için Whatsapp, Telegram, Signal veya Bip uygulamaların istediğinizi tercih edebilir, umutspot@gmail.com adresimizden mail ile de gönderim yapabilirsiniz.
 • Ekibimiz eşyaların fotoğraflarını inceledikten sonra size hemen dönüş yapacak, alıp alamayacağımız ile ilgili cevabını iletecektir.
 • Eğer bizim alım satımını yapabileceğimiz türden eşyalar ise fiyat teklifimizi iletecektir.
 • Fiyat teklifimizi onaylamanız halinde istediğiniz gün ve saatte adresinizden alım yapılacaktır.
 • İkinci el eşya alan firma için bizi tercih etmeniz halinde el sürmeden, nakliye, taşıma işlerine para vermeden, kolaylıkla satış yapabilirsiniz.

Dezavantajı Nedir?

 • Takdir edersiniz ki bizim gibi ikinci el eşya alanlar kar amacı güden yerlerdir. Sizden aldığı eşyayı üzerine belirli bir kar koyarak satar. Böyle bir firma ile çalışırsanız kazancınızdan biraz feragat etmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak avantajları göze alındığında kesinlikle buna değer

Gördüğünüz gibi süreç son derece zahmetsiz, kolay ve basit. Sadece bir kaç fotoğraf göndererek fiyat teklifi alıp satış yapmanız mümkün. Üstelik kime satış yapacağınızı kendiniz seçer, güvenilir firma tercihinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

İkinci el eşya alanlar

İkinci el eşya alanlar için bir kaç eşya fotoğrafı göndermeniz yeterli. Eşyalarınız hemen fiyatlandırılacak ve size geri dönüş yapılacaktır.

İnternet Siteleri ve Aplikasyonlar ile Eşya Satmak

Direkt alıcı ile satıcıyı buluşturan bu sistemde bazı güvenlik sorunları olabileceği gibi satış sıkıntıları da yaşayabilirsiniz. Bu yöntemin de avantajlarını ve dezavantajlarını sıralayarak tercihi size bırakalım.

Avantajları Neler?

 • Herhangi bir aracı olmaksızın satış yaptığınız için kazancın tamamı size kalır, kimseyle paylaşmak zorunda kalmazsınız. Aslına bakarsanız bunun dışında bir avantajı olduğunu düşünmüyoruz. Eğer satacağınız ürün gerçekten piyasada hızlı alınıp satılan, yüksek rağbet göre bir ürün ise çabuk satabileceksiniz ki ikinci el eşya alan firmalar da böyle satış yapan internet sitelerini sık sık ziyaret etmekte, eşya sahiplerine fiyat teklif etmektedir.

Dezavantajları Neler?

 • En büyük dezavantajı güvenlik sorunudur. Fiyat konusunda anlaşma sağladığınız kişiye mutlaka telefon numaranızı vermek zorunda olduğunuz bir aşama gelecektir. Daha önce tanımadığınız, kim olduğunu bilmediğiniz birine telefon numaranızı vermek ne kadar güvenilir?
 • Hadi diyelim telefon numaranızı verdiniz bu kişi ile ürünü teslim ederken mutlaka yüz yüze görüşecek ya da evinize, iş yerinize sokacaksınız. Bu aşamada da bir güvenlik sorunu çıkabilir.
 • İkinci el eşya alan firmalar ile iletişime geçerek yine telefonunuzu veriyor, evinize, iş yerinize davet ederek yüz yüze görüşüyorsunuz. Ancak burada bir fark var ikinci el eşya alım satım işlerini yapan firmayı siz kendiniz seçiyor, internet üzerinden güvenilir olup olmadığına bakabiliyor, referanslarını  inceleyebiliyorsunuz.
 • Kullanmadığım eşyalarımı satmak istiyorum diyorsanız işin ehli kişileri tercih ederseniz nakliye, taşıma, yükleme gibi işlerle ilgilenmek zorunda kalmazsınız. Ancak bir şahsa satarsanız bu kişi eşyanızı alırken diğer ürünlere zarar verebilir, taşıma esnasına ürünü kırarak mesuliyeti size yükleyebilir veya zamanında gelmeyerek sizi mağdur edebilir.
 • Sizden özellikle ikinci el beyaz eşya, klima, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünler satın alan kişiler kısa bir süre sonra yalan beyaz ile ürünün arıza yaptığını ve size iade etmek istediğini söyleyebilir. Böyle bir durumda ya tartışma çıkacak ya da ürünü geri almak zorunda kalacaksınız ki bu da sizin için zarar demektir.

İkinci El Eşya Alım Satım

Umut Spot olarak 20 yıldır bu sektörde hizmet veriyor, 11 yıldır aynı adreste, sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemizle faaliyet gösteriyoruz. Müşterilerimize eşyalarının fiyatlandırılması, satın alınması aşamalarında son derece saygılı ve profesyonel yaklaşıyor, istedikleri hizmetin tam karşılığını veriyoruz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir, ikinci el buzdolabı, klima, televizyon, çamaşır makinesi, mobilya, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, klasik eşya, el halısı, gümüş, plak gibi yüzlerce farklı eşyanızı satabilirsiniz.

Eğer yazımızı beğendiniz ve faydalı bulduysanız yine işinize yarayacağını düşündüğümüz bilgilerin yer aldığı bir kaç yazımızın linkini aşağı ekliyoruz. Eğer okumak isterseniz bir tık yeterli.

 

Bizi Takip Edin
2022-02-13T09:24:36+03:0023 Ocak 2021|0 Yorum

Yorum Yap