En iyi kazanlı ütü modelleri göze alınarak yaptığımız araştırmalar sonucu güzel bir liste hazırladık. Son zamanlarda insanlar en iyi kazanlı ütü hangisi, en iyi buhar veren ütü hangisi, en iyi kazanlı ütü markası hangisi gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Peki en iyisi hangisi?

Evde ütü yapmak pek sevilen işlerden bir iş değil. Dağ gibi birikmiş ütüler sinir bozsa ve saatler sürse de kaliteli bir ütü ile çok kısa zamanda üstesinden gelebilirsiniz. O halde kaliteli ve güçlü bir ütü nereden alınır, kaça alınır bunları size açıklayalım ki alışveriş yapmadan önce fikir sahibi olabilin. İşte bütçenize göre satın alabileceğiniz en iyi kazanlı ütü modelleri 2024

Kazanlı Ütü Nedir?

Buhar, kırışık çamaşırların kolayca açılması için en gerekli şeydir. İşte bu güçlü ve şok buharı size ancak kazanlı ütü verebilir. Hem de uzun süre. O halde kazanlı ütü nedir kısa bir açıklama yapalım. Kazanlı ütü; normal ütüye göre daha geniş bir su haznesine sahip olan, daha yüksek ısılara çıkabilen, büyük ve kırışık kumaşları daha iyi açabilen ütülere denir. Kazanlı ütüyü koyduğunuz standın altında geniş bir su haznesi bulunur ve bu hazne ütüye bir kablo ile bağlanır.

Kazanlı Ütü ve Normla Ütü Arasındaki Farklar Neler?

Neden kazanlı ütü almalısınız? İhtiyacınız olduğu için mi yoksa heves ettiğiniz için mi? Kazanlı ütü ve normal ütü arasındaki farklar neler? Kısaca bu konuya da değinerek satın almanız gereken ürünü daha iyi tanımanızı sağlayacağız. Başlayalım isterseniz

  • Boyut ve kapasite en belirgin farktır. Normal ev tipi ütüler daha kompakt ve küçükken, kazanlı ütüler daha büyük boyutlarda ve ağırdır.
  • Buhar gücü, kazanlı ütülerde çok daha yüksektir. Bu sayede çok fazla çamaşırı kısa süre içinde ütüleyebilirsiniz. Bu da zaman kazanmak ve daha az yorulmak demek. 1 dakikada 90 gram ve üzerinde buhar veren ütüleri tercih edebilirsiniz.
  • Isıtma gücü buharlı ütülerde, küçük ütülere göre çok daha fazla ve güçlüdür. Böylece kalın ve kaba kumaşları çabuk açmaktadır. Normal ütülerde 1600 w yeterli olsa da kazanlı ütüler minimum 2000 w gücündedir.
  • Tabanları da farklılık gösterir. Kazanlı ütülerin tabanı daha fonksiyonel ve farklıdır. Bu har gücü yüksek olduğu için kazanlı ütü modellerinde tabanda daha çok gözenek bulunur. Alüminyum, teflon, seramik, çelik ve teflon tabanlardan birini tercih edebilirsiniz.
  • Bar gücü farkı da çok önemli. 5 bar ve üzeri buhar veren ütüler için ideal ütülerdir diyebiliriz.
  •  Fiyat konusunda da doğal olarak kazanlı ütüler daha yüksek fiyattan satılmaktadır.

En İyi Kazanlı Ütü Modelleri Hangileri?

Kendinize iyi bir ürü satın almak isterseniz en iyi kazanlı ütü modelleri 2024 yazımızda size hitap edecek modelleri bulabilirsiniz. Bütçenize, kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza göre satın alabileceğiniz modeli seçebilirsiniz. İşte en iyi kazanlı ütü markaları

En İyi Buhar Kazanlı Ütü Modeli Tank Kapasitesi Buhar Basıncı Güç
1 Philips PSG9050/20 Perfect Care 1.8 Litre 9 Bar 3100 W
2 Tefal GV9810 Pro Express Vision 1,2 Litre 8.3 Bar 3000 W
3 Bosch TDS 8080 TR 1,3 Litre 7,5 Bar 2400 W
4 Fakir Vetacare 2 Litre 4,5 Bar 2400 W
5 Arçelik Aria Master Pro 9130 1.8 Litre 7.2 Bar 2800 W
6 Homend Jetsteam 1174 H 1.5 Litre 8 Bar 3000 W
7 Vestel VBJU 8026 1,7 Litre 8 Bar 2600 W
8 Arzum 6019 Health Tech 1,4 Litre 7,5 Bar 2600 W

