İkinci el mobilya pazarı günden güne rağbet görmeye başlıyor. Farklı modelleri uygun fiyata almak isteyenler, sürdürülebilir bir hayata katkıda bulunmak isteyenler 2.el mobilya almak fikrine sıcak bakıyorlar. Peki ikinci el mobilya fiyatları konusunda bilginiz var mı?

Evimizin en temel eşyalarından olan yatak odasını ikinci el almayı düşünür müsünüz? Neden olmasın? Size ve bütçenize sağlayacağı avantajları düşündüğünüzde konuya sıcak bakabilirsiniz. Yazımızın devamında 2.el yatak odası ile ilgili bilmeniz gerekenler konusunu detaylı şekilde ele alacağız.

İkinci El Yatak Odası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Mobilyanın Genel Durumu

İkinci el yatak odası takımı alırken ürünün genel kondisyonuna dikkat etmenizi öneririz. Dolabın, komodinlerin, yatak başlığının ve dolap kapaklarının sağlam, fazla deforme olmamış olmasına hassasiyet göstermelisiniz.

Marka ve Malzeme Kalitesi

Tüketicilerin güvendiği Yataş, Ikea, Mudo, Enza, Doğtaş, İstikbal gibi markaların ürünleri tüketiciler tarafından daha çok rağbet gördüğü için fiyatı da nispeten yüksek olur. Ya da dayanıklı MDF, ağaç, ahşap yatak odası takımları da değerlidir.

Yatak Odası Mdf mi Olmalı Sunta mı? Öğrenmek için hemen tıklayın

Tam Takım Olması

Almayı düşündüğünüz yatak odası takımının birden fazla parçası olmalı. Bu parçaların bir takımı oluşturacak şekilde tam olup olmadığına bakın. Dolap var, komodin yok, yatak var ama başlık yok şeklinde eksik bir takım değerli değildir.

Ürünün Yaşı ve Modeli

İkinci el yatak odası fiyatları ile doğrudan ilgili olan bir konu da ürünün kaç senelik olduğu ve modelidir. Yeni model yatak odası ve antika yatak odası modelleri daha yüksek fiyattan alınıp satılmaktadır. Modeli eski olan, tercih edilmeyen ürünlere yönelmemelisiniz.

Güvenilir Satıcı

Geldik en önemli konuya. Umut Spot olarak kendimize ve ekibimize sonuna kadar güveniyor, sattığımız yatak odası takımlarının nakliye montajını ekibimizle yapıyoruz. Siz de 2.el mobilya alırken bizi veya bizim gibi işini iyi yapan esnafları tercih etmelisiniz.

İkinci-El-Yatak-Odasi-Fiyatlari

İkinci el yatak odası fiyatları

İkinci El Yatak Odası Fiyatları Ne Kadar?

Bu konuda net bir rakam söylememiz mümkün değil. Çünkü 2.el yatak odası alım satım esnasında fiyatı değiştiren pek çok etken var. Bunlardan en önemlisi de zamanla değişen ekonomik şartlardır. Bugün size söyleyeceğimiz rakam 6 ay sonra çok düşük kalabiliyor.

Kapaklı yatak odası modelleri ve sürgülü yatak odası modelleri aşağıdaki maddelerde belirttiğimiz etkenlere göre fiyatlandırılıyor. Yine de bir fiyat aralığı vermek gerekirse ikinci el yatak odası almak istiyorum diyorsanız başlangıç olarak 15-20 bin gibi bir rakamı gözden çıkarmalısınız.

Kaç Çeşit Yatak Odası Modeli Vardır?

Sıfır veya ikinci el pek çok farklı yatak odası modeli bulabilirsiniz. Üretim malzemesine, kapak ve tarzına göre kategorize edilen bu mobilyalar satın almak isteyenler için de çeşitli seviyelerde fiyatlandırılır. Bakalım kaç çeşit yatak odası modeli varmış

  • Kapaklı yatak odası modelleri
  • Sürgülü yatak odası modelleri
  • Yarı kapak yarı sürgülü yatak odası modelleri
  • Bazalı yatak odası modelleri
  • Karyolalı yatak odası modelleri
  • Retro yatak odası modelleri
  • Vintage yatak odası modelleri
  • Klasik yatak odası modelleri
  • Antika yatak odası modelleri

Aklımıza gelenler şimdilik bunlar. Özellikle bazalı veya bazasız hangi modeli tercih edeceğinize iyi karar vermelisiniz.

İkinci El Yatak Odası Takımı Almanın Avantajları

2.el mobilya almak ne kadar avantajlı ise yatak odası almak da o kadar avantajlıdır. Belki daha önce hiç kullanılmış mobilya almadınız belki de ufak tefek ikinci el eşya alımlarınız oldu. Kim bilir? Her ne olursa olsun bir de ikinci el yatak odası fiyatları ve avantajları ile ilgili bilgiler verelim.

Bütçenizi Yormaz

Sıfır yatak odası fiyatları almış başını gidiyorsa, erişmek mümkün değilse 2.el almak en mantıklısıdır. Böylece bütçenizi zorlamadan, sıkıntıya düşmeden, temiz, sağlam bir model satın alabilirsiniz.

