En iyi 10 mobilya markası ile ilgili sizlere bilgi vererek alışveriş yapmadan önce fikir sahibi olmanızı sağlamak istiyoruz. Özellikle son dönemlerde fiyatların inanılmaz seviyelere gelmesiyle sıfır mobilya alanlar küçük bir servet ödemek zorunda kalıyor. Hal böyleyken insanların ödediği bedelin karşılığını verebilecek, güven duyulan, kaliteli hizmet veren markalara yönelmesi kaçınılmaz. Peki ama En iyi mobilya markası hangisi, hangi markadan mobilya alınır, en sağlam mobilya hangisi?

Listemizde yer alan firmalar dışında elbette çok kaliteli, işinin ehli, sağlam ürünler üreten firmalar da var. Kimsenin markasına, emeğine, üretimine sözümüz yok biz en çok duyduğumuz, memnuniyet oranı en yüksek olan belli başlı markaları ele alacağız. İsterseniz hemen başlayalım.

En-İyi-10-Mobilya-Markasi-2024

En iyi 10 mobilya markası 2024

En İyi 10 Mobilya Markası

Sayacağımız markalar arasında yerli markalar olduğu gibi yabancı menşeili markalar da olacaktır. Önemli olan hangi markanın insanlara ödediğinin  karşılığını verdiğidir. Çünkü sıfır mobilya alıp mağdur olan binlerce insan var. Özellikle evlilik arifesindeki genç çiftler bedelini ödemelerine rağmen günlerce mobilya yolu gözlemekte. Şimdi bildiğimiz kadarıyla en iyi 10 mobilya markası 2024

İstikbal

En-İyi-Mobilya-10-Markasi

En iyi mobilya markası 2024

1957 yılında Kayseri ilinde kurulan marka her yaştan müşteriye hitap edebilmektedir. Yatak odası, yemek odası, koltuk takımı, çekyat takımı, bahçe mobilyası, ev tekstili gibi geniş bir ürün yelpazesi sunan markanın 1000 e yakın bayisi bulunmaktadır.

Markadan memnun olmayan insanlar da elbette olabilir ama yaygın servis ağı, hızlı teslimat ve kurulum hizmeti verebilen firmanın fiyat skalası da oldukça esnek. Avrupa’nın en büyük entegre mobilya üretim tesisine sahip olan marka, Kayseri, Sakarya ve Diyarbakır’da bulunan 4 ayrı tesisinde üretim yapmaktadır.

İnternet Sitesi : www.istikbal.com.tr

Merkez : Kayseri

Yataş

En-İyi-Mobilya-Markasi-Hangisi-2024

En iyi mobilya markası 2024

1976 yılında Kayseri’de kurulmuş olan Yataş, kuruluş yıllarında adından da anlaşılacağı gibi sadece sünger ve süngerli yatak üretimi için kurulmuş. 1987 yılında ev tekstili 1993 yılında da yataklı kanepe üretimine başlayarak ürün gamını geliştiren marka şuan güven duyulan markalar arasında yer almaktadır.

2010 yılında Türkiye’nin süper markası ödülüne layık görülen Yataş, en iyi mobilya markaları 2024 yazımızın önemli basamaklarındandır. 1000 e yakın bayii 4000 den fazla çalışanı ile Kayseri ve Ankara’da üretimine devam etmekte olan Yataş, Enza Home ve Yataş Bedding markalarıyla da faaliyet göstermektedir.

İnternet Sitesi : www.yatasbedding.com.tr

Merkez : Kayseri, Ankara

Doğtaş

En-İyi-Mobilya-Markalari-2024

En iyi mobilya markaları

1972 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde Hacı Ali Doğan tarafından kurulan marka 1987 de anonim şirket haline gelmiştir. 200.000 m² açık 70.000 m²  kapalı alanda üretim yapmakta olan Doğtaş’ın, New York, Londra, Paris, Afrika, Lyon, Berlin, Lozan, Viyana, Türki Cumhuriyetleri’nde mağazaları bulunmaktadır.

Yurtiçi ve Yurtdışında toplam 303 satış noktası bulunan Doğtaş’ın herhangi bir mağazasına girdiğinizde salon takımı, yatak odası, yemek odası, genç odası, bahçe mobilyası, aksesuar gibi ürünleri bulabilirsiniz. Hibrit teknolojisi ile vücudun şeklini alan koltuklar üreten Doğtaş, ülkemizde bir ilk olarak geri dönüşümlü %100 geri dönüşümlü kumaşları koltuklara dönüştürmektedir.