 

Philips PSG9050/2 Perfect Care

Philips kazanlı ütü modelleri

Philips-Kazanli-Utu-Modelleri

Philips kazanlı ütü modelleri tüketicilerin her zaman dikkatini çeken, yüksek memnuniyet sağlayan ütülerdir. Bu model de sizi fazlasıyla tatmin edecek 9 bar basınç ve 750 gram şok buhar verebilme özelliğine sahiptir. 1.8 litre su haznesine sahip olan bu modelde dakikada maksimum 180 gr/dk buhar elde edersiniz. 3100 w güce sahip olan Philips Perfect Care kazanlı ütü ultra sessiz buhar özelliğine sahiptir.

Bu modelde dahili kamera ve yapay zeka teknolojisi kullanılarak kumaşları tanıma özelliği bulunmaktadır. Hafif yapısı sayesinde askıdaki kıyafetlerinizi ve perdelerinizi dikey buhar teknolojisi ile ütüleyebilirsiniz. Kesinlikle tercih edilebilir bir model.

Philips kazanlı ütü fiyatları için hemen tıklayın

Tefal GV9810 Buhar Kazanlı Ütü

Tefal-Kazanli-Utu-Modelleri

Tefal kazanlı ütü modelleri

Küçük ev aletleri piyasasında söz sahibi markalardan olan Tefal, kazanlı ütü modelleri konusunda da ciddi bir uzman. GV 9810 modeli ile kullanıcılarına 180gr/dk sürekli buhar çıkışı sunmakta akıllı aydınlatma teknolojisi ile ütü ucunda bulunan lambası sayesinde yatay konumdayken karanlık nokta bırakmamaktadır.

Damlamaya karşı koruma sağlayan bu sayede kıyafetlerinizde leke bırakmayan Tefal buhar kazanlı ütü, dikey olarak da kullanılabilir. 5,34 gr ağırlığındaki ütümüz fazla ağır sayılmaz. Çıkarılabilir kireç toplayıcısı sayesinde 10 kata kadar daha fazla kireç toplamaktadır.

Tefal kazanlı ütü fiyatları için hemen tıklayın

Bosch TDS 8080 

Bosch-Kazanli-Utu-Fiyatlari

Bosch kazanlı ütü fiyatları

Beyaz eşya modellerinde olduğu gibi en iyi kazanlı ütü modelleri 2024 listesinde de yerini alan Bosch bu modeliyle tatmin edici bir performans sunmaktadır. 120 gr/dk buhar sağlayabilen ütünün haznesi rakiplerine göre biraz küçük sayılabilir.

5,3 kg ideal bir ağırlığa sahip olan Bosch ütü, kullanılmadığı zaman kendisini otomatik olarak kapatarak enerji tasarrufu sağlar. Kireç temizleme özelliği ile uzun süreli ütüleme fırsatı veren  Seramik Pro taban yapısı ile daha akışkan, keyifli bir ütü deneyimi sunar.

Bosch kazanlı ütü fiyatları için hemen tıklayın

Fakir Vetacare

Fakir-Kazanli-Utu-Modelleri

Fakir kazanlı ütü modelleri

Almanların ünlü markası Fakir, ülkemizde dayanıklı ev aletleri satışında piyasada önemli bir pazar payına sahiptir. Sadece 15 saniyede 2400 w güce ulaşabilen Fakir ütü 250 gr buhar verebilmekte, bu sayede de çamaşırlarınızı kısa sürede ütülemenizi sağlamaktadır. 2 litre su tankı ile rakiplerinden ayrılan Fakir, böylece uzun süreli ütü yapma olanağı sunmaktadır. Ürün çalışırken su tankına tekrar su ekleyebilir, 2 metrelik kablosu sayesinde keyifle ütü yapabilirsiniz.

Titanyum özel kaplamalı tabanı uzun yıllar size sorun çıkarmayacaktır. 4.5 bar buhar basıncı rakiplerinin biraz gerisinde kalsa da tatmin edici sayılabilir. 2,8 kg ağırlığı olan Fakir ütü, kireç önleme özelliği sayesinde sizi yarı yolda bırakmaz.

Fakir kazanlı ütü fiyatları için hemen tıklayın

Arçelik Aria MasterPro BKU 9928

 

Arelik-Kazanli-Utu-Modelleri

Arçelik kazanlı ütü modelleri

Ev tipi ütü olmasına rağmen adeta profesyonel ütüleme deneyimi sunan Arçelik ütü, kırışık açma noktasında mükemmel performans sergilemektedir. Bakterileri %99,9 oranında ortadan kaldırarak ütüleme yapan Arçelik ütü, akıllı ütüleme modu ile kumaşın türüne göre sıcaklığı kendisi ayarlamaktadır. Super Glide seramik taban ile çamaşırlarınızın üzerinde adeta kayan ütü, pahalı rakipleri gibi 7.2 bar güce sahiptir.

