2. ikinci el eşya fiyatları 2024 yazımızla spot eşya piyasasında öğrenmek istediğiniz ürünleri ve fiyat bilgilerini vermeye çalışacağız. 2.el çamaşır makinesi fiyatları, buzdolabı fiyatları, televizyon fiyatları ile ilgili bilmek istediğiniz tüm detayları sizinle paylaşacağız. Umut Spot olarak uzun zamandır müşterilerimizden kullanmadıkları ürünleri satın alarak mağazamızda satışa sunuyoruz. Dolayısıyla size en doğru ve güncel bilgileri verebilecek tecrübeye sahibiz.

İkinci el eşya alanlar olarak adlandırılıyor, eşya sahiplerinin ürünlerini belirli kriterlere göre değerlendirip satın alıyoruz. Daha önce herhangi bir eşyasını satmayı denememiş, eşyalarının değeri konusunda fikri olmayanları da yazımızın devamına bekliyoruz 🙂 Ana başlıklar halinde ilerleyip merak ettiklerinizi tek tek cevaplayacağız.

2. El Eşya Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Herkes eşyasını en yüksek fiyattan satmak istese de bazen sizi hayal kırıklığına uğratabilir bazen de beklediğinizin üzerinde fiyat teklifi sunabiliriz. Bu gayet normal çünkü her eşyayı aynı fiyattan satın almamız hem mümkün hem de adaletli olmaz. O halde spotçular ikinci el eşya alırken neye göre fiyat teklifi sunar bundan bahsedelim.

 • Eşyaların temizliğine
 • Sağlamlığına
 • Satılabilir olmasına
 • Markasına
 • Modeline
 • Renk ve desenlerine
 • Temiz olmasına göre bir fiyat teklif edilir.

Pek çok müşterimiz eşyasının çok yüksek bedellerle satılacağını öngörse de bizim için öyle olmayabiliyor. Çünkü biz bu işin ticaretini yapıyor, satmakta zorlanacağımız ürünleri maalesef almıyoruz. Mesela siz hiç oturma kısmı çökmüş, renkleri solmuş, desenleri demode olan bir koltuk almak ister misiniz? Ebette istemezsiniz. Biz de bunu ölçü alıyor, satılması mümkün olmayan eşyaları almıyoruz.

Ne Tür Eşyalar Satın Alıyoruz?

2.el ev eşyası, ofis eşyası veya bahçe mobilyası gibi eşyalarınızı satın alıyor olsak da biraz daha detay vermek istiyoruz. Çünkü insanların aklına 2.el eşya dediğimiz zaman alakalı alakasız yüzlerce farklı ürün gelebiliyor. Doğru şekilde ilerlemek ve zamanınızı almamak için aldığımız eşyaların türlerine de değinelim.

Beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, televizyon, klima, koltuk takımı, L koltuk, deri koltuk, köşe koltuk, baza yatak, masa sandalye, elbise dolabı, Ikea mobilya, Mudo mobilya, bahçe mobilyası, ofis mobilyası ilk aklımıza gelenler.

Bir de değerli eşya grubuna giren gümüş eşya, el halısı, klasik mobilya, ağaç mobilya, gerçek deri koltuk, Hereke halısı, Ladik halısı, gümüş gondol, varaklı mobilya, efemera, cam eşya, eski obje gibi eşyalarınızı da satın alabiliyoruz.

Gümüş eşya nasıl satılır detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

2. İkinci El Buzdolabı Fiyatları 2024

2.-İkinci-El-Buzdolabi-Fiyatlari

2. ikinci el buzdolabı fiyatları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ikinci el buzdolabı alım satımı ile ilgilenebiliyoruz. 2.el buzdolabı türüne, markasına ve modeline göre farklı fiyatlardan satın alınmaktadır. Özellikle Arçelik, Beko, Samsung, Vestel, Altus, Regal, Siemens, Bosch, Profilo, Lg gibi markaların ürünleri daha yüksek fiyattan satın alınmaktadır. İkinci el eşya ile sıfırdan ev dizmek kaça mal olur sorusunu cevaplamamız için eşya gruplarının 2024 fiyatları ile ilgili size ortalama bir liste sunmamız gerekebilir.

 • 2.el No Frost Buzdolabı fiyatları ortalama 6000 – 15.000 TL
 • 2.el Statik Buzdolabı fiyatları ortalama 4000 – 10000 TL
 • Mini buzdolabı fiyatları 2500 – 4000 TL
 • Tek kapılı buzdolabı fiyatları 3500 – 5000 TL olarak listelenebilir.

Alacağınız modelin inox veya beyaz olmasına, kaç senelik olduğuna, tek kapı veya çift kapı olmasına göre fiyatlar değişebilmektedir. Eğer almak istediğiniz dolabın garantisi yetkili servis tarafından devam ediyorsa fiyat biraz daha yukarı çıkabilmektedir.