İnternet Sitesi : www.dogtas.com.tr

Üretim Yeri : Çanakkale

Lazzoni

En-Luks-Mobilya-Markasi-2024

En lüks mobilya markası 2024

İlk duyduğunuzda bir İtalyan markası gibi algılanan Lazzoni aslında Arhavi’de Hasan Usta tarafından kurulmuştur. İlerleyen yıllarda Bulut Kollektif şirketini kuran Hasan Usta’nın oğlu Osman Usta, ilk modüler mutfak üretimine başlar. 1990 yılından itibaren yurtdışından önemli tasarımcılarla çalışmaya başlayan firma, 2005 yılında Ankara’daki 25.000 m² lik üretim tesisini kurar.

Şuan 4. kuşak tarafından pek çok Avrupa şehrinde mağazası bulunan Lazzoni markası üst segment ürünler üreterek satışa sunmaktadır. Oldukça kaliteli ve farklı mobilyalar ile evinize kalite katacak olan Lazzoni Türkiye’de EPA sertifikalı ürünler üreten ilk firmadır. (EPA Çevre Koruma Ajansı)

İnternet Sitesi : www.lazzoni.com.tr

Üretim Yeri : Ankara

IKEA

Ikea-En-Cok-Satilan-Mobilyalar

Ikea en çok satılan mobilyalar

En iyi mobilya markaları 2024 yazımızın ilk yabancı menşeili markası olarak Ikea’yı seçtik. Ülkemizdeki ilk mağazasını 2005 yılında Ümraniye’de açan firma adeta müşteri akınına uğradı. Geleneksel Türk mobilya anlayışına alternatif ve pratik ürünlerle farklılık katan marka, sıra dışı renkler ve dizaynı ile hemen hemen her eve bir ürün sokmayı başardı.

İstanbul’da 3, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya da 1 er tane olmak üzere 7 mağazası bulunan IKEA’nın en sevdiğimiz yanı stoklu çalışması, müşterilerini teslimat konusunda asla mağdur etmemesi. Özellikle yeni evlenecek olan çiftler yerli markaların pek çoğunda yaşadıkları teslimat gerginliğinden dolayı IKEA mobilya almayı tercih ediyorlar. Konu ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığımız yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

İnternet Sitesi : www.ikea.com.tr

Üretim Yeri : İsveç

Mondihome

En-Cok-Satan-Mobilya-Markalari

En çok satılan mobilya markaları 2024

Ülkemizin tercih edilen, kaliteli markalarından biri olan Mondi, 1993 yılından itibaren insalara mobilya sunmaya başladı. Ev yaşamına dair aklınıza gelen her türlü üründe olan Mondi, Türkiye’nin en büyük 5 markasından biri olmayı başardı.

Müşterilerini 300 ü aşkın satış noktasında ürünleri ile buluşturan Mondi, yenilikçi, modern tarzda ürünler üretmeye devam ediyor. Evinize sıfır mobilya alacağınız zaman Mondi de tercih edebileceğiniz en iyi 10 mobilya markası 2024 listemizde haklı yerini alıyor.

İnternet Sitesi : www.mondihome.com.tr

Casa Mobilya

En-İyi-Mobilya-Markasi-Hangisi

En iyi mobilya markası hangisi

1966 yılında Ankara’da Hasan Kasan tarafından kurulmuştur. İlk yerini 1965 yılında Ankara’da Çıkrıkçılar Yokuşu’nda açan Hasan Kasan, Siteler Mobilya Sitesinin kurulmasıyla iş yerini buraya taşıdı. Kasan soyadından esinlenip markanın adını Casa koydu.

2000 li yılların henüz başlarında şimdiki tesislerine taşınan Casa, Ankara Esenboğa Havaalanı mevkiinde 25.000 m² si kapalı toplam 35.000 m² lik alanda üretimlerine devam etmektedir. Avrupa’nın pek çok önemli firmasıyla işbirliği yapan Casa, çok kaliteli ve farklı dizaynda ürünler üretmektedir.

İnternet Sitesi : www.casa.com.tr

Üretim Yeri : Ankara

Tepe Home

En-Cok-Satilan-Mobilya-Markalari-Tepe-Home

En çok satılan mobilya markaları Tepe Home

Tepe mobilya en iyi 10 mobilya markası 2024 yazımızdaki en beğenilen firmalardan biridir. 1997 yılında ülkemizde mobilya ve ev eşyası perakendeciliği sektöründeki ilk ve en büyük mağaza zinciri olarak kurulmuştur. 60.000 m² alan üzerine kurulmuş olan ve dünya standartlarında üretim yapan, ileri teknolojinin kullanıldığı tesislerinde 5000 in üzerinde ürün çeşitliliği sunulmaktadır.

