İnternetten Eşya Satmak

İnternetten Eşya Satmak

Evinizde, iş yerinizde, garajınızda, deponuzda, çatı katınızda, apartman boşluklarınızda biriken pek çok ev eşyası, iş yeri eşyası, bahçe mobilyası gibi ürünler olduğunu biliyoruz. Çünkü yıllardır ikinci el eşya alım satım işleri ile uğraşıyor, hep aynı manzara ile karşılaşıyoruz. İhtiyaç fazlası olan eşya hem israftır hem de insanı zamanla rahatsız eder. Yer kaplayacağı için hem alanlarınızı daraltır hem de durduğu yerde yıpranıp deforme olur. Bunları daha fazla saklayıp muhafaza etmeye çalışmak, belki bir gün lazım olur düşüncesiyle bekletmek doğru değil. Peki ne yapılabilir?

İkinci el eşya satarak nasıl para kazanılır başlıklı yazımızda buna değinecek, eşyalarınızı nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.  Amacımız eşyalarınızı atıl olmaktan kurtarıp maddi değere kavuşmasını sağlamaktır. İkinci el eşya nasıl satılır, eşya satarak para kazanma yolları, ev eşyası satarak para kazanabilir miyim gibi sorularınıza da karşılık vermiş olacağız.

2. El Eşya Satarak Gelir Elde Edilir Mi?

Evet edilebilir, ancak her eşyanın maddi bir değerinin olduğunu söylemek maalesef mümkün değildir. Bir eşyadan para kazanmak istiyorsanız onun talep edilen bir ürün olması gerekir. Bunu bir örnekle açıklamak daha doğru olur. Elinizde elden çıkarmak istediğiniz deri koltuk olduğunu düşünelim. Eğer bu koltuk temiz, sağlam ve satılabilir durumda ise, tercih edilecek renklerde ve formda ise satılabilir. Modeli sevilmeyen, rengi güzel olmayan bir ürünü kimse almak istemez.

Bir örnek de ikinci el beyaz eşya ve televizyon için verelim. İnsanların satmayı düşündükleri eşyaların başında olan bu iki ürün mutlaka çalışır durumda olması, sorunsuz olması gerekir. Arızalı, çalışmayan bir başkasının ihtiyacını göremeyecek durumdaki ürünleri maalesef satılmaz. Takdir edersiniz ki hem ikinci el eşya alıp hem de arızalı ürün almak pek akıllıca olmaz.

ikinci el eşya satarak para kazanma

ikinci el eşya satarak para kazanma

 

İkinci El Eşya Kime Satılır?

Ev, ofis, bahçe, yazlık, iş yeri gibi yerler için insanlar bazı eşyalara ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyaçlarını sıfır eşya yerine ikinci el eşya alarak giderip fiyat avantajı sağlamak isteyenlere satılabilir. Az kullanılmış hala yeni gibi duran fiyatı da çok cazip olan eşyalar kısa sürede satılır. Ama burada önemli olan alıcıyı nasıl bulacağınızdır.

Elinizdeki eşyayı hemen alacak, size kısa sürede fiyat teklifi verebilecek, nakit ödeme yapıp alacak ikinci el eşya alan firma ile iletişime geçebileceğiniz gibi kendiniz de satabilirsiniz. İkisinden birini seçmek sizin tercihiniz ama internetten ikinci el eşya satmak bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir.

İnternetten Eşya Satmak Güvenli Mi?

İnternetten eşya satarak gelir elde etmek, internette ikinci el eşya satarak para kazanmak son zamanlarda insanların tercih ettikleri bir yöntemdir. Bazı uygulamalar bunun için yapılsa da çok güvenli olduklarını söylemek maalesef mümkün değil.

Kullanmadığım eşyalarımı satarak para kazanmak istiyorum diyenler ikinci el eşya alan firmalar yerine eşyalarını bazı sosyal uygulamalar ile satmak isterse ne gibi problemler yaşayabilir bunu biliyor musunuz? Daha önce hiç karşılaşmamış olsanız böyle bir ihtimal her zaman var. İkinci el eşya satmak isterken nelerle karşılaşabilirsiniz?

