Bozulmuş Et Kokusu Nasıl Giderilir

Bozulmuş Et Kokusu Nasıl Giderilir

Buzdolabınızda kalmış et kokusu nasıl gider, bunun için ne yapmalısını öğrenmek ister misiniz? Et kokusu için ne yapmalı, buzlukta erimiş et kokusu nasıl gider, buzdolabınızda bozulan yiyecek kokusu nasıl gider. Umarız böyle bir durumla karşılaşmamışsınızdır çünkü çürümüş et kokusu buzdolabınızın içinden uzun bir süre gitmeyeceği gibi, buzdolabınızı değiştirmenize sebep olacak kadar büyük problemler açabilir. Et neden çürür, neden koku yapar? Koku genelde kullanıcılar tatildeyken elektriklerin uzun süreli kesilmesinden dolayı dolabın içindeki gıdaların erimesinden dolayı olur. Özellikle eriyip çürüyen etler dayanılması mümkün olmayan çok kötü bir koku yayar.

Peki böyle bir durumla karşılaşan buzdolabı kullanıcıları ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli? Yenisini almak, sıfır buzdolabı ile sorunu çözmek elbette en kolayı ama bütçeniz böyle bir maliyete katlanmaya hazır mı? Her ne kadar ikinci el beyaz eşya alım satım işleri ile ilgilensek de size pratik bilgiler verebilecek tecrübeye sahibiz. Çünkü ikinci el beyaz eşya satmak istiyorum ya da 2.el buzdolabı satmak istiyorum diyerek bizi arayanlar arasında bu sorunu yaşayan o kadar çok insan var ki. Uyguladığımız yöntemler kiminde Bu bilgileri sizinle paylaşalım ki belki içinde bulunduğunuz duruma bir çözüm üretmenize yardımcı olabiliriz.

Erimiş Et Kokusu Nasıl Giderilir?

Size sunacağımız çözümler sonucu kesin sonuç alamayabilirsiniz ama denemekte fayda var. Kokmuş et kokusu nasıl giderilir şeklinde bir arama yaptığınızda pek çok çözüm yolu ile karşılaşacaksınız. Biz pek çoğunu sıralayacak, en çok tercih edilen, çözüme en yakın olanları sizlerle paylaşacağız. Denedik olmadı diyen de olabilir, hemen geçti diyen de olabilir ki bunun sebebi eriyen gıdalar farklı olmasıdır. Özellikle derin dondurucu et kokusu sorunundan şikayetçi kullanıcılarımız için hemen çözümleri sıralamaya başlıyoruz.

Buzdolabi-Et-Kokusu-Giderme-Yollari

Et kokusu nasıl giderilir, Buzdolabında kalmış et kokusu nasıl gider, Et kokusuna ne iyi gelir

Kokmuş Et Kokusu İçin Pratik Çözümler

  • Erimiş gıda kokusu sandığınızın aksine buzdolabınızın içinden gelmeyebilir. Nasıl mı? Buzluk kısmında eriyen etlerinizin suları tahliye borusu ile arkadaki tahliye kabında biriktiği için burada biriken su koku yapıyor olabilir. Buzdolabınızın arkasını çevirerek motorun hemen üstünde bulunan plastik tahliye kabında biriken suyu boşaltarak kokunun gitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Eğer bu şekilde aldığınız bir tedbirden sonra yine de kokuyu kesemediyseniz buzdolabınızın raflarını çıkardıktan sonra her yerini bol sirkeli su ile temizleyip havalandırabilirsiniz. Et kokusu yoğunsa sirkeli su ile temizleme işlemini bir iki kere yapmanız gerekebilir.
  • Dolabınızın içini iyice temizledikten sonra her rafına bir miktar vanilya koyarak dolabınızı çalıştırmak da erimiş et kokusu giderme konusunda etkili olabilir. Ne kadar bol koyarsanız sinen kokunun gitme ihtimali o kadar yüksek olur.
  • Tavsiye edebileceğimiz yöntemlerden biri de mangal kömürü koyup dolabı çalıştırmaktır. Bir kaç gün boyunca bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ancak buzdolabı içine koyduğunuz kömürü her gün değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.
  • Raflara taze kavrulmuş Türk kahvesi koymak da bozulmuş et kokusu giderme noktasında etkili olabilir. Bu işlemi bir kaç gün boyunca sürekli denemeye devam etmeniz gerekir. Zamanla et kokusunun yerini mis gibi kahve kokusunun alacağını göreceksiniz.
  • Eğer eriyen et suları dolabın içindeki plastiklere ve köpüklere sızdıysa koku biraz geç gider. Bu yüzden saydığımız yöntemleri sık sık denemeniz ve sabırlı olmanız gerekebilir.

Umarız bu tedbirler işinize yarar da sıfır buzdolabı almak zorunda kalmazsınız. Sağdan soldan, eşten dosttan daha farklı yöntemler de duyabilirsiniz elbette işe yarayacak başka yollar da vardır. Bizim bildiklerimiz şimdilik bunlar. Eğer dolabınızdaki kokuları gideremez ve sıfır buzdolabı fiyatları bütçenizi aşarsa Sahibinden.com sitesindeki mağazamızı ziyaret ederek ikinci el fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Dolapta kalmış, kokmuş et kokusu nasıl gider, eriyen et kokusu giderme konusunda size yardımcı olmaya çalıştık. Çürümüş et kokusu için alınabilecek tedbirler bu şekilde ama yine de tatile gitmeden tedbirinizi alırsanız daha sağlıklı olur.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

2022 Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabı Neden Soğutmuyor, Ne Yapmalıyım?

Buzdolabı Neden Ses Yapar?

Kombi Buzdolabı Nedir, Kullanışlı Mıdır?

Low Frost ile No Frost Buzdolabı Arasında Ne Fark Var?

Buzdolabı Kapağı Kapanmıyorsa Ne Yapmalı?

Buzdolabı Neden Patlar?

Buzdolabı Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

No Frost Buzdolabı ile Derin Dondurucu Arasındaki Fark

Buzdolabınızda Kalmış Et Kokusu Nasıl Gider?

Low Frost Ne Demek?

 

Bizi Takip Edin
2022-08-15T22:02:10+03:003 Aralık 2016|0 Yorum

Yorum Yap