Maltepe ikinci el eşya alanlar veya halkın bildiği şekliyle Maltepe spotçular ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz tüm bilgileri burada bulabileceksiniz. Maltepe ikinci el beyaz eşya alanlar nerede, Maltepe spotçular çarşısına nasıl gidilir, Maltepe gümüş satışı nasıl yapılır gibi pek çok sorunuz cevap bulacak. Yıllardır kullanılmış eşya alım satım işiyle uğraşan, bu alanda faaliyet gösteren ekibimiz size en doğru bilgileri sunacaktır.

İkinci el eşya satmak istiyorum ama kime nasıl satacağım konusunda hiçbir bilgim yok diyorsanız hiç merak etmeyin. Umut Spot olarak tüm ekibimizle haftanın 7 günü hizmetinizde olacağız. Eşyalarınızı nasıl satabileceğiniz, nasıl fiyat teklifi alabileceğiniz, ne tür eşyalar satabileceğiniz gibi konuları tek tek ele alarak ana başlıklar halinde inceleyeceğiz. Maltepe ilçesi; İstanbul Anadolu Yakasının olan en büyük ilçelerinden birisidir. Hem sahil kesimine hem de E5 e sınırı olan Maltepe’ye ulaşım da son derece kolaydır. Metro, minibüs ve otobüs ile hem E5 ten hem sahilyolundan, hem minibüs yolundan ilçenin mahallelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Gülsuyu, Gülensu, Altayçeşme, Aydınevler, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Çınar Mahallesi, Esenkent, Fındıklı, Küçükyalı, Feyzullah, Bağlarbaşı, Girne, Adatepe, İdealtepe, Zümrütevler, Yalı Mahallesi, Cevizli gibi büyük mahalleleri de sınırları içerisinde bulunduran Maltepe de çok sayıda hastane, okul, üniversite, kültür merkezi ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Nüfus yoğun ve hareketli olunca 2.el eşya satma istiyorum diyen de çok fazla oluyor. Küçükyalı Spotçular Çarşısı da ilçenin sınırları içindeki Küçükyalı Mahallesinde bulunduğu için buraya alışveriş yapmak için gelen pek çok insan bulunmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan bizlere en çok sorduğunuz soruları ana başlıklar haline getirip cevaplayarak devam edelim. Böylece aklınızda soru işareti kalmasın.

İkinci El Eşya Nasıl Satılır?

Eşyalarınızı nasıl satabileceğiniz konusu en çok sorup merak ettiğiniz konudur. Daha önce herhangi bir eşyanızı satmadıysanız nasıl bir yol izleyeceğiniz noktasında yardıma ihtiyacınız olabilir. Biz de zaten bunun için buradayız. Nasıl bir yol izleyeceğinizi, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bakalım ikinci el eşya satış süreci nasıl başlayıp nasıl ilerliyormuş.

 • Hangi eşyaları satacağınıza net olarak karar vermeniz çok önemlidir.
 • Daha sonra bu eşyaların fotoğraflarını 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza whatsapp aracılığı ile gönderebilirsiniz.
 • Ekibimiz gelen fotoğrafları inceledikten sonra size hemen dönüş yapacak, olumlu ya da olumsuz cevabımızı kısa sürede iletecektir.
 • Eğer cevabımız olumlu ise fiyat teklifimizi de beraberinde ileteceğiz. Yani eşyalarınız için kaç para ödeyebileceğimizi söyleyeceğiz.
 • Fiyat teklifimizi kabul etmeniz halinde anlaşma sağlanmış demektir.
 • O halde istediğiniz gün ve saatte Maltepe ilçesindeki adresinizden nakit ödeme yapılarak eşyalarınız satın alınır.

Gördüğünüz gibi 2.el eşya satmak sadece bir kaç fotoğraf göndermekten ibarettir. Hem de öyle çok detaylı şekilde çekmenize gerek yok. Pek çok müşterimiz eşyalarının fotoğraflarını göndermelerini istediğimizde bize sitem etmekte, eşyalarını gidip yerinde görmemizi istemektedir. Ancak İstanbul’un yoğun ve çekilmez trafiğini düşündüğünüzde her talep edenin eşyası için adresine gidemeyeceğimizi anlayabilirsiniz. Bu yüzden fotoğraf göndermeniz hem size hem de ekibimize ciddi bir zaman tasarrufu sağlıyor.

Kucukyali ikinci el esya

Küçükyalı ikinci el eşya alan yerler, Küçükyalı spot eşya alan yerler, Küçükyalı ikinci el koltuk alanlar

Bize Ne Tür Eşyalar Satabilirsiniz?

Ne tür eşyaların alınıp satıldığı da bize ulaşan insanlar tarafından çok merak edilmektedir. Bildiğiniz gibi 2.el eşya dediğimiz zaman aklınıza pek çok ürün gelebilir. Ancak bizim her türlü eşyayı satın almamız, stoklamamız mümkün değil. Bu yüzden ticaretini yapabileceğimiz, alıp satabileceğimiz ürünleri tercih etmek zorundayız. Peki spotçular ya da bir diğer ifade ile ikinci el eşya alanlar ne tür eşyalar satın alır?

