Eyup-2.-İkinci-El-Esya-Alanlar

Eyüp ikinci el spot eşya, Eyüp ikinci el beyaz eşya alanlar, Eyüp ikinci el televizyon alanlar

Eyüp ikinci el eşya alanlar olarak insanların kullanmadıkları eşyaları belirli bir ücret karşılığında satın alıyoruz. Eyüp ikinci el beyaz eşya nasıl satılır, mobilya satarken nasıl bir yol izlenir, ikinci el televizyon satmak için ne yapmalısınız? Bunlar ve bunlar gibi pek çok sorunun cevabını yazımızın devamında vereceğiz. Zamanında çok beğenerek aldığınız eşyalarınızı artık demode bulduğunuz için ya da ihtiyacınızın dışına çıkabilir. Böyle bir durumda ya sağa sola bedava vereceksiniz ya kapının önüne çıkarıp birinin almasını bekleyecek ya da ikinci el eşya alan yerler ile iletişime geçerek satabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Yıllardır spot eşya alanlar sektöründe hizmet verdiğimiz için size süreci doğru şekilde anlatacak bilgi ve tecrübeye sahibiz.

Kullanılmış eşya satmak istiyorum ama işe nereden başlayacağımı bilmiyorum diye bilgisayar başında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul’un tüm ilçelerinden olduğu gibi 500 bine yakın nüfusu olan Eyüp ilçesinden de kısa süre içinde alım yapıyoruz. Eğer sizin de eşyalarınızı satmak gibi düşünceniz varsa veya çevrenizde böyle bir düşüncesi olan yakınınız varsa yazımızı okuyarak sürece baştan sona hakim olacaktır. Akılda kalması ve daha kolay anlaşılması için yazımızı soru cevap şeklinde hazırladık. Çünkü nereden 2.el eşya veya sıfır eşya alırsak alalım insanlar hep aynı soruları soruyorlardı. Sizin de benzer sorular sormak isteyeceğinizi düşünüyor ve hepsinin cevaplarını aşağıda sıralıyoruz.

2. İkinci El Eşya Satmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

Nasıl  bir yol izleyeceğinizi bilmek sizin için çok faydalı olacaktır. Örneğin ekibimiz evinize, iş yerinizde veya ofisinize gelerek eşyalarınız için fiyatlandırmasını yaparken nelere dikkat ettiğini anlamış olacaksınız. Bu başlıkta evinizden çıkmadan, oturduğunuz yerden Eyüp 2.el eşya satışı için ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza eşyalarınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz.
  • Arkadaşlarımız gelen fotoğrafları inceledikten sonra size hemen geri dönüş yapacaktır.
  • Alabileceğimiz eşyalar olması halinde size fiyat teklifimizi ileteceğiz.
  • Fiyat konusunda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün Eyüp 2.el eşya alımı yapabiliyoruz.
  • Eşyalarınız bizim almak istemeyeceğimiz türde ve durumda ise bunu da bildiriyor, teşekkür ediyoruz.
  • Fiyatta ve eşyaların alınacağı günde anlaşma sağlanması halinde ücretsiz nakliye ile alım yapıyoruz.

Gördüğünüz gibi süreç son derece şeffaf ve kısa yani bir kaç fotoğraf göndermenizden ibaret. İşin ilerleyen aşamalarını arkadaşlarımız sizin için çözecektir. Bu konuda ekibimize, çalışma şeklimize sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Bedava Verdiğimiz Halde Eşyalarımı Neden Almıyorsunuz?

Bedava verilen eşyalar da oluyor elbette ancak biz ücret vererek, değerli yani satılabilecek durumda olan eşyaları almayı tercih ederiz. Biz bu işin ticaretini yaptığımız için takdir edersiniz ki elimizde bekleyecek, günlerce aylarca satamayacağımız eşyaları alamıyoruz. Bazı eşyalar satılabilir durumda olsa bile yapacağımız nakliye ve hamaliye masrafına değmeyeceği için de alamadığımız olabiliyor.

Eyüp 2. İkinci El Eşya Alanlar Olarak Neye Göre Fiyat Veriyoruz?

Yukarıdaki başlıkta kısmen anlattığımız konuya biraz daha açıklık getirelim. Eşyaların neye göre fiyat verdiğimiz de 2.el eşya sahipleri tarafından çok merak edilen bir konu. Sizin için çok kıymetli olan eşyalar bizim için ticari bir değeri olmayan ürünler olabilir. O halde dikkat ettiğimiz, fiyat verirken ön planda tuttuğumuz unsurlar nelerdir bunlardan bahsedelim.

Temiz Olmasına Dikkat Ederiz

Gerek ikinci el beyaz eşya gerek 2.el mobilya gerek ikinci el televizyon, bahçe mobilyası, ofis mobilyası aldığımız zaman ürünlerin temiz olmasına çok dikkat ederiz. Üzerinde, gövdesinde lekeler olan, kullanılamayacak kadar pislenmiş, kalıcı kirleri olan eşyaları maalesef alamıyoruz. Çünkü böyle eşyaları hiç kimse para ödeyerek bizden satın almaz. Örnek vermek gerekirse üzerinde sigara yanıkları, hayvan darbeleri, kalıcı lekeleri olan bir koltuğu maalesef satın almıyoruz.