Dikey ütüleme deneyimini de çok iyi şekilde sunan Arçelik kazanlı ütü perdelerinizi de jilet gibi yapar. Kolay çıkarılabilen su tankı ve otomatik kapanma özellikleri ile de konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

Arçelik kazanlı ütü fiyatları için hemen tıklayın

Homend Jetsteam 1174 H

Homend-Kazanli-Utu-Modelleri

Homend kazanlı ütü modelleri

Ülkemizde yeni yeni bilinmeye başlansa da tercih edilebilir, kaliteli markalardan biri olan Homend de kazalı ütü konusunda iddialı. Fiyat konusunda çok cazip olmasa da 8 barlık buhar basıncı ile rakiplerinden daha iyi. Homend’in dezavantajlı olduğu bir nokta ise ütünün kazansız ağırlığının yaklaşık 3.6 kg olmasıdır. Bu rakam hanımlar için ağır sayılabilir. 160 g/dk ile keyifli bir ütü deneyimi sunan Homend kazanlı ütü modelleri arasında alınabilecek tek modelin bu olduğunu düşünüyoruz. Diğerlerinin hem su tankı küçük olduğu gibi bar basınçları da düşük kalıyor.

Homend kazanlı ütü fiyatları için fiyatları için tıklayın

Vestel VBJU 8026

Vestel-Buhar-Kazanli-Utu-Modelleri

Vestel buhar kazanlı ütü modelleri

En iyi kazanlı ütü modelleri 2024 listemiz Vestel ile devam ediyor. Her ürün kategorisinde müşterilerine bir seçenek sunan Vestel’de alınabilecek seçeneklerden biri de 8026 modeli. Ürün pahalı markalar gibi 8 bar buhar basıncı üretebilmekte. 130 gr/dk ile de tatmin edici bir buhar gücü sunan bu modelin 1.7 litre su haznesi kapasitesi bulunmaktadır. Nano seramik taban dediğimiz son derece kaygan bir tabanı olan bu modeli tercih edebilirsiniz.

Kağıt üzerinde pahalı modelleri aratmayan Vestel kazanlı ütü alırken insanlarda bir parça kalitesi teredddütü olabilir. Çünkü beyaz eşya konusunda memnuniyet oranı son zamanlarda daha iyi seviyelere gelse de müşterilerde geçmişten gelen bazı pişmanlıklar unutulmuyor.

Vestel kazanlı ütü fiyatları için tıklayın

Arzum AR6019 Health Tech

Arzum-Kazanli-Utu-Modelleri

Arzum kazanlı ütü modelleri

 

En iyi kazanlı ütü modelleri 2024 yazımızın alternatif bir ürünlerinden birinin de Arzum olduğunu söylemeliyiz. Kazanlı ütü kategorisinde çok fazla seçenek olmayan markanın en iyi modelini tanıtmak istedik. Anodize tabanlı ütünün kumaşlar üzerindeki kayganlığı çok iyi ve kaliteli bir ütüleme sağlıyor. Arzum kazanlı ütü patentli buhar teknolojisi sayesinde virüs ve bakteriler üzerinde %99.9 son derece etkilidir.

Smart Care özelliği ile tüm kumaşlar için gerekli ısı ayarını yapan Arzum kazanlı ütü, kazan üzerine gözetimsiz bırakıldığında 8 dk içerisinde otomatik olarak kapanmaktadır. Pek çok rakibi gibi dikey olarak kullanabilir, perdelerinizi ve askıdaki kıyafetlerinizi güçlü buharı ile dümdüz yapabilirsiniz. Bize soracak olursanız Arzum AR6019 Health Tech biraz pahalı olsa da satın alınabilir.

Arzum kazanlı ütü fiyatları için klayın

En iyi kazanlı ütü modelleri 2024 başlıklı yazımızda size en iyi modelleri sunmaya gayret ettik. Elbette daha sonra farklı modeller çıkabilir ki zamanla bizde yazımıza ilave ederiz. Her ne kadar İstanbul genelinde ikinci el eşya alanlar olarak hizmet versek de faydalı bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Siz de ikinci el eşya satmak istiyorum diyorsanız 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin
2024-03-31T22:57:28+03:0030 Mart 2024|0 Yorum

Yorum Yap