Kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz öğrenmek ister misiniz? Kadınlarımızın evlerdeki en büyük yardımcılarından olan kurutma makineleri pek çok marka tarafından farklı kapasitelerde üretilmektedir. Hangi kurutma makinesi alınmalıdır, en iyi kurutma makinesi hangisi, yoğuşmalı kurutma makinesi mi ısı pompalı kurutma makinesi mi almalı? Aklınızda bu ve bunun gibi pek çok soru olduğunu biliyoruz. Merak etmeyin

Kurutma makinesi alanlar önemli detaylara dikkat ederek bütçelerinden tasarruf edebilecekleri gibi beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilirler. Dikkate almanız gereken unsurların neler olduğunu, bilmediğiniz tanımları tek tek izah edeceğiz. Yeni evlerin eskisine nazaran daha küçük olmasından, balkon yapılmamasından dolayı kurutma makinesi ihtiyacı gittikçe artmaktadır. Çamaşırları evlerin içinde çamaşır askılarına asmak da çözüm değil çünkü çamaşırlardan çıkan toz özellikle çocukların ve bebeklerin gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Gözle görülmeyen tozlar ev içinde uçuşmakta, solunum problemine neden olmaktadır.

Sıfır-Kurutma-Makinesi-Fiyatlari

Kurutma makinesi alınır mı, Kurutma makinesi gerekli mi

Kurutma Makinesi İçin Önemli Olan Detaylar

Kurutma makineleri, çamaşırlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde kurutmanızı sağlar. Ancak, doğru kurutma makinesi seçimi yapmak, enerji tasarrufu, zaman tasarrufu ve doğru şekilde kurutulmuş çamaşırlar gibi birçok faktörü etkiler. Bu nedenle, kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu makalede, doğru kurutma makinesi seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken ana faktörleri inceleyeceğiz.

Ürünün Konumu

Kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusu elbette önemli ama almadan önce nereye koyacağınızı belirlemezseniz yanlış bir model alabilir, ciddi zarara girebilirsiniz. Büyük ve geniş kapasiteli bir ürün alacaksanız standart ölçülerin dışına çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer koyacak ekstra yeriniz yoksa çamaşır makinenizin üzerine koyabilir ya da kurutmalı çamaşır makinesi satın alabilirsiniz.

Kurutma makinesini çamaşır makinesinin üzerine koymayı düşünürseniz satın almadan önce ölçülerin birbirine uyup uymadığına bakmalısınız. Çamaşır makineniz ve kurutma makineniz aynı marka değilse ölçü farklılıkları olabilir. İkisini üst üste koymadan önce aralarına koymanız gereken bağlantı aparatını da edinmeniz gerekir.

Kurutma Kapasitesi

Kurutma makineleri farklı kapasitelere sahiptir. Siz de ihtiyacınıza uygun olan kapasitede ürünü tercih etmeli, ne fazla ne az olanı almalısınız. Doğru kapasiteyi seçebilmek için ihtiyaçlarınızı iyi belirlemelisiniz. Bu, ailenizin kaç kişi olduğuna, çamaşır yıkamanızın sıklığına ve kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. Eğer 5-6 kişiden oluşan büyük bir aileniz varsa ve sık sık çamaşır yıkıyorsanız, daha büyük bir kurutma makinesi tercih etmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, daha küçük bir kurutma makinesi, birkaç kişilik bir aile için yeterli olabilir.

Kurutma-Makinesi-Nasil-Kullanilir

Kurutma nasıl kullanılır, Kurutma makinesi hangi marka alınır

Enerji Verimliliği

Enerji verimliliği, kurutma makinesi seçiminde önemli bir faktördür. Enerji tasarruflu kurutma makineleri, enerji faturalarınızı düşürmenize yardımcı olabilir ve çevreye daha az zarar verir. Enerji problemlerinin arttığı şu dönemde siz de verimli modeller seçerek gelecek nesillere yaşanabilir bir ortam bırakmaya katkıda bulunabilirsiniz. Ürünü satın almadan önce enerji etiketinin hangi seviyede olduğunu kontrol edin. En azından “A+” enerji sınıfı bir kurutma makinesi tercih etmeniz öneriyoruz.

