İnveter Klima Nedir

İnveter klima nedir, nasıl çalışır, satın alınır mı gibi sorularınızın cevapları için yazımızı okuyabilirsiniz.

İnverter Klima İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan klima bazen ısıtmada bazen serinletip soğutma işinde imdadımıza yetişir. Çeşitli marka, model ve türlerde görülebilen bu faydalı cihazları detaylı incelemek ister misiniz? Özellikle sıfır veya ikinci el klima almayı düşünüyorsanız inverter klima nedir, inverter klima alınmalı mıdır, avantajları nelerdir bunları bilmek gerekir. Sıfır klima alınca eskisini satmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz; ikinci el klima alanlar

İnverter Klima Nedir, Nasıl Çalışır?

Uzmanlar tarafından daha fazla tasarruf ve daha verimli kullanım için tasarlanıp piyasaya sürülen inverter klima eski tiplere göre yüksek performans sunmaktadır. Tamam ama akıllarda hala aynı sorular var. İnverter klima nedir? Nasıl çalışır? Klima satıcılarının camlarında, televizyon reklamlarında gördüğünüz bu tanımın ne anlama geldiğinden bahsedeceğiz. Tüketiciler karmaşık ve anlaması zor geldiği için, içinde yabancı kelimelerin geçtiği tanımlardan pek hoşlanmaz. Bu sebeple sıkılmayacağınız, anlaşılır, sade bir dille anlatmak istiyoruz.

Klimalar en çok enerjiyi ilk çalıştıklarında harcarlar. Klima üreticileri bu harcamayı azaltmak ve ortam ısısını sabit tutmak için kapanıp bir süre sonra tekrar devreye giren motor yerine sürekli rolantide çalışan inverter motoru ürettiler. Yani hiç durmayan, durması gerektiği zaman bile rolantide çalışan bir motor düşünün.  Böyle bir sistemle çalışan ürün, elektrik tasarrufunu maksimuma çıkaracaktır. Bu çalışma prensibinin adı inverter motordur.

İnverter motoru bir araba gibi düşünebilirsiniz. Bir otomobil şehir içi kullanımda sürekli dur kalk yaptığından dolayı yakıt tüketimi çok fazla olacaktır. Ancak aynı araç sabit hızlı uzun bir mesafe kat ettiğinde yakıt tüketimi neredeyse yarı yarıya düşecektir. İnverter olmayan bir klima oda sıcaklığını dengede tutmak, istediğiniz ısı veya soğukluğu sağlamak için sürekli açıp kapanır. Bu da fazla elektrik harcamasına sebep olur ki bunu hiç kimse istemez.

İnverter Klima Almalı Mısınız?

İnverter klima alınır mı, almalı mısınız, ödeyeceğiniz fiyata değer mi? Eğer gün içinde 1-2 saat kullanacaksanız normal A sınıfı bir klima sizi tatmin edebilir. Böylece alım maliyetiniz düşecektir. Ancak klimanız gün içinde uzun saatler çalışacaksa defalarca açılıp kapanması gerekecek bu yüzden enerji sarfiyatı çok yüksek olacak kabarık faturalar ile karşılaşacaksınız. Böyle bir durumda hiç tereddüt etmeden, düşünmeden satın alabilirsiniz.

Uzun süre çalıştıracağınız mekanlar için mutlaka inverter klima tercih etmelisiniz. Bu ürünler sayesinde ortam ısısı sürekli aynı seviyede kalacak dolayısıyla ani ısı düşüşleri ile oluşan kas ağrısı, grip, nezle gibi hastalıklara kapılma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır. Daha fazla bilgi almak ve faydalı bilgilere ulaşmak isterseniz sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2022-02-27T12:51:49+03:0030 Nisan 2018|0 Yorum

Yorum Yap