2. İkinci El Çamaşır Makinesi Fiyatları 2024

Evimizin vazgeçilmez ürünlerinden olan çamaşır makineleri de belirli kriterlere göre fiyat farklılığı gösterebilmektedir. Alacağınız makinenin yıkama kapasitesine, enerji sınıfına, markasına, modeline ve temizliğine göre fiyat belirlenir. Özellikle yıkama kapasitesi ürünün fiyatını doğrudan etkilemektedir. Şimdi de 2. ikinci el eşya fiyatları 2024 evinize almak isteyeceğiniz çamaşır makinesinin fiyat aralıklarını yazacağız.

 • 5 Kg ikinci el çamaşır makinesi fiyatları 4.000 – 5.000 TL
 • 6 Kg ikinci el çamaşır makinesi fiyatları 5.000 – 6.500 TL
 • 7 Kg ikinci el çamaşır makinesi fiyatları 6.000 – 8.000 TL
 • 8 Kg ikinci el çamaşır makinesi fiyatları 7.000 – 9.500 TL
 •  9 Kg ikinci el çamaşır makinesi fiyatları 8.000 – 12.000 TL
 • 10 Kg ve üzeri ikinci el çamaşır makinesi fiyatları 10.000 TL ve üzeri

Bu listede verdiğimiz fiyatlar da modeller de elbette zamanla değişiklik gösterecektir. Zaten yazdığımız fiyatlar şuan için size fikir vermesi içindir. Böylece spotçudan ev dizmek kaça mal olur bunu aşağı yukarı hesaplayabilirsiniz.

2. İkinci El Bulaşık Makinesi Fiyatları 2024

Çok hızlı satılan bir ürün olmasa da 2.el eşya alan yerler için temiz bulaşık makinesi her zaman cazip gelir. Özellikle kış dönemlerinde komple ev eşyası alanlar alışveriş listelerine mutlaka bulaşık makinesini de dahil ediyorlar. Fazla bütçe ayırmak istemeyenler 2-3 programlı ürünleri yeterli görürken evi için daha kaliteli ürün almak isteyenler ise 7-8 programlı bulaşık makinesi tercih edebiliyor. Gelelim 2.el eşya fiyatları 2024 listemizdeki ürünlere

 • 2-3 program bulaşık makinesi fiyatları 2500 – 3500 TL
 • 3-4 program bulaşık makinesi fiyatları 3500 – 5000 TL
 • 4 Program ve üzeri bulaşık makinesi fiyatları 5000 TL ve üzeri şeklinde.

Bilinen yerli veya yabancı markaların ürünleri inox veya beyaz olmasına göre fiyat farklılıkları gösterebilir. Umut Spot olarak size satacağımız ürünleri daha önce mutlaka teste tabi tutuyor, sorunlu veya arızalı beyaz eşya almıyoruz.

2. İkinci El Televizyon Fiyatları 2024

Müşterilerimizin en çok ilgilendiği eşya grubu hiç şüphesiz 2.el televizyonlardır. Samsung, Lg, Philips, Toshiba, Panasonic, Sony, Vestel, Sunny gibi yerli yabancı pek çok markanın cihazları spot piyasada alıcı bulmaktadır. Özellikle 4K görüntü kalitesi olan, Netflix, YouTube, Exxen, Prime, Disney gibi dijital platformları hızlı çalıştıran cihazlar çok rağbet görmektedir. Bakalım 2.el tv fiyatları ne seviyelerdeymiş

 • 32 inch – 40 inch 2.el tv fiyatları 3.000 – 6.000 TL
 • 42 inch – 46 inch 2.el tv fiyatları 7.000 – 9.000 TL
 • 50 inch – 55 inch 2.el tv fiyatları 10.000 – 15.000 TL
 • 55 inch – 65 inch 2.el tv fiyatları 18.000 – 25.000 TL
 • 75 inch ve üzeri 2.el tv fiyatları 27.500 TL ve yukarısı

Google tv ve Android tv kullanıcıları ile Samsung veya Lg yazılımlarını kullananlar genelde farklı ürün tercih etmek istemiyorlar. Samsung Qled ve Lg Oled Tv modelleri daha yüksek fiyatlara çıktığı için 2.el piyasasında çok hızlı alıcı bulamıyor.

Google Tv nedir Android Tv ile arasındaki farklar nelerdir? Öğrenmek için hemen tıklayın

2. İkinci El Kurutma Makinesi Fiyatları 2024

Son zamanlarda ev kadınlarının en çok tercih ettikleri ürün hiç şüphesiz temiz ve sağlam kurutma makinesi modelleridir. Kış aylarında çamaşır asamadıkları için ev içinde veya balkonlarda çamaşır kurutmak uzun süreler almaktadır. Hem bu süreyi kısaltmak hem de yıkanan eşyaları daha hızlı şekilde dolaptaki yerine koymak için kurutma makinesi almak çok mantıklı bir tercihtir. Şimdi de 2. ikinci el eşya fiyatları 2024 yazımızda kurutma makinesi başlığına geçelim.