Satın alabildiğimiz eşyaları burada tek tek yazmamız mümkün değildir. Bu yüzden birkaç tanesi ile ilgili örnekler vermemiz size fikir verecektir. Maltepe ikinci el beyaz eşya, buzdolabı, klima, televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, koltuk, masa sandalye, yatak baza, L koltuk, ofis mobilyası, bahçe mobilyası gibi eşyaları en çok aldığımız yerlerdendir.

Bir de klasik eşya olarak adlandırdığımız, antika eşya kadar değeri olmasa da hala kıymetli görülen eşyalar vardır. El halısı, Ladik halısı, Hereke halısı, Bünyan halısı, Acem halısı, gümüş eşya, eski obje, tablo, 45 lik plak, long play plak, pikap gibi eşyalarınızı da değerlendirebiliriz.

Benim satmak istediğim eşya sıraladığınız örnekler arasında yazmıyor, benim eşyamı satın almazlar diye düşünmeyin. Siz yine de yukarıda verdiğimiz telefon numarasına eşyanızın/eşyalarınızın fotoğraflarını gönderin, hemen bakıp dönüş yapalım.

Eşyalarınızı Neye Göre Fiyatlandırırız?

Her ikinci el eşya belirli kriterlere göre fiyatlandırılır. İkinci el televizyon fiyatlandırılırken farklı, ikinci el mobilya fiyatlandırılırken farklı yöntemler uygulanır, farklı detaylara dikkat edilir. Ancak satın aldığımız her eşyada aradığımız bazı ortak unsurlar vardır ki bunlar olmazsa ya fiyat teklifimiz düşer ya da satın almaktan vazgeçilir. Nedir bu unsurlar?

 1. Eşyalarınızın temiz olmasına
 2. Sağlam olmasına
 3. Markasına
 4. Modeline
 5. Renklerine
 6. Teknik özelliklerine
 7. Satılabilir bir ürün olmasına dikkat edilir.

Bir eşya ne kadar yeni model olursa olsun temiz ve sağlam olmadığı sürece satın alınması mümkün değil. Çünkü Maltepe ilçesinden ikinci el eşya alanlar evlerine, iş yerlerinde veya yazlıklarında kullanabilecekleri ürünleri almak isterler. Kendi açınızdan düşünsenize, siz ihtiyacınızı görmek için ürün almaya çıktığınızda nasıl bir eşya satın almak isterseniz biz de o standartlarda ürün alıyoruz.

Örneğin ikinci el televizyon alanlar için bizi aradığınız zaman sizden cihazın markasını, modelini öğrenmek isteriz. Örneğin 65MU7400 Samsung marka televizyon satmak istiyorum dediğinizde ürünün teknik özelliklerini ve ekran boyutunu bildiğimiz için ona göre fiyat teklifi veriyoruz. Ancak cihazın ekranı kırıksa, renklerinde solma varsa, gölge varsa satın almaktan vazgeçeriz. Çünkü led televizyon tamir ettirmek çok maliyetli bir iştir.

Gümüş satmak istiyorum diyenler de gümüş alanlar için bizi aradıklarında kendilerindeki ürünlerin fotoğraflarını göndermelerini istiyoruz. Eğer ürünleriniz gerçek gümüş ise ayar numarasına bakılarak hassas terazi ile tartılır, o günkü piyasa fiyatı ile ağırlığı çarpılarak çıkan tutar nakit ödenir. El halısı, plak gibi eşyalar da kendilerine has metotlarla fiyatlandırılır. Örnekler bu şekilde artırılabilir ancak sizi sıkmamak adına şimdilik burada bırakıyoruz.

Nakliye ve Ödeme

Maltepe ikinci el eşya alanlar için firmamızı tercih etmeniz halinde zahmete girmeden, zorluk çekmeden, hızlı şekilde satış yapabilirsiniz. Umut Spot bünyesine ait olan nakliye araçları satacağınız eşyaların ebatlarına, adetine göre kapınızda olacaktır. Eşyalarınız aracımıza yüklenecek, bu aşamada çok dikkatli davranılacaktır. Evinizin veya iş yerinizin duvarlarına, binanızın asansörüne zarar verilmeyecektir.

Ödeme ne zaman yapılacaktır? Bu soru o kadar çok soruluyor ki, cevaplamadan geçmek istemedik. Eşyalarımı satma istiyorum ama ödeme yapmadan alıp gitmelerinden koruyorum ne yapmalıyım sorusunun cevabı geliyor. Yıllardır ikinci el eşya alım satım işiyle meşgul olan firmamız kendi kazancı kadar müşterilerinin memnuniyetini de düşünmektedir. Bu yüzden anlaştığımız tutarı önden nakit olarak ödemektedir. Uzman ekspertiz ekibimiz anlaştığımız rakamı düşürmek için gereksiz bahaneler uydurarak pazarlık yapmayacaktır.

Bizi sadece Maltepe için değil Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ilçelerinin herhangi birinden arayabilir, aynı standarttaki hizmeti her bölgeden alabilirsiniz. Ekibimizi haftanın 7 günü hiç çekinmeden arayabilir, eşya satabilir ya da bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2022-09-11T18:51:25+03:006 Nisan 2016|0 Yorum

Yorum Yap