Bahçelievler İkinci El Eşya Alanlar

Bahçelievler İkinci El Eşya Alanlar

Bahçelievler ikinci el eşya alanlar için güvenebileceğiniz firmamız size süreç boyunca en iyi hizmeti verecektir. İnsanlar zamanla farklı sebeplerden dolayı eşyalarının bir kısmını veya tamamını satmak isteyebiliyorlar. Taşınma, yenileme, ev değiştirme, ev birleştirme, evlilik durumlarda genelde bir kaç eşya artar, gözden çıkarılır veya değiştirilmek istenir. Böyle durumlarda insanlar ikinci el eşya alan yerler şeklinde Google veya başka bir arama motoru üzerinden bir araştırma yaparak güvenilir bir firma arar. Ama karşılarına çıkan yüzlerce farklı firma arasından hangisini seçecekler?

Hemen hemen her semtten kullanılmış eşya alımı yapan ekibimiz size de titizlikle hizmet vermektedir. Elden çıkarmak istediğiniz eşyalarınız göndereceğiniz fotoğraflar üzerinden veya yerinde görerek kısa süre içinde fiyatlandırılıp satın alınır. Belki sağda solda Bahçelievler spotçu veya ikinci elci şeklinde bu işi yapan pek çok firma da görmüşsünüzdür ama ihtiyaç duymadığınız için ilgilenmemişsinizdir. Daha önce herhangi bir eşyanızı satmadıysanız ya da kötü bir tecrübe yaşadıysanız hiç merak etmeyin size en kaliteli hizmeti sunacağız.

Yıllardır eski veya spot eşya alım satım işleri için İstanbul geneline Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan hizmet veriyor, dolayısıyla müşterilerimizden hep aynı soruları duyuyoruz. İnternetten eşyalarımı nasıl satabilirim, spotçuya eşya satılır mı, Bahçelievler ikinci el eşya fiyatları nasıl bunlardan sadece bazıları. Şimdi bunları tek tek cevaplayacak, iş sürecimizi ve eşyalarınızı nasıl satabileceğinizi tek tek anlatacağız. İsterseniz hemen başlayalım.

BİZ KİMİZ?

Biz insanların eşyalarını evlerinden, iş yerlerinden, ofis veya depolarından kısacası olduğu yerden satın alan bir firmayız. Kimisi bize spotçu diyor kimisi ikinci elci kimisi eskici. Biz ise kendimizi ikinci el eşya alan yer olarak tanımlıyoruz. Eşyalarınızı bedelsiz değil ödemesini yaparak, belirli bir ücret karşılığında satın alıyoruz.

Bu yazımızda Bahçelievler ilçesinden nasıl alım yaptığımızı, alım sürecimizi detaylı şekilde anlatacağız. Aslında bizim için nerede olduğunuz ya da eşyalarınızın nereden alınacağı değil ne alınacağı önemlidir. Çünkü İstanbul ilçelerinin tamamından alım yapıyoruz.

İKİNCİ EL EŞYA NASIL SATILIR?

İkinci el eşya nasıl satılır, neler satılabilir, satış yapmak için ne yapmalısınız? Gözünüzde büyüteceğiniz, sizi zorlayacak hiçbir şey yok. İşin kolay kısmı size, zor olduğunu düşündüğünüz, zahmetli kısmı ise bize ait. Müşterilerimiz genelde eşyaları evden siz mi alıyorsunuz, nakliye size mi ait, ekspertiz ücreti ödeyecek miyim gibi sorular soruyorlar. Bu soruları duymaya o kadar çok alıştık ki artık kısaca anlatmak istiyoruz. Aklınızdaki tüm soruların cevapları için işte 2.el eşya alım sürecinin tüm detayları;

 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndermenizi rica ediyoruz.
 • Arkadaşlarımız gerekli incelemeleri yaptıktan sonra size geri dönüş sağlayacak, olumlu olumsuz cevabımızı iletecektir.
 • Olumlu olan, alabileceğimiz eşyalarınız için hemen fiyat teklifimizi iletiyoruz.
 • Teklifimiz sizin için de yeterli ise karşılıklı anlaşma sağlanmış demektir. Ekibimiz sizin belirleyeceğiniz gün ve saatte Bahçelievler ikinci el eşya alımı için adresinizde hazır bulunacaktır.
 • Eşyalarınız gerekirse demonte edilerek kısa sürede nakliye aracımıza yüklenerek anlaştığımız ücret size takdim edilecektir. Nakliye ve taşıma işlemleri tamamen bize aittir ve sizden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Yani evet eşyalarınızı evden biz alıyor, sizden hiçbir ekspertiz ücreti talep etmiyoruz.
 • Ödeme eft, havale veya nakit olarak istediğiniz şekilde yapılabilir.

Fark ettiğiniz gibi sürecin size maddi külfet yükleme, zahmet verme gibi hiç bir aşaması yok. 2 el eşya alan pek çok firma arasından bizi tercih etmeniz yeterli. Geri kalan her detay ekibimiz tarafından profesyonelce halledilecektir. Bu süreç sadece Bahçelievler ilçesi için değil İstanbul bölgesinin tamamı için geçerlidir.

Bahçelievler İkinci El Beyaz Eşya

Bahçelievler İkinci El Beyaz Eşya

İKİNCİ EL EŞYA FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

İkinci el eşya fiyatları belirleme yöntemleri de merak edilen konular arasında. Eşyalarım kaç para eder, spotçu eşyalarımı alır mı diye düşünürken bir anda eşyalarınızın alınamayacağını söylerlerse şaşırmaz mısınız? Sizin için kıymetli olan bir ürün bizim için satın alınamaz bir eşya olabilir.

