En iyi çamaşır makinesi modelleri ile size ipuçları verebilir, yapacağınız seçimde yardımcı olabiliriz. En iyi çamaşır makinesi hangisi, en iyi marka ne, hangi çamaşır makinesi alınır gibi merak ettiğiniz soruları da cevaplayacağız. Yerli yabancı pek çok marka arasından hangisini tercih edeceğiniz neye göre belirleyeceğiniz konusunda da söyleyeceklerimiz var.

Beyaz eşya almak istiyorum diyerek internet sitelerinden veya bayilerde bilgi ve fiyat toplayan tüketicilerin sürekli kafası karışıyor. Madem hepsi aynı işi yapıyor o zaman aralarındaki fiyat farkı neden kaynaklanıyor? Temel farklılıklar neler? Bu konularla ilgili deneyimlerimiz doğrultusunda size en doğru bilgileri sunacağız. Haydi bakalım hemen başlayalım.

En-İyi-Camasir-Makinesi-Markalari

En iyi çamaşır makinesi markaları

En İyi Çamaşır Makinesi Markası Hangisi?

Bu soruya net bir cevap vermek zor olsa da kullanıcıların hepsi sıfır beyaz eşya almadan önce bu öğrenmek istiyor. Bosch, Siemens, Arçelik, Beko, Samsung, Lg, Altus, Regal, Profilo, Vestel ve daha adını sayamadığımız pek çok marka tercih edilebilir. Ama en iyisi şudur demek çok zor. Çünkü herkesin bildiği gibi beyaz eşya biraz da şans işidir. Bir kullanıcının yere göğe sığdıramadığı, çok memnun kaldığı markadan bir diğer kullanıcı illallah demiş olabilir.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır makinesi alırken ilk olarak fiyat odaklı araştırılıyor olsa da fiyat kadar önemli olan başka faktörler de var. Dikkat edilmesi gereken diğer detaylara aşağıda kısaca değineceğiz. Sizin için en iyi makineyi seçebilmek ve bütçenizi doğru kullanmak için mutlaka bu maddelere önem vermelisiniz.

  • Yıkama Kapasitesi : Kalabalık bir aile kullanacaksa yüksek kilogramlı az kişi kullanacaksa düşük veya ortalama yıkama kapasiteli bir ürün seçebilirsiniz. İhtiyacınızdan daha büyük bir makine seçmek bütçenizi sarsacakken, düşük kapasiteli bir makine seçmeniz kısa sürede pişman olmanıza ve yenisini almak zorunda kalmanıza neden olacaktır.
  • Enerji Sınıfı : Hem yıkarken hem sıkarken size üstün performans verecek, bu yaparken de fazla elektrik tüketmeyecek bir ürün almalısınız. Aksi halde elektrik faturalarınız biraz kabarık gelebilir.
  • Ses Seviyesi : Bu maddeyi duyduğunuzda biraz şaşırmış olabilirsiniz. Pek çok tüketici bu konuyu es geçse de daha sonra şikayet edebileceğiniz seviyede yüksek sesle çalışan bir makine almamalısınız. Satın alacağınız çamaşır makinesinin üzerindeki etiketin üzerinde ürünün ses seviyesi dB cinsinden ifade edilir.
  • Servis Ağı : Satın alacağınız çamaşır makinesini kullanacağınız il, ilçe veya kasabada markanın servisi var mı? Hızlı ve güvenilir hizmet veriyor, ihtiyaç duyulan yedek parçayı hemen tedarik edebiliyor mu? Hatta ürünü satın almadan önce size hizmet verecek olan servisle görüşmeniz çok faydalı olacaktır. Bu yapmaktan kesinlikle çekinmeyin.
  • Garanti Süresi : Firmaların size sunacağı garanti süresinin uzun olması çok önemlidir. Böylece herhangi bir problemde cebinizden masraf etmenize gerek kalmaz. Ayrıca nelerin garanti kapsamında olduğunu nelerin kapsam dışında kaldığını iyi araştırmalısınız. Pek çok marka ekstra ücret ödeyerek garanti süresini uzatma fırsatı sunmaktadır. Faydalanmak mantıklı olacaktır.

En iyi çamaşır makinesi modelleri 2024 başlıklı yazımız tavsiye ve tanıtım bölümünü geçtikten sonra şimdi alınabilecek en önemli modellerine geçebiliriz. Burada vereceğimiz tavsiyelerin amacı sizi hata yapmaktan korumak ve bilmiyor olabileceğiniz konulardan bahsetmektir.

