Hereke Halısı Modelleri

Hereke Halısı Modelleri

İlmek ilmek dokunmuş, el emeği göz nuru halınızı elden çıkarmak mı istiyorsunuz? Anadolu köylerinde annelerimizin, ninelerimizin ilmek ilmek işledikleri bu halıların her birinin bir hikayesi var. Kimi sevda yükü kimi vatan hasreti kimi ayrılık acısı izleri taşıyan halıların en değerlilerinden biri de Hereke halısıdır.

Günlük hayatınızda el halısı kullanmak istemeyebilir, elden çıkarmak, satmak düşüncesinde olabilirsiniz. Böyle bir niyetiniz varsa Hereke halısı alanlar için bizi seçerek kısa sürede en iyi fiyattan satış yapabilirsiniz. Nasıl mı? Pek çok müşterimizin daha önce böyle bir satış tecrübesi olmadığı için güven kaygısı olabiliyor. El halısı nasıl satılır, halı fiyatları nasıl belirlenir, Hereke halısı kime satılır bunlardan bazıları. Şimdi bu soruları tek tek cevaplama ve bizi tercih etmeniz için sebepler sıralama zamanı.

Hereke Halısı Alan Yerler

Manchester Hereke, Sümerbank Hereke, İpek Hereke, Yedidağın Çiçeği gibi modelleri olan Herke Halısı doğru şartlarda saklanırsa değerini korur. El halısı nasıl saklanır içerikli yazımızı okuyarak siz de halınızın değerini kaybetmeden koruyabilirsiniz. El dokuma halısı değerini kaybetmeden zamanında satılırsa en doğru tercihi yapmış olursunuz.

Hereke Halısı Nasıl Satılır?

0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına halının önlü arkalı fotoğraflarını gönderirseniz kısa sürede cevap alabilirsiniz. Ekibimiz halınızın türünü ve genel kondisyonunu gözlemledikten sonra fiyat teklifi verecektir.

Halınız fotoğraf üzerinden değerlendirme yapılamayacak durumda ise sizden randevu alıyor, istediğiniz gün adresinize gelerek halılarınızı yerinde inceliyoruz. Dolapların üzerindeki, vitrinlerin arkasındaki veya bazaların altındaki halıları tek tek açıp inceleyerek fiyat verebiliriz. Eski el halısı fiyatı konusunda anlaşma sağlanırsa nakit ödemesini yaparak hemen alım yapıyoruz.

Hereke Halısı Alanlar

Hereke Halısı Alanlar

Hereke Halısının Genel Özellikleri Nelerdir?

Daha çok ince dokuması, santimetresine 100 ile 400 ilmek arasında düğüm atılan Hereke halısı, ince dokumaya sahiptir ve üzerinde çok çeşitli desenleri bulunmaktadır. El halısı fiyatlandırması yapacağımız zaman, bu desenlere, renklerin canlılığına, halı üzerinde abraj olup olmadığına bakarız. El halısı temizleme yöntemlerine uyarsanız halınız hiçbir zarar görmediği gibi değerini de korumuş olur. Yıpranmamış, temiz, delik, yırtık veya söküğü olmayan el halısı için sizlere daha yüksek fiyat verebiliriz.

Hereke halısı genelde köşeli motifler ve simetrik desenler barındırır. Bazı dokumalarda ise büyük motifler ve adeta mihrabı andıran şekiller görülebilir. Hereke halısı için söylenebilecek bir başka özellik ise hayvan figürlerinin neredeyse ise hiç kullanılmamış olmasıdır.

Hereke halısı alanlar için bizi tercih eden müşterilerimizden İsfahan halısı, İpek halı, Sivas Cezaevi halısı, Türkmen halısı, Ladik halısı, Bünyan halısı gibi halıları da satın alıyoruz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir, sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2021-05-02T13:43:10+03:0011 Mayıs 2017|0 Yorum

Yorum Yap