Eşya satarak gelir elde etme

Eşya satarak gelir elde etme

 Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

 • Örneğin ilana bir ürün koydunuz ve bir alıcı çıkmasını bekliyorsunuz. Sizi kimin arayacağını biliyor musunuz? Arayacak kişi gerçek kişi mi yoksa sahte hesap açarak ürünü sizden değerinin çok altında hatta kandırıp bedava almaya çalışan biri mi?
 • Yoldan geçen, tanımadığınız birine telefon numaranızı verir misiniz? Hiç zannetmiyoruz. Oysaki telefon numaranızı internet üzerinden yayınlayarak neredeyse milyonlarca kişinin görmesine izin veriyorsunuz. Bu ciddi bir güvenlik sorunu.
 • İnsanlarla iletişim kurmak, sizinle aynı kültür seviyesinde, nezakette insan bulmak çok zor. Fiyatta anlaşamadığınız, bu yüzden tartışma yaşadığınız birinin olduğunu ve bu kişide telefon numaranız olduğunu düşünür müsünüz? Son derece istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Telefonumu yayınlamadım sadece mesajla anlaştım deseniz bile satın almaya gelmek için adres bilgilerinizi verirken veya daha iyi bir iletişim kurmak için telefonunuzu bir yerden sonra mutlaka vermek zorunda kalıyorsunuz.
 • Telefondan daha tehlikeli olan bir başka durum da adres bilgilerinizin başkaları tarafından bilinir duruma gelmesidir. Özellikle ikinci el eşya satmak isteyen kadınlar için bu daha büyük sıkıntı. Eşyasını satsın satmasın, fiyatta anlaşsın anlaşmasın pek çok kadınımız tacize maruz kalabiliyor.
 • Her şey çok iyi gidiyor, hiç bir sorun yaşamadınız diyelim. Sattığınız eşyanın nakliyesi ve taşıması nasıl yapılacak? Siz nakliye alıcıya aittir dediniz ama alıcı sizin istediğiniz gün gelemezse? Sizi bekletip mağdur etme ihtimalleri çok yüksek.
 • Hiç tanımadığınız birini evinize sokma veya dışarda buluşma fikri de bize pek parlak gelmedi. Kiminle karşılaşacağınız tam bir soru işreti.
 • Eşyanızı sattığınız kişinin size sahte para verme, eşyayı kısa süre sonra bahaneler üreterek iade etme, kabul etmediğiniz halde sizi rahatsız etme, taciz etme ihtimalleri de var.

Emin olun bir bu kadar daha dezavantaj sayabiliriz. Satacağınız ürün için biraz daha fazla gelir elde etmek, para kazanmak için bu tehlikeleri göze almanıza değer mi? Bizce asla değmez. O halde ne yapmalısınız? Cevap çok basit Umut Spot ünvanıyla  hizmet veren firmamızı tercih edebilir, güvenle, hiçbir sorun yaşamadan eski eşya satabilirsiniz.

İnternetten Hangi Eşyalar Satılır?

İkinci el beyaz eşya, led televizyon, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk, ev eşyası, klasik mobilya, el halısı, gümüş, plak, ofis mobilyası, deri koltuk gibi pek çok eşya ilk sırada yer almaktadır. Kıyafet, elbise, çanta, takı, araba, küçük ev aletleri daha sonra gelenlerdir. Mümkün değil satamam diyen düşündüğünüz eşyayı hemen satabilir, sizin için değerli olan, yüksek beklenti içine girdiğiniz eşyalarınızı satamayabilirsiniz.

İkinci el eşya satmak istiyorum diyenler ile almak istiyorum diyenleri birleştiren şey ortak menfaatleridir. Birisi satıp para kazanmak diğeri de maliyetini düşürmek ister. Alıcı ucuza almak satıcı pahalıya satmak ister ama ikisi de güven unsurunu göz ardı ederler.

Neden İkinci El Eşya Alan Yerler Tercih Edilmeli?

İkinci el eşya alan güvenilir yer tüm sorunlarınıza çare bulup sizi kaygılarınızdan kurtararak nakit alım yapabilir. İnternetten satış yaparken karşılaşabileceğiniz sorunların bazıları burada da geçerli olsa da karşınızda adresini, yerini bildiğiniz, yıllardır aynı yerde ikamet eden, referanslar alabileceğiniz bir firma var. Umut Spot olarak internetten en fazla yorum alan firma olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız. İsterseniz 2.el eşya alan firmalar size nasıl avantajlar sağlar bundan bahsedelim.

 • Eşyalarınızın fotoğraflarını whatsapp, telegram, signal veya bip ile 0533 493 33 90 numaralı telefona göndererek hemen fiyat alabilirsiniz.
 • Fiyatı onaylamanız halinde istediğiniz gün adresinizden satış yapabilirsiniz.
 • Böylece kullanmadığınız eşya bir anda nakite döner ve size küçük veya büyük bir gelir sağlar. Ne kadar çok satılabilir, temiz durumda eşyanız varsa o kadar fazla para kazanmak mümkün.
 • Elinizi bile sürmeden, zahmet çekmeden, istediğiniz gün ve saatte alınmasını isteyebilirsiniz.
 • Nakliye, taşıma, yükleme gibi işlemler için ekstra ücret ödemez zamanında satarsınız.
 • Eşyanız alındıktan sonra iade edilmez.
 • Telefonla taciz edilmez, adresinizde rahatsız edilmezsiniz.
 • Bilinen, güvenilen, aynı adreste uzun zamandır hizmet veren, google müşteri yorumları 5 üzerinden 4.9 olan firmamızı hiç çekinmeden tercih edebilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bizi Takip Edin
2021-01-16T14:45:00+03:0016 Ocak 2021|0 Yorum

Yorum Yap