Kayseri iline bağlı olan Bünyan Halısı ile ünlü olan ilçe genelde halıcılık ile geçimini sağlamaktadır. Gördes düğüm tekniği ile dokunan Bünyan halısı genelde birbirine yakın olan soft renklerden oluşur. Bir halının değerini genelde renkleri, desenler, santimetrekareye düşen ilmek sayısı ve yaşı belirler. Bünyan halısı genelde 1 santimetrekaresinde 25-30 ilmek bulundurur. Evinizde veya iş yerinizde bulunan eski halı için bizleri arayabilirsiniz. Bünyan halısı, Hereke halısı gibi değerli halılarınızı aynı gün içinde adresinizden alıyoruz.

Bünyan halısı Manchester ve Ermeni dokuma gibi çeşitleri bulunan değerli bir halıdır. Bünyan halısının dokunmasında kullanılan yöntemler 4 şekildedir;

 • Boyanmamış saf koyun yününden dokunan halılar
 • Sentetik boyalarla boyanmış Manchester yün ipinden dokunan halılar
 • Tabi boyalarla ile boyanan halılar
 • Bursa ipliğinden dokunan halılar

El halısı almak uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu yüzden halıcı olduğunu söyleyen herkese itibar etmemeniz gerekir. Bir halıyı kıymetli kılan ve bizlerin alışında fiyatı yükselten etkenler desenleri, renklerindeki canlılık, ilmek sayısı, ince dokuması, üzerinde abraj olup olmaması, büyüklüğü ve yöresidir. Bünyan halısı veya bir başka el halısının bu özelliklerini doğru tespit edecek ve sizlere doğru fiyat verecek bir esnafla çalışmanız sizlere de kazanç getirecektir.

Sizinki hangisi olursa olsun bizler metrekaresine, modeline, ipliğine ve temizliğine göre halınızı en iyi fiyattan alıyor, sizlere en hızlı ve kaliteli hizmeti sunuyoruz. El halısı alanlar olarak sizlere en iyi fiyat garantisi ve en iyi hizmeti sunmaktayız.

 

Bizi Takip Edin
2017-05-12T10:23:56+03:0011 Mayıs 2017|2 Yorum

2 Comments

 1. Canan Karaboran 20 Kasım 2023 - 22:26

  Sizinle nasıl iletişim kurabiliruz evimiz bursa da. 41-42 senelik çok az kullanılmış yün 6 M2 pastel renklerde Bünyan halimızi kullanmadigimiz icin satmak istiyoruz

 2. admin 20 Kasım 2023 - 23:33

  Merhaba
  0533 493 33 90 numaralı telefonumuza halınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz.

Yorum Yap