El halısı alan yerler için bizimle iletişime geçerek kısa sürede sonuç alabilir, halınızı değerinde satabilirsiniz. El halısı kaç para değer, el halısı ekspertizi nasıl yapılır, el halısı fiyatları nasıl belirlenir gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını da sıralayacağız. Anadolu Coğrafyasının sanat türlerinden biri olan el dokuma halı yıllara meydan okuyan bir el emeği göz nuru ürünlerdir. Çeşit çeşit, renk renk, desen desen halılar tezgahlarda dokunurken kimi keder, kimi aşk acısı, kimi sevgili hasreti taşıyan ellerden çıkmaktadır.

Ülkemizin her neredeyse yöresinin kendine ait ilmek tekniği, halı deseni, renk tercihi vardır. Hereke halısı başka, Sivas Cezaevi halısı başka, Türkmen halısı başka, İpek halı başka teknik ve renk tercihleri ile dokunur. El halısı dokumak ne kadar ustalık ve beceri istiyorsa ondan anlamak, alıp satmak da o denli bilgi ve tecrübe ister. Elbette her el halısı değerlidir demek doğru değil, halıyı değerli kılan şeyler ile ilgili de ilerleyen satırlarda bilgiler vereceğiz.

Sizin de elinizde satmak istediğiniz bir veya birden fazla el halısı varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Google arama motoru üzerinden el halısı alan yerler şeklinde bir arama yaptığınızda bizi tercih ederseniz en iyi fiyat teklifini alabilirsiniz. Biraz ön bilgi verdikten sonra el halısı satmak istiyorum diyen bir kullanıcının nasıl bir süreci takip edeceğini detaylı şekilde anlatalım.

El Dokuma Halısı Alan Yerler

El Dokuma Halısı Alan Yerler

El Halısı Satmak İçin Ne Yapmalısınız?

Bu aşamayı çok uzun uzun anlatıp sizi sıkmak istemiyoruz. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza halınızın hem önden hem de sırtından çekilmiş fotoğraflarını whatsapp ile göndermeniz yeterli. Uzman ekspertiz ekibimiz size geri dönüş yapacak ve halınızı alıp alamayacağımızı, alırsak ödeyebileceğimiz ücreti söyleyecektir. Fiyat teklifimizi onaylamanız halinde istediğiniz gün kapınızdan alım yapabiliriz.

Halılarınızı serili olmayabilir, yani fotoğraflarını çekemeyeceğiniz bir yere kaldırmış olabilirsiniz. Böyle durumlarda bize detaylı bilgiler vererek adresinize davet edebilir, halılarınızı yerinde görmemizi sağlayabilirsiniz. El halısı alanlar böyle durumlarda halılarınızı tek tek açacak, serecek, alıp alamayacağını söyleyecek, fiyatları hakkında bilgi verecektir. Anlaşma sağlanamasa bile tekrar eski haline getirip yerine kaldıracaktır.

El Dokuma Halısı Alırken Neye Göre Fiyat Veriyoruz?

El dokuma halı alırken dikkat ettiğimiz, fiyat teklifi verirken kontrol ettiğimiz detaylardan da bahsetmek istiyoruz. Elinizde değerli olduğunu düşündüğünüz bir el halısı olabilir. Ancak her el dokuma halı değerli değildir. Onu değerli kılan, bizim de el halısı alırken dikkat ettiğimiz maddeleri sıralayalım;

  • Ait olduğu yöreye
  • Renklerine
  • Desenlerine
  • Dokuma tekniğine
  • Ölçüsüne
  • Ve genel kondisyonuna göre fiyat teklifi verilir.

Halınızın iyi bir yerde, doğru şekilde muhafaza edilmiş olması çok önemlidir. Halı üzerinde güneş yanığının olması, döküklerin olması, overlok olması değerini düşüren, alım yapmamızı engelleyen unsurlardır. Halı üzerine konan masanın, koltuk ayağının veya benzeri ağırlıkların halı üzerinde yaptığı baskı ipliklerin zamanla erimesine sebep olmaktadır. Bu da halının değerini minimuma indiren etkenlerdir.

El Halısı Alan Yerler

El Halısı Alan Yerler

El dokuma halı alanlar bu detaylara dikkat ederek satın alırken bazı müşterilerimizin halılarına gerekli özeni göstermediklerini gördük. Bundan önce  el halısı nasıl saklanır başlıklı yazımızda dikkat edilmesi gereken nüanslara değinmiştik. Yazımıza göz atıp halılarınızı bu tedbirlere uyarak saklayıp değerlerini koruyabilirsiniz.

Uygun koşullarda saklanmayan halılar üzerinde zamanla çürümeler, yanıklar, ezilmeler oluşabilmektedir. Bu gibi kusurlar halının değerini düşüreceği gibi alım yapma niyetimizden de vazgeçirebilir. Çünkü çok yıpranmış, deforme olmuş bir el halısı maalesef satılmıyor.

Başlıca Değerli El Halıları Hangileridir?

Bir halı 100 yıllık da olsa antika halı değeri görmeyebileceği gibi çok daha kısa süre önce dokunan halı yüksek fiyat teklifi alabilir. Burada önemli olan işini iyi bilen, doğru fiyat teklifi verebilecek bir halıcı ile çalışmaktır. Ancak bu şekilde doğru fiyat teklifi alabilirsiniz.

Değerli el halısı diyebileceğimiz halılar hangileridir bunlardan da kısaca bahsedelim. Hereke halısı, İsfahan halısı, Ladik halısı, İpek halı, Sivas Cezaevi, Anadolu halıları, Türkmen halısı, Hereke ipek halısı ilk akla gelenler. El halısı alan yerler için bizi tercih ederseniz yüksek fiyattan satabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

El halısı satmak istiyorum kimi aramalıyım diye düşünmeden ekibimizi tercih edebilirsiniz. Tüm İstanbul genelinde el halısı alan yerler aramanız için aktif şekilde hizmet veren ekibimiz kısa sürede adresinizde olacak, nakit alım yapacaktır. Eski el halısı alım satım işlemleriniz için bizi arayan müşterilerimiz sürecin başından sonuna kadar zorluk ve problem yaşamadan, değerinde satış yapacaktır. Firmamızı sosyal medya hesaplarından takip edebilir, bu yazımızı QR kodunu okutarak mobil cihazlarınızdan da okuyabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2023-09-27T23:00:21+03:006 Kasım 2017|0 Yorum

Yorum Yap