İstanbul Anadolu Yakasının en popüler ilçelerinden birisi olan Maltepe ilçesinde de gezilecek pek çok yer, mekan ve açık hava alanları mevcut. Hava almak, kaliteli zaman geçirmek, görmediğiniz yerleri keşfetmek isterseniz sıkılmadan gezebileceğiniz pek çok yer var. Maltepe’de nereye gidilir dediğinizi duyar gibiyiz. Hiç merak etmeyin uzun zamandır yakından takip ettiğimiz bu şirin ilçenin gezilecek yerlerinden tek tek bahsedeceğiz.

Maltepe’de Nereye Gidilir?

Maltepe Sahili

Maltepe Sahil

Maltepe Sahil Tepeden Çekilmiş Fotoğrafı

Maltepe sahili ya da Orhangazi Şehir Parkı kaliteli ve mutlu zaman geçirmek için birebir. 1.215.000 m2 lik büyük bir alana kurulan parkın içerisinde oyun parkları, yürüyüş alanlar, bisiklet yolları, futbol, basketbol sahaları hatta kay kay pistleri gibi pek çok işlevsel bölgeler bulunmaktadır. Park içinde uzun yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, Beltur’a ait cafelerde soluklanıp çay kahve içebilirsiniz. Yeşil alanın bol olması sebebiyle hem huzur bulacak hem bol bol seratonin salgılayacaksınız. Maltepe’de sevgiliyle nereye gidilir sorusuna en güzel cevap da Orhangazi Şehir Parkı olacaktır. Alan içerisinde piknik yapabilirsiniz ancak mangal yakmak yasak.

Beşçeşmeler

Maltepe Beşçeşmeler

Beşçeşmeler Maltepe Gezilecek Yerler Listemizde Önemli Bir Yere Sahip

Orhangazi Parkında gezip dolaştınız sıkıldınız buradan Beşçeşmeler bölgesine geçebilirsiniz arası çok uzak değil. Beşçeşmeler’de ne yapılır, sevgiliyle Beşçeşmeler’e gidilir mi? Elbette gidilir. Farklı lezzette ve türde ürünler sunan cafelerin bulunduğu alanda kendinizi birden sosyal hayatın tam ortasında bulacaksınız. Mahalleye ismini veren tarihi Beşçeşmeleri görebilir, tarihi fırınından simit, poğaça alabilirsiniz. Hala mahalle sıcaklığının yaşandığı ender yerlerden olan Beşçeşmeler’in sokakları arasında tarihi bir yolculuk da yapabilirsiniz. Orta yaşlı olanların iyi bildikleri ”Mahallenin Muhtarları” dizisi de burada çekilmiştir.

Hill Town AVM

Hill Town AVM Maltepe’de Gezilecek Yerler Listenize Mutlaka Eklemeniz Gereken Yerlerden

Normalde gezilecek yerler listesinde alışveriş merkezlerine yer vermeyi sevmiyoruz ama Hill Town bildiğiniz alışveriş merkezlerinden değil. Çok büyük bir bölümü açık alan olduğu için sıkılmadan, temiz hava ala ala gezebilirsiniz. Maltepe Küçükyalı bölgesinde olan avm son derece ferah, aydınlık ve havadardır. Açık alanlarında yemek yiyebilir, çay kahve içebilir, isterseniz vitrinleri izleyebilir, bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz.

Küçükyalı Spotçular Çarşısı

Umut Spot Küçükyalı Spotçular Çarşısı

Umut Spot Küçükyalı Spotçular Çarşısı

İkinci el eşya alanlar bu cadde üzerinde yer alır. Evlerden, iş yerlerinden, ofislerden, bahçe ve yazlıklardan alınan eşyalar buradaki mağazalarda satışa sunulmaktadır. İhtiyacınız olan eşyalar varsa burada bir iki tur atarak bulabilir, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Eşya almayı düşünmüyor olsanız bile mağazaların önünden geçseniz, bir ikisinin içine girseniz yeter. Yaklaşık 80-90 tane spotçu bu cadde üzerinde yer almaktadır.

Maltepe Çarşısı

Maltepe Çarşısı

Maltepe Çarşısı

Maltepe merkezinde de güzel vakit geçirebilirsiniz. Çarşının içi çok kalabalık olsa da ara sokaklarında vitrinleri gezebilir, yemek yiyebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Mağazalar içinde mutlaka büyük indirime girenler olacaktır, fırsatları kaçırmayın. Maltepe çarşı aynı zamanda minibüs caddesi üzerinde bulunduğu için geçen herhangi bir minibüse binerek Pendik veya Kadıköy ilçelerine de geçebilirsiniz.

Sizler için Maltepe’de mutlaka gezilmesi gereken yerler listesini hazırladık. İlçenin daha gezilecek pek çok yeri olsa da bizim aklımıza ilk gelen, meşhur yerleri buralardır. Sizin de tavsiye edeceğiniz, gezilecek yerler listesine eklenir diyeceğiniz yer varsa bize yazabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2021-12-17T23:05:23+03:0017 Aralık 2021|0 Yorum

Yorum Yap