Kurutma Programları

Kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunun bir cevabı da programlardır. Her model ve marka farklı kurutma programlarına sahiptir. Makinelerde genelde hızlı kurutma, yoğun kurutma gibi birçok farklı program bulunur. Seçeceğiniz programlar, çamaşır yıkama sıklığına ve çamaşırın tipine bağlıdır. Bazı kurutma makineleri, hassas kumaşlar için özel programlar da sunar. Kurutucunun farklı sıcaklık ayarlarına ve nem sensörüne sahip olması da önemlidir. Çünkü bu sayede çamaşırlarınızın doğru sıcaklıkta ve nemde kurutulmasını sağlayabilirsiniz. Kurutma makinesinde nem sensörü neden nem önemlidir, nem sensörü ne işe yarar sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Filtre Sistemi

Kurutma makinelerinin filtre sistemi, makinenin performansı ve ömrü için önemlidir. Kurutma makinelerinin en büyük düşmanı tozdur. Sık aralıklarla temizlenmeyen, boşaltılmayan filtreler zamanla tıkanmakta, tozlar makinenin içine dolmakta ve mekanik aksamlarına zarar vermektedir. Filtreler, kullandığınız kurutma makinesinin tipine bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı kurutma makineleri, filtrelerinin basit bir çıkarıp takma özelliğine sahipken, diğerleri manuel olarak temizlenmesi gerekiyor. Filtre sistemi, ne zaman değiştirileceği ve nasıl temizleneceği ile ilgili makul bilgiye sahip olunmalıdır.

Garanti Süresi

Kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizde garanti süresi çok önemlidir. Ülkemizde beyaz eşya grubu olan eşyaların garanti süresi 2 yıl ile sınırlandırılsa da pek çok marka ek ücret karşılığında garanti süresini uzatabilmektedir. Böyle bir şansınız varsa değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü beyaz eşya biraz da şans işi bozulmaz dediğiniz anda makine birden arıza verir ne yapacağınızı şaşırırsınız. Özellikle Bosch, Samsung, Siemens, Lg, Hoover, Arçelik, Beko, Vestel gibi bilinen markalardan ürün alırsanız hem servis ağı hem de yedek parça noktasında mağdur olmazsınız.

İkinci-El-Beyaz-Esya-Alanlar

Kurutma makinesi alanlar, Kurutma makinesi alan yerler

Gürültü Seviyesi

Kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna en sık verdiğimiz cevaplardan biri de gürültü seviyesidir. Kurutma makinesi kaç desibel olmalı, kurutma makinesi gürültülü mü çalışır? Normal konuşma sesimizin  60 desibel olduğunu düşünürsek kurutma makinelerinin 50-60 desibel arasındaki sesleri kabul edilebilir seviyelerdir.  Ses düzeyi, makinanın markası ve modeline göre değişebilir. Bu nedenle, kurutma makinesi seçimi yaparken, hangi modelin ne kadar ses çıkardığına mutlaka bakmalısınız. Gürültülü çalışan bir makine sadece komşularınızı değil sizi de rahatsız edecektir.

Yoğuşmalı Mı Isı Pompalı Mı?

Yoğuşmalı kurutma makinesi ne demektir ya da ısı pompalı kurutma makinesi ne demektir sorularıyla çok karşılaşıyoruz. Kullanıcılar bunlardan hangisinin daha yeni nesil makine olduğunu ve hangisini alması gerektiğini merak edip doğru bilgi almak istiyor. Biz de bunun cevabını vermek istedik sizce yoğuşmalı mı ısı pompalı mı?

Öncelikle yoğuşmalı kurutma makinesi ne demektir bunu cevaplayalım. Yoğuşmalı kurutma makinesi, kurutma esnasında oluşan buhar suya dönüştürülerek bir haznede toplanır. Haznedeki suyu belirli aralıklarla dökmeniz gerekir. Yoğuşmalı kurutma makinesi bir gider borusuna ihtiyaç duymadığı için onu istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Isı pompalı kurutma makineleri ise tıpkı klimalardaki gibi kompresör kullanır. Çamaşırlarınız kompresördeki sıkışan gazın çıkardığı ısı kurutulmaktadır. Tasarruflu olan bu sistem aynı zamanda en çevreci kurutma teknolojisidir.

Kurutma Makinesi Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Bu konu çok tartışılan, kullanıcıların birbirlerinden sürekli tavsiyeler aldığı bir konu. Ancak LG, Samsung, Bosch, Hoover, Siemens gibi ithal markaların yanı sıra Arçelik, Altus, Vestel, Beko gibi markalar öne çıkmaktadır. Bu markaların yeni model ürünleri genellikle ısı pompalı olarak çıkmakta, pek çoğu enerji tasarruflu olarak tasarlanmaktadır. Yine de bu markaların ürünlerini alırken yukarıda sıraladığımız detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Sıfır kurutma makinesi fiyatları el yaksa da artık evlerin pek çoğunda yerini almış durumda. Sıfır kurutma almak istemeyen kullanıcılar ise Küçükyalı Spotçular Çarşısı üzerindeki mağazaları gezerek temiz, sorunsuz ürünler bulmaya gayret ediyorlar. 2.el kurutma makinesi alanlar için bizimle iletişime geçerek kullanmak istemediğiniz kurutma makineniz varsa bize kısa sürede satabilirsiniz. Ürünün fotoğraflarını 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza göndererek kısa sürede fiyat teklifi alarak nakite çevirmeniz mümkün. Detaylar için bizimle görüşebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2023-10-15T21:58:44+03:009 Nisan 2023|0 Yorum

Yorum Yap