Konuyu daha detaylı şekilde ele aldığımız yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

En İyi Çamaşır Makinesi Marka ve Modelleri

En iyi marka şudur, kesinlikle şu modeli satın almalısınız demek çok zor. Çünkü herkesin ihtiyaçları veya sempatik duydukları marka tercihleri farklıdır. Bazı aileler servis ağından memnun olduğu için yerli bir markayı tercih ederken bazıları da ithal marka satın almaktan taviz vermemektedirler.

Mümkün olduğu kadar fazla markadan bahsetmek için 10 modeli içeren bir liste hazırladık. En çok dikkat etmeniz gereken özellikleri de tablomuzun içerisine yerleştirdik. Böylece kıyaslama yaparak bir model üzerinde yoğunlaşabilir veya o markanın farklı modellerine yönelebilirsiniz.

Marka / Model Enerji Sınıfı Garanti Kapasite Fiyat (₺)
Arçelik 10123 PM A 3 Yıl 10 Kg 23.900 – 21.200
Bosch WGA252Z0TR A 3 Yıl 10 Kg 26.350 – 20.450
Samsung WW90CGC04 DAEAH A 3 Yıl 9 Kg 20.499 – 15.760
Lg F4Y7EYWYW A 3 Yıl 11 Kg 23.949 – 22.500
Vestel CMI 89242 WiFi A 3 Yıl 8 Kg 20.999 – 14.699
Beko CM 8101 BB C 3 Yıl 8 Kg 18.250 – 15.500
Altus 9103 DB B 3 Yıl 9 Kg 13.750 – 12.750
Profilo CMN 12190 TR A 3 Yıl 9 Kg 17.779 – 14.199
Grundig GWM 71012 D 3 Yıl 7 Kg 14.499 – 12.444
Regal CMI 101202 C 3 Yıl 10 Kg 16.799 – 13.599

 

Yukarıdaki tabloda tavsiye edebileceğimiz, fiyatına, yıkama kapasitesine, enerji sınıfına göre alabileceğiniz en iyi modelleri sıralamaya çalıştık. Elbette sizin seçimlerinize de saygı duyuyor, 2024 yılı içinde sonradan çıkabilecek modelleri de değerlendirebileceğinizi de belirtmek istiyoruz.

Sıfır Çamaşır Makinesi En İyi Fiyata Nereden Alınır?

Geldik en çok merak edilen sorunun cevabına. Uygun fiyata çamaşır makinesi nereden alınır, ucuz çamaşır makinesi nerden bulunur, indirimli beyaz eşya nereden alınır bundan detaylı şekilde bahsetmek istiyoruz.

Önceki yıllarda sıfır beyaz eşya alanlar ancak spotçular ve beyaz eşya bayilerini gezebilir, buralar dışında bir yerden alım yapamazlardı. Dolayısıyla fiyat araştırma şansları kısıtlıydı. Ancak günümüzde imkanlar ve fiyat çeşitliliği oldukça fazla. Şimdi ne yapılabilir?

Trendyol, Hepsiburada, Akakçe, Cimri, N11 gibi alışveriş siteleri ziyaret edilerek kampanyalı dönemlerinde alım yapılabilir. Bu sitelerin indirim zamanlarını iyi takip eder veya rutin fiyat araştırmaları yaparsanız bayilerdeki fiyatların altına rakamlara alım yapabilirsiniz.

Beyaz eşya bayileri gezilerek fiyat araştırması yapılabileceği gibi Küçükyalı Spotçular Çarşısı da mutlaka ziyaret edilmelidir. Spotçuların olduğu yerde sıfır çamaşır makinesi bulmak zor olsa da çok az kullanılmış, garantisinin bitmesine aylar kalan cihazları bulabilirsiniz.

En iyi çamaşır makinesi modelleri 2024 yazımızla size güvenilir bilgiler sunmaya gayret ettik. Zamanla fiyatlar ve modeller değişim gösterebileceği gibi sizin ihtiyaçlarınız da değişebilir. Umut Spot olarak araştırma yapmadan 2.el eşya almamanızı tavsiye ederiz. Yeni çamaşır makinesi aldığınızda eskisini ne yapacaksınız? 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçerek hemen fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-04-07T17:06:03+03:007 Nisan 2024|0 Yorum

Yorum Yap