Sıfır yatak odası fiyatları için hemen tıklayın

Çevre Dostu Sürdürülebilir Yaşam

Sadece yatak odası takımı değil ikinci el koltuk takımı, ofis mobilyası, yemek odası, L koltuk gibi eşyalar alarak da ağaç israfına, kumaş israfına ve diğer malzemelerin gereksiz kullanımına dur diyebilirsiniz.

Sürpriz Modeller Bulabilirsiniz

Küçükyalı Spotçular Çarşısı veya diğer eskici pazarlarında ikinci el mobilya seçerken hiç beklemediğiniz kadar değerli ürünlere denk gelebilirsiniz. Vintage, retro, klasik, varaklı, oymalı gibi değerli 2.el mobilya modelleri ucuz fiyata alınabilir.

Kısa Sürede Teslimat

İnsanların sıfır mobilya alırken yaşadığı en büyük sıkıntı teslimattır. Kaparo verirsiniz, evinizi boyatırsınız, eşyalarınızı satar yeni yatak odanızı beklersiniz ama satıcı sizi sürekli oyalar. Ancak ikinci el yatak odası alırsanız ürün en geç ertesin gün odanızda kurulmuş olur.

İkinci El Yatak Odası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Satın alacağınız ürünü mutlaka detaylı şekilde incelemeli, hatta satın almadan önce bir ön araştırma yapmalısınız. İnsanların tavsiyelerinden çok kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket edin. Firmamız Umut Spot size ikinci el yatak odası fiyatları ve dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgiler verecek.

Mobilyanın Durumunu Kontrol Edin

Satın almayı düşündüğünüz ürünü fiziksel şekilde kontrol edin. Kapaklarını ve çekmecelerini açarak bağlantı noktalarında kırık ya da patlak olup olmadığını kontrol edin. Hasarlı yerleri satıcıya mutlaka gösterip indirim isteyin ya da almaktan vazgeçin.

Ölçüleri Doğru Alın

Müşterilerimiz bu konuda çok fazla hata yaparak yanlış ölçü alıyor ve yerinden daha büyük mobilyalarla ilgilenip sonradan pişman oluyorlar. Yatak odasını koyacağınız yerin enini, boyunu, derinliğini ve kapı mesafesini iyi ölçmelisiniz.

Taşıma ve Kurulum

2.el eşya satan spotçular genellikle sattıkları eşyaların nakliye ve kurulumunu ücretsiz yaparlar. Siz de satın almadan önce spotçu veya ikinci elciye mutlaka nakliye ve kurulum şartlarını sorup ücretsiz olması gerektiği konusunda ısrarcı olun.

Fiyat Karşılaştırması Yapın

Farklı spotçular ile görüşerek fiyat alın. Küçükyalı Spotçular Çarşısı oldukça çeşitli eşyaların sergilendiği büyük bir çarşıdır. Burada pek çok modeli bir arada bulabilir, fiyatlarını not alıp karşılaştırabilirsiniz.

Pazarlık Yapmaktan Çekinmeyin

İkinci el mobilya alımı yaparken pazarlık olmazsa olmaz. Bu konuda sakın çekingen davranmayın ve fiyatı istediğiniz seviyeye çekmeye çalışın. Tabi bunu yaparken de işin tadını kaçırmamak lazım.

İkinci-El-Yatak-Odasi-Alan-Yerler

İkinci el yatak odası alan yerler

İkinci El Yatak Odası Nereden Alınır?

Online Mağazalar

Hepimizin bildiği online, ikinci el alım yapabileceğiniz platformları ziyaret edebilir, filtreleme yaparak istediğiniz modeli arayabilirsiniz. Sahibinden, LetGo, Marketplace gibi ortamlardan istediğiniz yatak odası modellerini kontrol edin.

İkinci El Mobilya Alanlar

İkinci el eşya alanlar ile iletişime geçebilir, spotçular çarşısını gezebilir ve ürünleri yerinde inceleyerek istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Temiz ve sağlam modeller arasından klasik mobilya modellerine de göz atabilirsiniz.

Facebook ve İnstagram Grupları

Facebook ve İnstagram gibi sosyal ağlardan da arama yapabilir, 2.el mobilya satan gruplara üye olarak satış yapmak isteyen kişilere fiyat teklifi verebilirsiniz. Whatsapp gruplarında arkadaşlarınıza sormak da iyi fikir olabilir.

Ne Yapmalısınız?

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ya da sıfır yatak odası alarak büyük bedeller ödemek istemiyorsanız ikinci el mobilya alımı oldukça mantıklı bir harekettir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz modeli belirleyerek spotçularda, internet mağazalarında ve farklı mecralarda arayabilirsiniz. Umut Spot 2.el mobilya alanlar olarak müşterilerimizden kullanılmış yatak odası takımı alımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Sizin aradığınız model belki de bizde olabilir.

Bizimle iletişime geçerek 2.el mobilya satmak istiyorum diyen müşterilerimizden biri de siz olabilirsiniz. Arkadaşlarımız sizin için de titizlikle hizmet verecek, mobilyalarınızı değerinde satın alacaktır. Bizi her gün arayabilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir

En İyi Mobilya Markaları

İkinci El Ikea Eşya Alanlar

İkinci El Mobilya Alanlar

İkinci El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bizi Takip Edin
2024-06-14T21:07:33+03:0014 Haziran 2024|0 Yorum

Yorum Yap