Sağlam Olmasına Dikkat Ederiz

Bu başlık özellikle ikinci el buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, televizyon, kurutma makinesi gibi eşyalar için önemli. Çalışmayan, arızalı, bozuk ürünleri alıp tamir ettirme yoluna gitmiyoruz. Çünkü tamir edilen eşyalar eski arızaları yine tekrarlamaktadır. Biz müşterilerimize sorunsuz, ileride arıza yapmayacak ürünler sunmaya gayret ediyoruz. Aynı şey 2.el koltuk takımı, masa sandalye, bahçe mobilyası, L koltuk gibi ürünler için de geçerlidir.

Markasına Dikkat Ederiz

Markası bir eşyanın fiyatlandırması noktasında çok önemlidir. 2.el buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, bulaşık makinesi, kurutma makinesi gibi beyaz eşya grubu ürünler  alırken Arçelik, Bosch, Siemens, Profilo, Miele gibi markalar her zaman fiyatı yukarı yönde etkiler. Çünkü bu markalar yaygın servis ağına sahiptir ve teknolojik ürünler üretmektedir.

Aynı değerlendirme ikinci el televizyon alırken de söz konusu. Samsung, Lg, Philips, Sony, Panasonic gibi markalar en iyi televizyon markaları olduğu için fiyat teklifi daha yüksek verilir. Ayrıca ikinci el televizyon alanlar için televizyonun ekran boyutu, smart özelliğinin olup olmadığı, çözünürlüğü de önemlidir.

Bambi, Yataş, İstikbal, Bellona, Mudo Concept, Ikea gibi  ünlü markaların mobilyaları alınırken de yüksek fiyat teklifi sunulur. Çünkü bu markaların ürünleri hem kaliteli hem şık hem de olduça modern çizgilere sahiptir. Herkes evinde bu markaların ürünlerini kullanmak isteyeceği için alırken de satarken de hiç zorluk çekmeyiz.

Bize Ne Tür 2. El Eşya Satabilirsiniz?

Ne tür eşyalar aldığımız konusunda da gerekli açıklamaları yapmak istiyoruz. Çünkü 2.el eşya dediğimiz zaman aklınıza A dan Z ye pek çok eşya pek çok ürün gelebilir. Takdir edersiniz ki her şeyi satın almamız maalesef mümkün değildir. Tek tek anlatmak yerine eşyaları ürün gruplarına göre sınıflandırarak örneklendirmek daha iyi olacaktır.

Evde, iş yerinde, ofiste, bahçede kullanmadığınız pek çok eşyanızı satın almamız mümkün. Eyüp 2.el beyaz eşya, koltuk takımı, L koltuk, masa sandalye, televizyon, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, ofis mobilyası, deri koltuk, bahçe mobilyası ilk aklımıza gelenler. Yukarıdaki başlıklarda da belirttiğimiz gibi bu eşyaların temiz ve sağlam olanlarını alabiliyoruz.

Plak, Hereke halısı, Sivas Cezaevi halısı, gümüş gondol, gümüş şekerlik, klasik mobilya, tablo, el halısı, ipek halı, Rolex saat gibi değerli eşyalarınızı da satın alıyoruz. Pek çok eşya sahibi bu eşyaları antika olarak görse de pek çoğu sandığınız değeri bulmayabilir. Aslında burada saydığımız eşyalar aldıklarımızın tamamı değildir yani farklı eşyalar da satın alabiliyoruz. Ancak hepsini buraya tek tek yazabilmemiz mümkün olmadığı için örnek olarak en fazla alınanları yazdık.

Nakliye ve Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Eyüp ikinci el eşya alanlar nakliye ödeme konusunda da müşteri odaklı çalışmakta, hiçbir hizmet için sizden ücret talep etmemektedir. Eşyalarınız ekibimiz tarafından kısa süre içinde sarılıp araca yüklenir. Klima, televizyon, elbise dolabı, ofis mobilyası, bahçe mobilyası gibi demonte edilmesi gereken eşyalarınız da ekibimiz tarafından sökülecektir. Eşyalarınızın taşıması sırasında evinizin duvarlarına, diğer eşyalarınıza veya apartmanınızın duvarların kesinlikle zarar vermiyoruz.

Ödeme ise istediğiniz şekilde nakit, eft veya havale ile yapılabilmektedir. Anlaştığımız fiyat üzerinden ödeme yapılmakta, eşyalarınıza kusur bularak fiyat düşürülmeye çalışılmamaktadır. Bizi sadece Eyüp ilçesi için değil Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ilçelerinin herhangi birinden istediğiniz gün arayabilirsiniz. Uzman ekspertiz ekibimiz ikinci el eşya satmak istiyorum diyen herkese titizlikle hizmet verecektir.

 

Bizi Takip Edin
2022-08-13T22:03:27+03:007 Nisan 2018|0 Yorum

Yorum Yap