2+1 Ev Eşyası Kaça Kurulur

2+1 Ev Eşyası Kaça Kurulur

Bildiğiniz gibi piyasalar allak bullak ve fiyatların nerelere gideceği hala belli değil. Bu yüzden insanlar sıfır eşya almak yerine ikinci el eşya alan yerler ile irtibata geçerek maliyet düşürmeye başladılar. Eskiden pek çok kişi arka odasına bir çekyat, yazlığına beyaz eşya veya terasına bahçe mobilyası alırken kullanılmış eşya tercih ederdi. Ancak maliyetler yükselmeye başlayınca alternatifleri değerlendirmek daha mantıklı gelmeye başladı. Bu yola çıkacak olan yani spotçudan eşya dizmek isteyenler fiyatlar konusunda bilgi almak isterse yazımızı okuyabilirler.

Özellikle öğrenci eşyası olarak tabir edilen temel eşyalar alındığı zaman ve çok lüks ürünler tercih edilmediği sürece makul fiyatlara çıkmak mümkün. Umut Spot olarak uzun zamandır bu sektörde faaliyet gösteriyor ve ikinci el eşya fiyatları için size bilgi vermek istiyoruz.

2. İkinci El Öğrenci Eşyası Ne Kadar Tutar?

Spotçu ya da ikinci el eşya alanlar satışlarının büyük bir kısmını öğrencilerle geçirir. Kimisi yeni ev tutar kimi arkadaşından ayrılıp farklı eve çıkar kimi taşınır ama hemen hemen hepsi uygun fiyatlı ev eşyası almak ister. 2.el beyaz eşya, televizyon, koltuk takımı, L koltuk, elbise dolabı, masa sandalye, baza yatak, buzdolabı, çamaşır makinesi temel ürünler olarak sayılabilir.

2+1 ev için yukarıda saydığımız bu temel ihtiyaçlar çok lükse kaçılmadığı sürece ulaşılabilir rakamlara halledilebilir. Yaklaşık 7000-10.000 tl gibi bir aralık verebiliriz. Kimisi büyük buzdolabı ister kimi yüksek kapasiteli çamaşır makinesi ister kimi led televizyon ister kimi ise minimum fiyatları tercih edip işimi görsün yeter der. Bu yüzden maliyet farklılık gösterir.

İkinci El 2+1 Ev Eşyası Kaça Kurulur

İkinci El 2+1 Ev Eşyası Kaça Kurulur

2. El Beyaz Eşya Ne Kadar Tutar?

İkinci el buzdolabı ortalama 1200-2000 gibi bir rakama mal olur. Firmamız ikinci el beyaz eşya alanlar olarak faaliyet gösterdiği süreç içinde sorunsuz ve sağlam ürünler almaya gayret eder. Bahsettiğimiz fiyat aralığında alacağınız 2.el buzdolabı yeni modele yakın tek kapı olabileceği gibi çift kapılı da olabilir. Markasına, modeline göre fiyat farklılık gösterebilir.

2.el çamaşır makinesi ise 1000-1500 gibi bir rakama çıkabilir. Burada marka ve model önemli iken alacağınız ürünün yıkama kapasitesi, kaç senelik olduğu da önemlidir. Yıpranmamış, pas, vuruk gibi kusurları olmayan makineler yaklaşık bu rakamlara çıkacaktır.

İkinci El Beyaz Eşya Alanlar Umut Spot

İkinci El Beyaz Eşya Alanlar Umut Spot

2. El L Koltuk Ne Kadara Mal Olur?

İkinci el L koltuk çok frklı marka ve modeller ile karşımıza çıkar. L koltuk alımında temiz ve sağlam olmasını göz önünde bulundurarak alım yapıyoruz. Özellikle İkea, Doğtaş, İstikbal, Yataş gibi markaların ürünleri yüksek fiyatlıdır. Ama ortalama bir ürün 1200-2000 tl aralığında satın alınabilir.

Elbise Dolabı Fiyatı Ne Kadar?

Elbise kaç kapaklı olacak? Ya da kapaklı değil de biraz daha pahalı model olan sürgülü model mi istiyorsunuz? Elbise dolabı 2.el olarak 500 den başlayarak 1000 tl ye kadar çıkar. Eğer fazla eşyanız varsa büyük boy, sürgülü bir dolap alırsanız fiyat 2000 tl ye kadar çıkacaktır.

2.El Masa Sandalye Fiyatları

Masa sandalye için 500-1000 tl arasında bir fiyat aralığından bahsedebiliriz. Masanın boyutu, kaç sandalyesi olacağı, markası, rengi, desenleri gibi detayları fiyatı yukarı veya aşağı yönlü olarak değiştirebilir. Bilinen mobilya markalarının ürünleri doğal olarak biraz daha pahalı olabiliyor.

İkinci El Televizyon Pahalı Mı?

2+1 ev kurmak kaça mal olur hesap ne tutar sorusunda fiyat yükselten önemli ürünlerden biri de televizyondur. Samsung, Lg, Sony, Philips, Panasonic, Toshiba gibi bilinen markalar pahalı olabiliyor. Ancak Woon, Regal, Arçelik, Beko, Vestel, Sunny, Axen gibi alternatif markalar ve küçük ekranlı ürünler daha hesaplı olacaktır. 2.el tv için 1000-2500 gibi bir aralıktan bahsedebiliriz.

Baza Yatak Fiyatları

Baza yatak tek Kişilik için 700- 1200 çift kişilk için ise 1200-2500 tl diyebiliriz. Ancak bazı müşterilerimiz yataklarının kaliteli, markalı ve özellikli olmasını istediği için yüksek bedelleri gözden çıkarabiliyorlar. Lateks, Visco, yaylı yatak en çok tercih edilen yatak modelleridir. Hangi yatak alınır, kendinize göre hangi yatağı tercih etmelisiniz sorusunun cevabı için hemen tıklayabilirsiniz. 

Spotçudan Ev Düzmek

Spotçudan Ev Düzmek

İkinci El Bekar Eşyası Kaça Mal Olur?

Bekar eşyası ile 2.el öğrenci eşyası yaklaşık aynı rakamlara mal olur. Ancak bekar eşyası bazen bir nebze daha pahalı olabiliyor. Çünkü bekar yaşayanlar üst düzey yönetici, profesyonel çalışan gibi maddi gücü yüksek insanlar da olabiliyor. Belli bir yerde veya firmada kısa süreli çalışacak olmaları da bu kişileri ikinci el eşya tercih etmeye yönlendirir.

Bekar eşyası fiyatını artıran bir etken de evde kaç kişinin kalacağıdır. Kalacak kişi sayısı arttığı sürece doğal olarak maliyet de artacaktır. 2+1 ev ikinci el eşya ile bekar kalacaklar için kurulursa genelde öğrenci eşyasına göre %30 fazla olabilir. 10000-12000 gibi fiyat aralığı verilebilir.

Ev kurma maliyeti ne kadar, ev düzmek kaça mal olur, spotçudan eşya düzmek ne kadar tutar gibi sorularınızı cevaplamaya gayret ettik. Eğer 2.el eşya almak istiyorum ama fazla fiyat ödemek istemiyorum diyorsanız Küçükyalı Spotçular Çarşısındaki mağazamıza bekleriz.

Bizi Takip Edin
2021-12-06T22:49:34+03:006 Aralık 2021|0 Yorum

Yorum Yap