Spotçular ne alır, spotçularda ne bulunur sorusunu yazımız içinde enine boyuna ele alacağız.  bu yazımızda en çok sorulardan biri olan bu konuya değineceğiz. İnsanlar ikinci el eşya ile spot eşyayı birbirine karıştırdığı için spotçularda ne olur, ne alınır bunları bilmek istiyorlar.

Spotçular genellikle ikinci el eşya veya yeniye yakın çok az kullanılmış eşyalar alırlar. Buralarda bulunan bütçe dostu eşyaları tercih ederek ihtiyaçlarınızı sıfır fiyatlarının çok altında bir rakama çözebilirsiniz. Umut Spot olarak 2.el eşya sektöründe uzun zamandır faaliyet gösterdiğimiz için aklınızdaki soruları ve cevapları çok iyi biliyoruz. Şimdi bunları cevaplama zamanı.

Spotçu Nedir? Spotçular Ne İş Yapar?

Spotçunun anlamı ne ilk olarak bu tanımları yaparak başlayalım. Spotçu adı üzerinde ikinci el eşya, az kullanılmış eşya ve sıfır eşya alım satımı yapan kişilere denir. Satış yapmak isteyen kullanıcıların evinden, iş yerinden eşyalarını satın alır, mağazasında bunları ihtiyacı olan kişilere satalar.

Spot eşya ve spotçu ile ilgili detaylı yazımızı okumak için tıklayın

Spotçularda Ne Olur?

Önceden spotçularda ne olur sorusunun cevabını bilirseniz ihtiyaçlarınızı bulup bulamayacağınızı bilerek karar verebilir, bütçenizi buna göre ayarlayabilirsiniz. Malum bu dükkanlarda aradığınız eşyaları sıfır fiyatlarına göre çok daha düşük rakamlara bulabilirsiniz. İyi güzel de hangi eşyaları alabilir, hangi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz? Şimdi bunlardan bahsedeceğiz.

Günlük Hayatımızda Kullanılan Eşyalar

Bu tarz ürünler adı üzerinde bir ev veya iş yerinde günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerdir. Kıymetli eşya veya antika eşya kadar değerli olmasa da günümüz sıfır mobilya fiyatları ve beyaz eşya, elektronik eşya fiyatları göze alındığında nerdeyse antika kadar değerli durumda olacaklar. Ana hatlarıyla bu eşyalar neler anlatmaya başlayalım.

Spotcular-Hangi-Esyalari-Alir

Spotçular hangi eşyaları alır?

Beyaz Eşya

Spotçularda satın eşyalar eşyaların en başında buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, fırın, klima, set üstü ocak, mini fırın, mikrodalga fırın gibi eşyalar gelmektedir. Bu eşyaları az kullanılmış, garantisi devam eder şekilde bulabileceğiniz gibi bir kaç yıl kullanılmış olarak da bulabilirsiniz.

Özellikle yetkili servis garantisi devam eden beyaz eşya bulursanız maliyetlerinizi çok düşürürsünüz. Arçelik, Beko, Siemens, Bosch, Lg, Samsung, Vestel, Altus, Regal gibi markalar 2.el beyaz eşya piyasasında en çok tercih edilen markalardır. Spotçudan beyaz eşya alınır mı? Elbette alınır. Size güven veren, sattığı ürüne garanti veren, Google yorumları düzgün olan bir firmadan çekinmeden alım yapabilirsiniz.

Mobilya

Öğrenciler, sıfır ev kuran kişiler, ev eşyası ihtiyacı olanlar spotçudan ne alınır sorusuna cevap arar. Mobilya masa sandalye, baza yatak, elbise dolabı, çekyat, koltuk takımı, L koltuk, köşe koltuk, büfe, berjer, tv sehpası, deri koltuk, ofis mobilyası, bahçe mobilyası gibi pek çok eşyayı bulabilirsiniz.

Özellikle gerçek deri ve ahşap mobilya modelleri çok aranan eşyalardır. Mudo mobilya modelleri ve Ikea eşya modelleri çok aranan, hemen satılan ürünler olduğu için spotçular çarşısı sık sık ziyaret edilmelidir.

Elektronik Eşyalar

En çok rağbet gören, aranan ve bütçe ayrılan eşyalar televizyon, tablet, laptop, bilgisayar, playstation, soundbar gibi eşyaları da bu mağazalarda bulabilirsiniz. Kimi yeni model, garantisi devam eden ürünler olabileceği gibi uzun süre kullanılmış ürünler de olabilir.

Spotçular ne alır, spotçular da ne bulunur acaba televizyon bulabilir miyim sorusuna cevabımız elbette evet olacaktır. Özellikle Samsung ve Lg marka Led tv, Qled tv modelleri oldukça rağbet görmektedir. Görüntüsünde sorun olmayan, wi-fi özelliği olan, internete girebilen smart cihazlar hızlı satıldığı için elinizi çabuk tutmalısınız.

