Çekmeköy 2. ikinci el eşya alan yerler ile iletişime geçerek fazlalık eşyalarınızı satmak mı istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Yıllardır sektörde aktif olarak çalışan, hizmet veren firmamız tüm tecrübesi ile size hizmet verecektir. Özellikle daha önce hiçbir eşyasını satmamış olan, konudan ve süreçten habersiz müşterilerimizin yazımızı dikkatle okumasını rica ediyoruz. Çünkü insanlar nereden başlayıp nasıl ilerleyeceğini bilmediği için sürekli hata yapmakta, eşyalarını değerinin çok atında fiyatlara satmaktadır.

İkinci el eşya alanlar ne iş yapar, eşya satmak veya fiyat teklifi almak için ne yapmak lazım, eşyaların nakliyesini taşımasını kim yapıyor gibi sorularınızı ve çok daha fazlasını yanıtlayacağız. Çekmeköy ilçesi en çok talep aldığımız yerlerden biri olduğu için buraya özgü bir yazı paylaşmak istedik. Amacımız eşyalarınızı satarken hata yapmamanızı ve firmamızı tercih etmenizi sağlamaktır. Kafanızı karıştırmamak, doğru adımlarla ilerlemek için en çok sorduğunuz soruları ana başlıklar haline getireceğiz. Böylece hangi aşamayı merak ediyorsanız oradan başlayabilirsiniz.

Cekmekoy-2.-İkinci-El-Esya-Alan-Yerler

çekmeköy ikinci el eşya satmak istiyorum, Çekmeköy 2.el eşya

Çekmeköy 2. İkinci El Eşya Alan Yerler Ne Tür Eşyalar Alır?

Bize ne tür eşyalar satabileceğiniz kısmından başlayalım. Bildiğiniz gibi 2.el eşya dediğimiz zaman insanın aklına pek çok eşya geliyor ancak biz belli bir kısmı ile ilgileniyoruz. Siz de hak verirsiniz ki satılan her ürünü almamız mümkün değil. Peki biz ne alıyoruz, bize hangi eşyalarınızı satabilirsiniz. Aslında bizim de alım satımını yaptığımız eşya grupları hiç de az değil.

İkinci el beyaz eşya, mobilya, koltuk takımı, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, deri koltuk, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, masa sandalye, baza yatak, elbise dolabı ilk aklımıza gelenler. Bir de ikinci el eşya alan yerler için eski eşya ya da klasik eşya olarak adlandırılan antika olmasa da hala değeri olan eşyalar vardır.

Gümüş obje, gümüş şamdan, gümüş gondol, plak, pikap, tablo, deri chester koltuk, long play plak, el halısı, Hereke halısı, Ladik halısı, Bünyan halısı, Sivas cezaevi halısı, gümüş şekerlik, madalyon, varaklı mobilya, klasik mobilya gibi eşyalar da sayılabilir. Eşya sahipleri genelde aile büyüklerinden bu tarz eşyalar kaldığında antika eşya kadar değerli olduklarını savunmaktadır. Ancak bir eşyanın antika sayılabilmesi için çok farklı kriterlere sahip olması gerekir. Eşyanızla ilgili çok büyük beklentilere girmeniz sizi daha sonra hayal kırıklığına uğratabilir. Umut Spot ekspertiz ekibi size en doğru fiyat teklifini en kısa süre içinde sunacaktır.

Saydığımız ürünlere bakınca sizin satmak istediğiniz ürünü görememiş olabilirsiniz. Belki de verdiğimiz örnekler arasında yoktur. Sorun değil. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza eşyanızın/eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek kısa sürede olumlu olumsuz cevap alabilirsiniz.

2. İkinci El Eşya Satmak İçin Ne Yapmalısınız?

Eşya satmak için ne yapmanız gerektiğini bilmek size çok şey kazandırır. Sürece başından sonuna kadar hakim olmak eşyanızı değerinde satmanıza yardımcı olacak, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. O halde işin uzmanı, sektöre yıllarını vermiş olan Umut Spot ekspertiz ekibinden tüm ayrıntılar geliyor;

 • İşin en önemli kısmı hangi eşyalarınızı satacağınıza karar vermektir.
 • Daha sonra eşyalarınızın fotoğraflarını 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına göndermenizi rica ediyoruz.
 • Fotoğrafların çok detaylı olmasına gerek yok. Ürünü rahat görebileceğimiz, bir iki farklı açıdan çekilmiş fotoğraflar yeterli olacaktır.
 • Arkadaşlarımız gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyecek, size geri dönüş yaparak olumlu veya olumsuz cevap verecektir.
 • Eğer cevabımız olumluysa yani bizim alabileceğimiz türden eşyalarınız varsa  arkadaşlarımız alabileceğimiz fiyatı sunacaktır.
 • Fiyat konusunda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün Çekmeköy 2.el eşya alımı için istediğiniz gün adresinize gelip alım işlemlerini başlatıyoruz.

Fark ettiğiniz gibi sürecin başından sonuna kadar yapmanız gereken tek şey eşyalarınızın bir kaç fotoğrafını göndermektir. Sizden istediğimiz en önemli şeylerden biri de eşyalarınızın kusurlu olan kısımları varsa bunları bize mutlaka belirtmenizdir. Çünkü sizin kusur olarak görmediğiniz şey bizim fiyat teklifimizi değiştirebileceği gibi alım yapmaktan vazgeçmemize de sebep olabilir. Elbette sıfır eşya kondisyonunda kusursuz ürünler beklemiyoruz ancak çok yıpranmış, deforme olmuş, pas, vuruk içindeki eşyaları da almamız mümkün olmuyor.