 • 7 Kg – 8 Kg kurutma makinesi fiyatları 7.000 – 9.000 TL
 • 9 Kg – 10 Kg kurutma makinesi fiyatları 10.000 TL – 15.000 TL
 • 10 Kg ve üzeri kurutma makinesi fiyatları 17.000 TL ve üzeri

2.el kurutma makinesi çok sık alıp sattığımız bir ürün değil açıkçası. Zaten yeni yeni kullanılmaya başlanan bu faydalı üründen pek çok kadın vazgeçip satmak istemiyor. Dolayısıyla 2.el alırken ince eleyip sık dokuyor, çalışmasında sorun olan ürünleri kesinlikle almıyoruz.

2. İkinci El Koltuk Fiyatları 2024

En çok sattığımız eşyalar koltuk takımı, L koltuk veya köşe koltuk takımlarıdır. Temiz, sağlam, yatak olabilen, yanık yırtık, leke gibi kusurları olmayan bir koltuğu satmamız hiç zor olmaz. Üniversitelerin başladığı zaman öğrenci eşyası almak isteyen müşterilerimiz genelde yatak olabilen koltuklar satılırken, Ikea köşe koltuk modelleri adeta yok satıyor. İkinci el koltuk alanlar için İstikbal, Bellona, Ikea, Mudo, Doğtaş, Mondi, Yataş, Enza gibi markaların koltukları yüksek fiyattan alınır.

 • İkinci el L koltuk fiyatları ortalama 7.500 – 10.000 TL
 • İkinci el köşe koltuk fiyatları 8.000 – 15.000 TL
 • Tek çekyat fiyatları ortalama 2.500 – 5.000 TL
 • Koltuk takımı fiyatları 10.000 TL – 25.000 TL

İkinci el koltuk fiyatları çok değişiklik göstermektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi marka, model, renk, desen gibi etkenler fiyatı çok etkilemektedir. Nakliye ve taşıma işlemleri tamamen ekibimize ait olduğu için 2.el koltuk almak istiyorum diyen müşterilerimize kapıya kadar hizmet veriyoruz.

Sıfır koltuk takımı fiyatları için tıklayabilirsiniz.

2. İkinci El Baza Yatak Fiyatları 2024

Müşterilerimizin satın alırken en çok titizlendiği eşyalardan biri de baza yataktır. Temiz ve kaliteli olan, İstikbal, Bellona, İşbir, Yataş, İdaş, Enza gibi markaların ürünleri hızlı ve yüksek fiyattan alınıp satılmaktadır. Ölçüleri farklı farklı olduğu için ikinci el yatak baza fiyatları farklılık göstermektedir.

 • 90 cm * 1.90 cm tek kişilik baza yatak fiyatları 1.500 – 3.500 TL
 • 100 cm * 200 cm tek kişilik baza yatak fiyatları 3.000 – 6.000 TL
 • 140 cm * 190 cm çift kişilik baza yatak fiyatları 3.500 – 6.500 TL
 • 150 cm * 200 cm çift kişilik baza yatak fiyatları 2.500 – 7.000 TL
 • 160 cm * 200 cm çift kişilik baza yatak fiyatları 3.000 – 8.000 TL

2.el baza yatak fiyatları özellikle markasına ve ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Üzerinde lekeler olan, kirli yatakları veya açılıp kapanmasında sorun olan bazaları maalesef satın almıyoruz. Bazı ikinci el baza yatak fiyatları sıfır ürünlerden daha pahalı olabilmektedir. Bunun sebebi çok kaliteli ve sıfırının çok pahalı olmalarıdır.

Bize 2. El Eşya Satmak İçin Ne Yapmalısınız?

Bize kullanmak istemediğiniz eşyalarınızı satabilirsiniz. Ancak temiz, sağlam ve bir başkasının tercih edebileceği, satın almak isteyeceği ürünleri alabiliyoruz. Peki bize eşya satmak için ne yapmalısınız? Hemen anlatalım;

 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli
 • Ekibimiz eşya fotoğraflarını inceledikten sonra size hemen dönüş yapacak, fiyat teklifimizi iletecektir.
 • Teklif ettiğimiz rakamı onaylamanız halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapabiliyoruz.

Umut Spot olarak ikinci el eşya alanlar veya alan yerler aramalarında müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda hizmet veriyoruz. İstanbul Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmıyor, ticari olarak bizim alım satımını yapabileceğimiz her eşya için fiyat teklifi verebiliyoruz.

 

 

 

Bizi Takip Edin
2024-04-16T23:38:52+03:0015 Nisan 2024|0 Yorum

Yorum Yap