Diğer Eşya Türleri

Pek çok farklı türden eşya alımı yaptığımız için beklemediğiniz tarzda ürünlerle de karşılaşabilirsiniz. Spor malzemeleri, küçük ev aletleri, aksesuarlar da spotçularda ne olur sorusuna verilen cevaplar arasındadır. Daha burada sayamadığımız, geldiğinizde görebileceğiniz pek çok eşyayı keşfedebilirsiniz.

Antika Eşya ve Değerli Eşya

Bildiğiniz gibi antika eşya çok sık rastlanan, her yerde bulabileceğiniz eşyalar değildir. O yüzden her ziyaretinizde bulamayabilirsiniz ama rastladığınız zaman da maddi gücünüze göre beğendiğiniz ürünleri satın alabilir veya nakit satış yapabilirsiniz. Antika eşya alanlar antikacı olarak adlandırıldığı gibi klasik ve değerli eşya alanlar da bazen antikacı olarak anılabilir.

Gümüş Obje, Gümüş Eşya

Gümüş satmak istiyorum diyerek kısa sürede satış yapabileceğiniz gibi klasik eşya alanlar veya spot gümüş alanlar üzerinden alım yapabilirsiniz. 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar gümüş gondol, şekerlik, tepsi, şamdan gibi eşyalarınızı kısa sürede satabileceğiniz gibi alabilirsinizde.

Değerli El Halısı Modelleri

El halısı uzmanlık gerektiren, herkesin alım satımını yapabileceği bir eşya olmasa da Umut Spot ekspertiz ekibi değerinde alım yapmaktadır. Ladik halısı, Hereke halısı, İpek halı, Türkmen halısı, İran halısı, İsfahan halısı gibi pek çok halıyı spotçularda bulabilirsiniz.

Spotcularda-Ne-Bulunur

Spotçularda ne bulunur, spotçular ne alır

Klasik Mobilya Türleri

Varaklı mobilya, deri koltuk, deri berjer, Fatih Kıral mobilya, Metebronz mobilya, çay seti, servis sehpası, pirinç sehpa, klasik masa sandalye gibi eşyalar da spotçular ne satar sorusunun cevapları arasında. Ancak her eski eşya klasik ve değerli değildir. Bu tarz eşyaların değeri ekspertiz ekibimiz tarafından kısa sürede belirlenecektir.

Spotçular Eşyaları Neye Göre Fiyatlandırır?

Siz Küçükyalı Spotçular Çarşısına veya Pendik Spotçular Çarşısına gidip kendiniz için eşya baksanız alacağınız eşya nasıl olsun istersiniz? İşte biz de müşterilerimizden eşya alacağımız zaman sizin istediğiniz gibi ürünler alırız. Şimdi 2.el eşya veya spot eşya alırken nelere dikkat ederiz bunlardan kısaca bahsedelim.

  • Eşyalarınızın temiz olmasına
  • Sağlam olmasına
  • Marka ve modeline
  • Satılabilir olmasına
  • Kaç senelik olduğuna bakarak alım yaparız.

Çok yıpranmış, çökmüş, genel kondisyonu kötü durumda olan eşyaları maalesef satın almıyoruz. Çünkü bu tarz eşyaya talep olmaz, kimse alıp evinde veya iş yerinde kullanmak istemez. Eşyalarınız ne kadar yeni olursa olsun temiz olmadığı sürece alınmayacağı gibi ne kadar temiz olursa olsun modeli kötü olursa almamız mümkün olmuyor. Kısaca bizler eşyanın maddi değerinin olmasına önem veririz.

Spotçudan Eşya Alırsak Nakliye Masrafı Kime Ait? 

Spotçular ne alır, spotçularda ne bulunur yazımızın en merak edilen başlıklarından birine geldik. Bu mağazalardan alım yaptığınız zaman eşyanın gideceği ilçe veya semt çok uzak değilse nakliyeyi spotçular karşılar. Eşyalar evinizden alınırken de size satış yapıldığı zaman da kendi nakliye aracımız ve ekibimizle beraber işlem yapar, sizden hiçbir ücret talep etmeyiz.

Elbise dolabı, L koltuk, Köşe koltuk, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, Ikea mobilya, karyola gibi eşyaların montajı da ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Ancak klima özel bir ürün olduğu ve montajı için farklı malzemeler gerektiği için 2.el klima satanlar montajı müşteriye ait olarak satar.

Umut Spot Kimdir, Ne İş Yapar?

Firmamız 20 yıla yakın süredir 2.el eşya ve spot eşya alım satım işinde faaliyet göstererek spotçu ünvanını almış, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Yukarıda spotçular ne alır sorusuna cevap olarak sıraladığımız eşya türlerinin hemen hemen hepsinden alıp satan firmamız nakliye ve teslimat işlemlerini de ücretsiz olarak yapmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ilçelerinin tamamına ayrım yapmadan hizmet veren ekibimiz haftanın 7 günü aralıksız çalışmaktadır. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir, eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin
2024-05-15T00:22:25+03:0015 Mayıs 2024|0 Yorum

Yorum Yap