Siz sıfır eşya veya ikinci el eşya satan bir firmaya gittiğinizde hangi detaylara dikkat ediyorsanız biz de alım yaparken aynılarına dikkat ediyoruz. Çünkü ilk sahibinden eşya alırken sonraki sahibine satabilir miyiz bunu düşünüyoruz. Aslında her eşya grubu için farklı detaylara dikkat etsek de genelde eşyaların;

 • Temiz olmasına : Yerleşik kirleri olan, temizlenmesi güç ürünler 2.el eşya alan firmalar tarafından pek tercih edilmez.
 • Sağlam olmasına : Özellikle ikinci el beyaz eşya, klima, televizyon gibi ürünler mutlaka çalışır durumda olması istenir. Arızalı beyaz eşya satın alınmaz. Arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir öğrenmek  isterseniz tıklayabilirsiniz.
 • Markasına : Beyaz eşya olsun mobilya olsun ürünün bilinen bir markasının olması her zaman fiyatı artırır.
 • Renklerine : Çok aykırı olmayan, diğer eşyalarla uyum sağlayabilecek pastel renkler daha çok tercih edilir.
 • Modeline : Televizyon, beyaz eşya ve klimalarda model önemlidir. Çünkü model ürünün teknik özelliklerini gösterir.
 • Satılabilir olup olmadığına dikkat ederiz. Çok aykırı, marjinal modeller pek tercih edilmez.

Yıllarca kullanılmış, sahibine yeteri kadar hizmet etmiş, yıpranmış, deforme olmuş eşyaları maalesef satın almıyoruz. Sağlam olması, satılabilir bir model olması ve temiz olması bizim için yeterli. Özellikle ikinci el beyaz eşya ve 2.el televizyon alım satım işlerimizde marka ön plana çıkıyor. Arçelik, Samsung, Beko, Siemens, Bosch, Lg, Vestel gibi bilinen markalar hem alırken hem satarken daha çok tercih ediliyor.

BİZE NE TÜR EŞYALAR SATABİLİRSİNİZ?

Bahçelievler ikinci el eşya alanlar olarak satabileceğimize inandığımız pek çok ürünü alıyoruz. İkinci el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, mobilya, L koltuk, yatak odası, baza yatak, klima, bahçe takımı, ofis mobilyası, deri koltuk gibi günlük hayatımızda kullandığımız eşyalardan başlayalım.

Bir de eski veya klasik eşya olarak adlandırdığımız gümüş, plak, tablo, Hereke halısı, gümüş gondol, şekerlik, gümüş şamdan, varaklı mobilya, el halısı gibi pek çok örnek verebiliriz. Bu tarz eşyalar antika olmasa da hala değerini koruyan, alınıp satılan ürünlerdir. 50-60 yılın üzeirnde geçmişi olan eşyaların antika olarak adlandırılması da büyük bir hata. Böyle düşünen eşya sahipleri büyük beklenti içine girmekte, bu da satış yapamamalarına sebep oluyor. Sizin eşyanız burada yazmayan farklı bir tür olabilir ki bize fotoğraflarını göndermeniz alıp alamayacağımızı öğrenmeniz için yeterli.

NAKLİYE NASIL YAPILIYOR?

Satmak istediğiniz ve fiyat konusunda anlaşma sağladığımız eşya ne kadar fazla olursa olsun alımını kendi araçlarımızla yapıyoruz. Taşıma işlemleri çok zahmetli ve külfetli olduğu için insanlar bu işin kendilerine kalmasını istemiyorlar. Satın alma ekibimiz istediğiniz gün adresinize gelecek ve kısa süre içinde taşınıp araca yüklenecektir. Bu aşamada sizden hiçbir ücret talep edilmeyecek, zahmet verilmeyecektir.

Duvara monte edilmiş televizyon, elbise dolabı, masa sandalye, klima, baza yatak gibi demonte edilmesi gereken eşyalarınızı da kendi ekibimizle hallediyoruz. Alım yaparken yapacağımız işe göre alet edevat getiriyoruz. Gereken yerlerde asansörlü sistem kuruyor, eşyalarınızı camdan alıp dış cepheye kurulan asansör ile aracımıza yüklüyoruz.

ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

Ödeme yapılırken anlaştığımız fiyat baz alınır ve isterseniz eft, havale veya nakit olarak yapılabilmektedir. Umut Spot olarak bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimiz ürünleri alırken fiyat düşürmek için bahaneler üretmememizdir. Eşyalarınızda çok bariz problemler yoksa ve anlattığınız gibiyse teklif ettiğimiz fiyat üzerinden alım yapıyoruz. Genelde eşyalarınız araca yüklendikten, işimiz bittikten sonra ödeme yapıyoruz. Bunun sebebi eşya sahiplerinin kira, aidat gibi borçlarından dolayı satın almamızı engelleyecek unsurların ortaya çıkmasıdır.

Yazımız umarız sizin için faydalı ve bilgilendirici olmuştur. 2. el eşya satmak istiyorum diyor ve güvenilir, kaliteli bir hizmet bekliyorsanız bizi tüm İstanbul genelinde hiç çekinmeden arayabilirsiniz. Sahibinden.com üzerindeki mağazamızı da ziyaret edebilir alım satım yaptığımız ürünleri görebilir, dilerseniz ürün satın alabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin
2022-04-29T00:42:59+03:0014 Ocak 2020|0 Yorum

Yorum Yap