Kombi buzdolabı nedir, kullanışlı mıdır sorusunun cevabı için gerekli tüm bilgileri aktaracağız. Kombi buzdolabı ne demektir, hangi kombi buzdolabı alınır, hangi marka kombi buzdolabı alınır gibi pek çok soru da cevabını bulacaktır. Beyaz eşya grubuna dahil olan ürünler yaşam alanlarımızın temel eşyalarıdır. Çamaşır makinesi, klima, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, televizyon, buzdolabı almak için yüksek bedelleri gözden çıkarabiliriz. Bunlar içinden en temel olanı ise hiç şüphesiz buzdolabıdır. Onlarca marka ve modelde üretilen dolaplar içinde kombi tipi olanı detaylandıralım.

Bunlardan bir tanesi de kombi buzdolabı kavramıdır. İnox, beyaz, low frost, no frost, derin dondurucu gibi tabirleri duydunuz belki ama kombi tipi buzdolabı size yabancı geliyor olabilir. Özellikle yeni evlenenler, evlerine ikinci el veya sıfır beyaz eşya alırken bunları bilirse iyi olur diye düşündük. Yıllardır spot beyaz eşya sektöründe hizmet veren firmamız size en doğru bilgileri sunacaktır. İsterseniz hemen başlayalım.

Kombi Buzdolabı Kullanışlı Mı

Kombi Buzdolabı Kullanışlı Mı

Kombi Buzdolabı Nedir?

Aslında allı pullu sözlere gerek yok. Kombi buzdolabı ne demek, kombi buzdolabı nasıl olur sorusunun cevabı çok basit. Buzluk kısmı altta olan buzdolabı kombi tipi buzdolabı demektir. Klasik bir buzdolabı modelinde buzluk kısmı yukarıda olur. Burada etleri, mevsimlik sebzelerinizi, balıklarınızı saklarsınız. Ancak kombi modelinde günlük kullanım için büyük kapak üstte olur. Kahvaltılıklarınızı, yemeklerinizi, meyvelerinizi vs koyduğunuz kapaktan bahsediyoruz. Aşağıdaki fotoğrafa baktığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Sağdaki buzdolabına baktığınızda tarif ettiğimiz gibi dondorucu bölmesi altta olan kombi buzdolabı görüyorsunuz. Soldaki buzdolabı ise ondan daha farklı olarak buzluğu üstte olan klasik bir görünüm sunmaktadır. Özellikle yeni evlenecek çiftler klasik olanı değil trend olan kombi tipi buzdolabını tercih etmektedirler. Son karar ve tercih sizin olsa da biz bu tür bir dolabın kullanışlı olup olmadığını da araştırdık. Kullanılmış veya spot buzdolabı tercihinizi yapmadan önce isterseniz bir göz atın

Kombi Buzdolabının Avantajları Nelerdir?

Kimisi alttan donduruculu buzdolabını sever kimisi de üstten donduruculu buzdolabını tercih eder. İkisinin de birbirine göre daha kullanışlı olduğu, tercih edildiği zamanlar vardır. Kombi buzdolabı hakkında yazdığımız için kombi buzdolabının avantajları nelerdir bundan bahsedeceğiz. Bakalım kombi tipi buzdolabı kullanıcılarını bekleyen kolaylıklar neler?

  • Gün içinde sürekli kullandığınız meyve sebzelerin, yemeklerin ve kahvaltılıkların üst kapakta olması kullanım açısından daha ergonomiktir. Böylece kolaylıkla çekip alabilirsiniz.
  • Üst kapak göz hizasında kalacağı için alacaklarınızı daha iyi görür, daha kolay ulaşırsınız. Üstten donduruculu buzdolabında olduğu gibi eğilmek zorunda kalmazsınız.
  • Bazı klasik model dolapların boyu kısa olduğu için özellikle rafların arka kısımlardan bir şey alırken ciddi bir açıyla eğilmeniz gerekir. Bu da zamanla anatomik problemler meydana getirir. Yukarıdaki fotoğrafa tekrar baktığınızda kastettiğimiz şeyi daha iyi anlayacaksınız. Soldaki buzdolabından ürün almak istediğinizde ciddi şekilde eğilmeniz gerekecek.
  • Kombi dolapların en büyük avantajı siz evde yokken elektrik kesildiğinde içinde eriyecek ürünlerin sularının kolay temizlenmesi ve koku yapmamasıdır. Çünkü kombi dolapların içleri köpük ile değil plastik malzeme ile kaplıdır. Yiyeceklerden aka sıvı alt kısımlara aksa da bez ile kolayca silinir, kokudan eser kalmaz.
  • Klasik dolaplarda ise eriyen yiyeceklerin suyu dolabın içindeki strafora, köpüğe akar ve bu malzeme sıvıyı emer. Emilen sıvı çok ağır ve kötü bir kokuya sebep olur ki bu kokuyu gidermek çok zordur.
  • Vestel, Arçelik, Beko, Altus gibi yerli markalar ve Bosch, Siemens, Lg, Samsung gibi markaların çok şık kombi buzdolabı modelleri bulunmaktadır.

Kullanım kolay, görüntüsü de son derece şık olan kombi buzdolabı bize göre tercih edilebilen dolaplardır. Firmamız ikinci el buzdolabı alırken bu tür detaylara dikkat ederek alım yapmaktadır. Kombi buzdolabı nedir, kullanışlı mıdır, alınır mı alınmaz mı bundan bahsetmek istedik. Amacımız sıfır veya 2.el buzdolabı alacağınız zaman tercihinizi en doğru şekilde yapmanıza yardımcı olmaktır. Umarız faydalı bilgiler verebilmişizdir. Buzdolabı tercihinizde kolaylıklar dileriz.

İlginizi Çekebilir:

İşinize yarayabilecek faydalı bilgilerin olduğu yazılarımız için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

2022 Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabı Neden Soğutmuyor, Ne Yapmalıyım?

Buzdolabı Neden Ses Yapar?

Low Frost ile No Frost Buzdolabı Arasında Ne Fark Var?

Buzdolabı Kapağı Kapanmıyorsa Ne Yapmalı?

Buzdolabı Neden Patlar?

Buzdolabı Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

No Frost Buzdolabı ile Derin Dondurucu Arasındaki Fark

Buzdolabınızda Kalmış Et Kokusu Nasıl Gider?

Low Frost Ne Demek?

 

Bizi Takip Edin
2023-12-11T23:01:04+03:001 Aralık 2019|0 Yorum

Yorum Yap