Baştan söyleyelim spot eşya demek hiç kullanılmamış sıfır eşya demektir. Yani kutusu hiç açılmamış, faturalı ürünler bu gruba girmektedir. Toplumumuzda spot ve ikinci el eşya kavramları birbirine girmişken bir açıklama getirelim istedik. Bazı müşterilerimiz bizi arayarak spot beyaz eşya satmak istiyorum dediklerinde kendilerine ilk olarak ürünü kullanıp kullanmadıklarını soruyoruz. Çünkü spot demenin 2.el ile aynı anlama geldiğini düşünmekteler.

Merak etmeyin şimdi size işin ve kavramların doğrusunu detaylı şekilde anlatacağız.  Spot beyaz eşya alanlar nasıl hizmet verir, ne gibi eşyalar alabiliyoruz, alırken nelere dikkat ediyor, neye göre fiyatlandırma yapıyoruz bunu detaylandıracağız. Amacımız sizin daha bilinçli bir alışveriş yapmanızı ve bizi tercih etmenizi sağlamaktır. Çünkü size en kaliteli hizmeti, en kısa süre içinde verebiliriz. İsterseniz hemen başlayalım.

Spot-Beyaz-Esya-Alanlar

Spot beyaz eşya alanlar

Spot Beyaz Eşya Nedir?

Öncelikle spot beyaz eşya nedir bundan bahsedelim. Bu şekilde söylenmesinin sebebi fiyatından ileri gelmektedir. Toplumumuzda spot ürün revizyonlu ürün gibi algılanmaktadır. Yani tamir edilmiş veya sağında solunda vuruk olan ürün olarak düşünülmektedir.

Biz insanların sıfır alıp kullanmadıkları ve çeşitli sebeplerle elden çıkarmak istedikleri ürünleri satın alıyoruz. Veya bir beyaz eşya bayii nakit sıkıntısını gidermek ya da elindeki fazla ürünü eritmek için bizi tercih ederek piyasa fiyatının altında satışa sunar. Biz de aldığımız ürünlerin üzerine cüzi bir kar koyarak satmaya gayret ederiz. Spot beyaz eşya bu şekilde oluşur.

Revizyonlu beyaz eşya artık piyasada fazla bulunmamaktadır. Kargo hasarlı, revizyonlu beyaz eşya alım satım işi ile uğraşan bazı yerler var ki bunlar da genelde ürünleri tamir ettirip daha sonra satışa sunuyorlar. Bu bizim pek tercih ve tavsiye etmediğimiz bir yoldur.

Bunları da piyasa fiyatının altında yine kullanıcıların hizmetine sunuyoruz. Böylece bazı beyaz eşya ihtiyaçlarınızı daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Şöyle bir toparlamak gerekirse, spot demek sıfır, hiç kullanılmamış demektir. Bazı müşterilerimiz çok kısa süre kullandıkları ürünleri hala sıfır olarak satmaya çalışsa da bu ürün artık ikinci el eşyadır.

Spot Beyaz Eşya Hangi Ürünlerden Oluşur?

Beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, bulaşık makinesi, televizyon, kurutma makinesi, fırın, termosifon gibi ürünleri sayabiliriz. Arçelik, Beko, Vestel, Samsung, Lg, Bosch, Siemens gibi markaların ürünleri daha yüksek fiyattan alınıp satılmaktadır.

Altus, Regal, Finlux, Westfrost, Sunny gibi alt markaların ürünleri de spot olarak alınır. Ancak yukarıda saydığımız markaları gibi çok yüksek fiyatları olmaz. Bu markalar zaten teknoloji marketlerinde de ucuza satılmaktadır. İkinci el beyaz eşya alanlar da spot alanlar da marka detayına çok dikkat ederler.

Çünkü bu markalar müşterilerimize güven duygusu sağlamaktadır. Yaygın servis ağları, kaliteli malzeme kullanımı sebebiyle yüksek fiyattan alınıp satılırlar. Sizin de elinizde satmayı düşündüğünüz spot beyaz eşya varsa bizi arayabilirsiniz. Ekibimiz çok kısa süre içinde fiyatlandırma yapacak, eşyalarınızı istediğiniz gün adresinizden, nakit ödemesini yaparak satın alacaktır.

Satın Alma ve Nakliye Nasıl Oluyor?

Fiyatı konusunda anlaştığımız ne kadar spot eşya varsa alımını biz yapıyoruz. Spot beyaz eşya alanlar olarak kapınızdan alım yapıyor, kendi aracımızı ve elemanlarımızı kullanıyoruz. Bu sayede sizden en ufak bir ücret talep etmiyoruz. Siz nakliye veya taşıma işlemlerine kesinlikle karışmıyorsunuz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir, sıfır eşyalarınızı hemen satabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-06-20T08:54:18+03:0031 Ocak 2019|0 Yorum

Yorum Yap