ikinci el beyaz eşya

ikinci el beyaz eşya

Evlerimizin vazgeçilmez ürünlerinin başında beyaz eşya gelmektedir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, bulaşık makinesi, kurutma makinesi gibi ürünlerde özellikle evlerde çok yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Halk arasında beyaz eşya şans işidir diye bir tabir vardır. Peki gerçekten bu söz doğru mu? Sıfır beyaz eşya alırken işi şansa mı bırakmalısınız, yoksa iyice araştırarak gerçekten de optimum düzeyde bir bilgisayar sahibi olabilir misiniz?

Yıllardır ikinci el beyaz eşya ve sıfır beyaz eşya sektöründe hizmet veren firmamız, yazının devamında tüm birikimlerini sizinle paylaşacak.

Beyaz eşya alırken nelere dikkat edilmeli?

Bu konuyu biraz geniş düşünmek gerekir. Sadece sıfır değil, ikinci el beyaz eşya alırken de aynı detaylara dikkat etmelisiniz. İlk akla gelen şey teknik servis ve yedek parça sıkıntısı yaşamayacağınız bir marka tercih etmektir.

Sıfır bile olsa alacağınız ürün kısa süre içinde problem çıkarabilir, bu olabilecek bir durumdur. Bazen taşıma esnasında bazen de ürünün fabrikadaki montajı sırasında aksaklıklar olabilir. Önemli olan markanın size böyle bir durumda gerekli teknik desteği vermesidir.

Arçelik, Bosch, Siemens, Beko, Vestel, Profilo, Ariston, Samsung, Miele gibi bilinen markalar müşterilerine gerekli desteği kısa süre içinde vermektedir. Zaten kullanıcıların pek çoğu da ilk olarak bu markalara yönelmektedir. Bir de bu markaların alt markaları var.

Regal, Altus, İndesit, Seg alt marka olarak görebileceklerimiz arasındadır. Büyük firmalara alt gelir grubuna hitap edebilmek için fiyatını daha düşük tutabileceği bu markalara da aynı teknik desteği sağlamaktadır. Dolayısıyla bu markalar da tercih edilebilir.

Yerli mi yabancı mı?

Arçelik, Beko ve Vestel yerli, Bosch, Siemens, Miele, Samsung markalar ise yabancıdır. Tercih size kalmış. Biz ülke ekonomisini de düşünerek yerli markaları tavsiye ediyoruz. Hem yedek parça hem de işçilik maliyetleri göz önüne alındığında yerli marka beyaz eşya daha mantıklı bir tercihtir.

Beyaz eşya alırken eşten dosttan tavsiye almak bizim toplumumuzda yaygın bir alışkanlıktır. Bunu çok ciddiye almamanızı tavsiye ederiz. Çünkü herkesin kullanım alışkanlıkları aynı değildir. Kimin suları kireçlidir, kimi yanlış deterjanı kullanır, kimi ürünü gerektiği gibi verimli kullanamaz. Bunlar da markadan memnun olmamanıza sebebiyet verebilir.

 

Bizi Takip Edin
2020-05-26T17:14:37+03:0026 Nisan 2019|0 Yorum

Yorum Yap