Qled Tv nedir sorusu özellikle yeni televizyon almak isteyenlerin cevabını en çok merak ettiği sorudur. Qled tv nedir, Qled tv özellikleri nelerdir, kelime anlamı nedir gibi pek soru kafanız içinde döner durur. Herkes bir şey söyler ama siz kavramlara çok yabancı olduğunuz için hiçbir şey anlamazsınız. Ekip olarak bizim de bazen böyle durumlara düştüğümüz oluyor. O yüzden sizi iyi anlıyoruz 🙂

Sıfır televizyon alanlar bir mağazaya gittiğinde onlarca televizyon modeli ile karşılaşır. Nasıl bir cihaz alacağınız, hangi ekran boyutunu istediğiniz, cihazda nasıl özellikler aradığınız sizinle alakalı konulardır ki bunlara önceden cevap vermiş olmanız gerekir. Neyse şimdi Qled tv nedir bilmeniz gereken her şey yazımıza başlayıp ana başlıklar ile ilerleyelim.

Qled Tv Nedir?

Qled tv demek daha fazla renk kombinasyonu sunmak demektir. Aslında bunu bilseniz bile yeterli. Çok teknik bilmenize gerek yok. Led tv nin daha geliştirilmiş hali olan Qled televizyonlar daha net renkler ve kontrastlar sunmaktadır. Peki teknik cevap almak ister misiniz? O da var 🙂

Qled tv kelime anlamı olarak Quantum LED yani ışık saçan led anlamına gelir. Buradaki Q harfi Quantum noktasını ifade etmektedir. Samsung firması led paneller üzerinde geliştirmelere giderek panel üzerine nano parçacıklar yerleştirmiştir. Bu nano parçalar elektriğe maruz kaldığında farklı frekanslarda ışık yayarak ya da ışığı değiştirerek görüntü verir.

Qled ekranlar satın alacağınız cihazın ekran boyutuna bağlı olarak 2 ila 10 arasında farklı frekanslarda ışık yayıp bu ışığı değiştirme özelliğine sahip yarı iletken kristallerden oluşur. Bu da daha fazla kırmızı daha fazla mavi ya daha fazla yeşil demektir. Qled paneller entegre arka aydınlatma sayesinde doygunluğu ve optimum parlaklığı yakalar.

Ne oldu kafanız mı karıştı 🙂 Şöyle bir toparlamak gerekirse Qled Tv demek; bildiğimiz Led paneller üzerinde kullanılan quantum noktaları sayesinde daha net ve daha geniş renk yelpazesi sunan cihazlardır.

Qled-Televizyon-Nedir-Bilmeniz-Gerekenler

Qled televizyon nedir bilmeniz gerekenler

Qled Televizyonların Özellikleri Neler?

Madem Qled tv nedir bilmeniz gereken her şey yazımıza başladık o halde ürünün avantajlarından da bahsetmek gerekir. Qled tv avantajları satın alacak kişiler tarafından bilinirse daha doğru kıyaslama yaparak tercihini belirleyebilecektir.

Yüksek  Görüntü Kalitesi

Zaten bunun için Qled almıyor musunuz? Led veya Lcd panellere göre çok daha net görüntü ve canlı renkler sunan bu teknoloji sayesinde gerçeklik ve netlik kusursuz şekilde algılanır. Renkleri sanki canlı gözle izliyormuş gibi parlak ve keskin gördüğünüzde yüzünüzde hafif bir tebessüm olacak ve tv izleme keyfini yeniden deneyimleyeceksiniz.

Hareketlerin Net Şekilde Algılanması

Eski televizyonunuzda bir futbol müsabakası izlerken topun takıla takıla aktığını görmüş olmalısınız. İşte Qled tv lerde bu problemi yaşamazsınız. Çünkü Samsung Qled televizyon modelleri gerçek yenileme hızına sahip olduğu için titreşimi ve bulanık görüntüyü ortadan kaldırır.

Yansıma Önleyici Ekran Teknolojisi

Bu özellik tüketiciler tarafından çok beğenilen ve Qled tv lerin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Özellikle çok ışıklı ortamlarda ve uzun süreli tv izlemek istediğinizde ekrandaki yansımayı en aza indirerek göz yorgunluğunuzu en aza indirir.

Benzersiz Teknik Özellikler

Görüntüsüyle sizi içine çekecek olan Samsung Qled tv modelleri, sundukları üstün teknolojik donanımlar ile de başından kalkamayacağınız saatler yaşatacaktır. Sesli komut özelliği, yüksek bağlanma hızı, kaliteli ses sistemi, sanal asistan bunlardan bazılarıdır.

Gelişmiş Yüksek HDR Performansı

HDR nedir ya da HDR ne demek önce bunu anlatalım. Çok parlak veya çok karanlık sahnelerde içeriğin detaylarını yansıtan teknolojiye HDR (High Defination) yani yüksek dinamik aralık denir. Bu sayede hem parlaklık hem gerçeklik artarken yeni bir tv izleme deneyimi yaşarsınız.

Geniş Görüş Açısı

Pek çok boyutta satın alabileceğiniz Qled televizyonlar geniş bir izleme açısına sahiptir. Bu sayede televizyona hangi açıdan, nereden bakarsanız bakın aynı kalitede görüntüyü görebileceksiniz.

Düşük Güç Tüketimi

Qled tv nedir bilmeniz gereken her şey yazımıza enerji tasarrufu ile son verelim. Qled tv ler led veya lcd televizyonlara oranla daha az elektrik harcarlar. Uzun vadede daha verimli ve bütçe dostu durumuna gelen Qled tv ler performansından taviz vermez.

Qled Televizyon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yukarıda sürekli Qled televizyon güzellemesi yaptık ama satın almaya karar verdiyseniz satın almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken konular var. Şimdi fazla detaya girmeden bunlardan bahsedeceğiz. Bakalım Qled tv alırken nelere dikkat edilmeli 

  • Kullanım alanı
  • Ekran boyutu
  • Cihazın fiyatı

Gerçekten Qled televizyona ihtiyacınız var mı yoksa kalite tutkunuz için mi alıyorsunuz? Sebebi ne olursa olsun nerede kullanacağınız önemlidir. Film veya spor müsabakaları için alıyorsanız farklı Qled modelleri seçebilirsiniz.

Odanızın büyüklüğüne ve sizin izleme keyfinize göre büyük ekran satın alabilirsiniz. Ancak ihtiyacınızdan daha fazla donanım ve daha büyük ekran isterseniz fiyat gereksiz yere artacaktır. Boşa yüksek bedeller ödeyerek ihtiyacınızdan daha büyük bir ürün almamanızı öneririz.

Biz ikinci el televizyon alanlar olarak müşterilerimize doğru bilgileri vermek için yola çıktık. Eğer verdiğimiz bilgiler işinize yaradıysa ne mutlu bize. O halde yeni cihazınız hayırlı olsun diyelim. Peki eskisini ne yapacaksınız? 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçerek eski cihazınız için fiyat teklifi alabilir, nakit satabilirsiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bizi Takip Edin
2024-03-25T00:28:21+03:0025 Mart 2024|0 Yorum

Yorum Yap