Eşya Depolama

Eşya Depolama

Fazlalık eşyalarınızın ne zaman, hangi şartlarda sizin için sorun olacağı hiç belli olmaz. Özellikle ülke değiştirme, taşınma ve kısa veya orta vadeli iş değişiklikleri sebebiyle eşyalarınızı bir yere bırakmak isteyebilirsiniz. Eşya depolama firmaları bu aşamada size yardımcı olacak, eşyalarınızı sizin istediğiniz süre zarfında muhafaza edecektir.

İnternette arama motorlarında eşya depolama yapanlar, ikinci el eşya depolama, kullanılmayan eşya nerede saklanır gibi aramalar yaptığınızda pek çok firma göreceksiniz. Kimi seçeceğinize siz karar vereceksiniz ama biz de bu aşamada size faydalı olabileceğini düşündüğümüz bazı ipuçları paylaşacağız. Amacımız işini hakkı ile yapan, dürüst, liyakat sahibi kişileri tercih etmenize yardımcı olmaktır.

Kullanılmayan Eşyaları Depolamak Mantıklı Mı?

Evinizde, iş yerinizde, ofisinizde belirli bir süre kullanmayacağınız ancak ilerleyen tarihlerde tekrar işinize yarayacak eşyalarınızı depolama yapan firmalara vermek son derece mantıklı bir harekettir. Neticede kısa veya uzun zaman sonra bu eşyalar size tekrar lazım olacaksa neden tekrar tekrar sıfır eşya maliyetine katlanasınız ki?

Ancak burada önemli olan depolamasını yaptığınız eşyalara ileride gerçekten ihtiyacınızın olup olmayacağına iyi karar vermektir. Çünkü depolama için katlanacağınız maliyet sonunda eşyalarınızın işinize yaramayacağının farkına varmak size pahalıya mal olacaktır. Son noktaya geldiğinizde eşyalarınızı istemediğinize ve satmaya karar verdiğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz; ikinci el eşya alanlar

Eşya Depolama Nasıl Yapılır?

Eşyalarınızın depolamasını yaptırmaya karar verdiğinizde profesyonel bir firmayı tercih ederseniz hiç bir zahmete katlanmak zorunda kalmaz, sorunsuz şekilde depolama yaptırabilirsiniz. Eşya depolama maliyeti nasıl belirlenir, eşya depolayan yerler fiyatı nasıl belirler bunları firmaların kendisi belirler biz şimdilik depolama nasıl yapılır bundan bahsedelim.

İstanbul depolama firmaları önce evinize ekibini gönderip ekspertiz yaptırır. Hangi eşyalarınızı depoya kaldırmak istediğinizi yerine görüp inceleyecek, buna göre fiyat teklifi verecektir. Anlaşma sağlanırsa firma, deposunu eşyanızın durumuna, türüne göre yerini ayarlayıp istediğiniz gün adresinizden paketleyerek teslim alacaktır.

Ev Eşyası Depolama

Ev Eşyası Depolama

Eşya Depolama Yaparken Dikkate Alınması Gereken 5 Detay

 • İhtiyacınızı Doğru Belirleyin : Ortadan kaldırılması gereken eşyalarınız size ne kadar süre sonra lazım olacak? Örneğin eşyalarınızı uzun sayılmayacak bir süre muhafaza etmek istiyorsanız boşuna zaman maliyetine katlanmayın. Bu genelde evlerini tadilata sokan insanların düştüğü bir yanlış durumdur. Tadilat süresi ile eşya depolama süresi hemen hemen aynı olmalı.

Eğer eşyalarınız size çok uzun bir süre sonra lazım olacaksa zamanla kaybedecekleri değeri de düşünmelisiniz. Uzun bir süre sonra aynı eşyaları tekrar kullanmak istemeyebilirsiniz. Bunun için eşyaları depoya kaldırmak yerine ikinci el eşya alan yerler ile iletişime geçip satmak daha mantıklıdır. Bunun için firmamız Umut Spot ile görüşebilir, ikinci el eşya nasıl satılır, ne göre fiyat verilir, nakliye ve fiyatlandırma aşamalarını öğrenebilirsiniz.


 • Doğru Firmayı Tercih Edin : Zamanında sıfır eşya veya ikinci el eşya olarak satın aldığınız, büyük maliyetlere katlandığınız eşyaları güvenilir bir firmaya emanet etmelisiniz. Bu en önemli aşamadır.
  • Firma ikinci el eşya depolama konusunda tecrübeli mi?
  • Depolama işinde güvenilir mi, referansları var mı?
  • Aynı adreste ne kadar süredir faaliyet gösteriyor?
  • Gerekli ekibi, depolama alanı, araç parkuru var mı?
  • Google yorumları nasıl?

Bu soruların yanıtlarını aramaya başladığınızda karşınıza çıkacak cevaplar sizi güvenilir depolama firmasına götürecektir. Böylece kafanız daha rahat, eşyalarınızda güvende olacak.


İkinci el eşya

İkinci El Eşya

 • Depolama Yeri Sigortalı Mı? : Eşyalarınızı emanet ettiğiniz depo doğal afetlere, iklimsel sorunlara, deprem, sel, yangın gibi doğal olaylara karşı sigortalı mı? Bunlar mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardır. Anlaşmayı imzalamadan önce bu detaylar hakkında bilgi isteyin ve yazılı olarak görün. Aksi halde istenemeyen sonuçlara katlanmak, önemli bir maddi zarara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

 • Depolama Yapılacak Alanın İklim Şartları : Eşyalarınızın nasıl bir ortamdan bekleyeceğini gözlerinizle görmenizi tavsiye ederiz. Özellikle uzun süre bekletilecek eşyalarınızın rutubetli, nemli, gereğinden fazla sıcak bir ortamda beklemesini istemezsiniz değil mi? Eğer eşyalar uygun şartlarda muhafaza edilmezse zamanla koku yapabilir, şişebilir, onarılamayacak deformelere maruz kalabilir.

 • Sözleşme Şartlarını İyi Okuyun : Hangi eşyalarınızı depolama yapacağınızı tek tek listeleyin elinizde bulunsun. Hatta biz ayrı ayrı fotoğraflamanızı tavsiye ederiz. Bu konuda firma ile mutabık kalın ve bunun bir sözleşmeye dökülmesini talep edin. Eşyanızı ne zaman teslim ettiğinizi, ne zaman alacağınızı, nasıl ücretlendirileceğini iyi öğrenin. Aksi halde arada kayıplar olabilir.

Yazımızı sizinle paylaşarak bir nebze olsun faydalı olmak istedik. Bizim işimiz ikinci el eşya satmak istiyorum diyen herkese zamanında ve kaliteli hizmet sunmaktır. Bu konuda da bilgi almak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, aşağıdaki başlıkları tıklayabilirsiniz

 1. İkinci el eşya nedir, kime satılır?
 2. Spot eşya nedir?
 3. İkinci el eşya satmak istiyorum
Bizi Takip Edin
2021-04-23T14:46:38+03:007 Ocak 2021|0 Yorum

Yorum Yap