Geri kalan kısmı ekibimize aittir. Bizi tercih etmenizi isteme sebebimiz de aslında burada başlıyor. Çünkü güvenebileceğiniz, işini iyi yapan, sizi mağdur etmeyecek, zamanında hizmet verecek bir firma sürecin en önemli parçasıdır. Arkadaşlarımız sizinle anlaştığı günde, saatte kapınızda olacak, sizi bekletmeyecektir. Fiyat düşürmek için gereksiz pazarlıklar yapmayacak, eşyalarınıza kusurlar bulmaya çalışmayacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir; Müşterilerimizin en çok sorduğu sorular

Çekmeköy 2. İkinci El Eşya Alan Yerler Neye Göre Fiyat Verir?

Neye göre fiyat verdiğimizi tek tek anlatıp eşyanızın değerini aşağı yukarı tahmin etmenizi sağlayacağız. Biz bu işin ticaretini yaptığımız için ilk önce satılabilir olmasına dikkat ediyoruz. Bunu en baştan belirtiyoruz çünkü insanlar bazı eşyalarını gözlerinde çok büyütüyorlar. O halde kriterlerimizi sıralayalım.

 1. Satılabilir temizlikte olması
 2. Sağlam olması (Özellikle ikinci el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, klima, bulaşık makinesi gibi ürünler için)
 3. Markası
 4. Modeli
 5. Kaç senelik olduğu gibi detaylara önem veriyoruz.

2.el koltuk takımı, L koltuk, deri koltuk, masa sandalye, baza yatak, berjer gibi ürünlerde marka, model, renk gibi detaylara önem veriyoruz. Örneğin İkea mobilya satmak istiyorum diyen müşterilerimizden ürünün yanık, yırtık, leke, çökme gibi kusurlarının olup olmadığını soruyoruz.

İkinci el beyaz eşya alanlar için önemli olan detaylar ise marka ve modeldir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, televizyon gibi eşyalarda Arçelik, Siemens, Bosch, Miele, Beko, Altus, Regal gibi bilinen markalar her zaman önemlidir. Ayrıca eşyaların pas, çürük, darbe vuruk gibi kusurlarının olmaması da fiyat teklifimizi artırır. İkinci el beyaz eşya fiyatları bu kriterlere göre belirlenir.

Fiyat teklifi verirken en çok dikkat ettiğimiz eşyalardan biri de televizyondur. 2.el televizyon alanlar ürünün ilk olarak markasına bakar. Samsung, Philips, Sony, Lg, Beko, Vestel, Panasonic gibi markaların cihazları daha fazla rağbet gördüğü için yüksek teklif alır. Ürünün ekranında çizgi, ölü piksel, kararma gibi sorunları olmaması gerekir. Smart, 4K, UHD, joistik kumanda, dahili uydu gibi detaylar fiyatı artırır. Ülkemizde en çok 50 inch (127 ekran), 55 inch (140 ekran) ve 65 inch (165 ekran) ürünler satılmaktadır. Dolayısıyla büyük ekran led televizyonlar satın alma ekibimiz tarafından küçük modellere göre daha yüksek fiyattan alınmaktadır.

Çekmeköy 2. İkinci El Eşya Nakliyesi ve Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

İkinci el eşya satmak istiyorum diyen insanların en tedirgin oldukları konu eşyaların nakliyesinin ve ödemesinin nasıl yapılacağıdır. Sizinle eşyalarınızın alınması ile anlaşma sağladığımızda nakliye, taşıma, eşyaların araca yüklenmesi işlemleri vs gibi işlemler tamamen de bize aittir. Sizden hiçbir ücret talep etmeden, bekletmeden, mağdur etmeden kısa sürede işimizi yapıyor, eşyalarınızı aracımıza kendi ekibimizle yüklüyoruz. Ne tür eşyalar satacak olursanız olun alabilecek kapasitede aracımız mevcuttur.

Ödeme ise sizin istediğiniz şekilde eft, nakit veya havale ile yapılabilmektedir. Ödeme, eşyalarınızın araca yüklenmesinin ardından yapılacaktır. Çekmeköy 2. ikinci el eşya alan yerler olarak müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz için alımlarımızda çok titiz davranıyor, eşyalarınızı taşırken duvarlarınıza, evinize ve diğer eşyalarınıza çok dikkat ediyor, zarar vermiyoruz.

Demonte edilmesi gereken klima, sürgülü elbise dolabı, karyola, televizyon gibi eşyalarınızı ekibimiz kısa sürede sökmektedir. Bu aşamada sizden yardım beklenmez, zamanınız alınıp, zahmete sokulmaz. Siz de satmanız gereken eşyalarınız için bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir, istediğiniz gün ve saatte nakit satabilirsiniz. Arkadaşlarımız haftanın 7 günü size aralıksız hizmet verecektir.

 

Bizi Takip Edin
2023-01-29T16:34:24+03:006 Mart 2018|0 Yorum

Yorum Yap