Türkiye genelinde 19 noktada 45.000 m² üzerindeki satış alanında ürünlerini müşterileriyle buluşturan Tepe Home, yılların verdiği deneyimi dünya trendleri ile harmanlamaktadır.

İnternet Sitesi : www.tepehome.com.tr

Üretim Yeri : Ankara

Bellona

En-İyi-Mobilya-Markalari-2024-Bellona

En iyi mobilya markaları 2024 Bellona

1997 yılında Kayseri’de Erciyes Anadolu Holding tarafından kurulan Bellona markası yatak odası, koltuk takımı, kanepe grupları, çocuk odası, yemek odası, baza, yatak gibi ev eşyalarının üretiminde iddialı durumda. Her yaştan müşteri grubuna hitap edebilen markanın toplam 350.000 m² lik mükemmel üretim tesislerinde büyümeye devam etmektedir.

En iyi mobilya markaları 2024 yazımızda Bellona yaklaşık 3500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Sadece yurtiçine değil 5 kıtaya mobilyalarını ulaştıran Bellona ISO 500 sıralamasında 196. basamakta bulunma başarısına sahip.

İnternet Sitesi : www.bellona.com.tr

Üretim Yeri : Kayseri

Kelebek

En-İyi-Mobilya-Markalari-2024

En iyi mobilya markaları 2024

1935 yılında kurulan Kelebek Mobilya Türkiye’nin modüler mobilya markasıdır. Düzce’de 186.000 m² toplam alanda üretimine devam eden mobilya devi firmamız Alman ve İtalyan teknolojileri ile üretime devam etmektedir.

Geleneksel bir marka olmasına rağmen yenilikçi ve kaliteli ürünler üretmeyi kendisine hedef belirleyen Kelebek yurtiçinde 160 satış noktasında ürünlerini pazarlamaktadır. Günümüzün güvenilir ve en iyi mobilya markaları 2024 listesindeki haklı yerini alan firma fonksiyonel mobilya üretimine her geçen gün büyüyerek devam etmektedir.

İnternet Sitesi : www.kelebek.com.tr

Üretim Yeri : Düzce

Mobilya Alırken Kalitesini Nasıl Anlayabilirsiniz?

En iyi 10 mobilya markası 2024 yazımızın sonunda kaliteli mobilyanın nasıl anlaşılabileceğine de değinmek istedik. Amacımız yüzbinlerce lira ödeyerek satın alacağınız mobilyaları seçerken en azından bazı detaylara dikkat etmenizi sağlamaktır. Mobilyadan hiç anlamıyor olabilirsiniz, bu çok doğal ama dikkatinizi toplayarak seçim yapmalı, alacağınız ürüne dikkatli gözlerle bakmalısınız.

İşte size faydalanabileceğiniz bir kaç ipucu

  • Satın alacağınız mobilyada nasıl bir ahşap kullanıldığını mutlaka sorun. Ahşap mı, masif ahşap mı, suntalam mı? En kalitelisi masif ahşap türüdür ki bu şekilde üretilen mobilyalar en pahalı olanlarıdır.
  • Eğer sıfır koltuk takımı alacaksanız koltuğunuzun yay ve sünger sertliğine dikkat etmelisiniz. Size uzun yıllar hizmet etmesini istiyorsanız kaliteli bir yay veya sünger katmanı olmalıdır. Satıcıya mutlaka koltuğun dansitesini sorun. İdeal bir koltukta 32 dansite sünger kullanılmış olmalıdır.
  • Koltuk satın alacak okuyucularımıza bir ipucu daha verelim. Koltuğun destek ayak sayısına ve yerlerine dikkat edin. Özellikle ortasına mutlaka yeterli sayıda ayak konulmuş olması gerekir. Aksi halde koltuğunuz ortasından bel verir.
  • Kullanılan veya kaplanan kumaş türüne de aynı şekilde dikkat etmelisiniz. Kaliteli, kolay silinebilen, yıkanabilen, sizi yakmayacak kumaşları tercih etmelisiniz. Bu konuda satıcıya soru sormaktan çekinmeyin.
  • Sandalye, konsol, masa gibi mobilyalar alacağınız zaman ayak kalınlığına ve ayakların montaj şekline dikkat etmelisiniz.

Yukarıda saydığımız maddeler sadece aklımıza gelenler. İşin püf noktası kaliteli ve güvenilir bir markadan alışveriş yapmaktır. Elbette bu bütçe işidir, kaliteli mobilya = yüksek fiyattır. Ancak uzun yıllar kullanacağınızı düşünürseniz emin olun buna değer.

Bizi Takip Edin
2024-01-10T23:24:58+03:009 Ocak 2024|0 Yorum

Yorum Yap