Beyaz Eşya Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli

Beyaz eşya alırken hangi marka tercih edilmeli konusunda size yardımcı olmak istiyoruz. Evimizin, iş yerimizin vazgeçilmez ürünleri olan bu eşyaları alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Tüketici olduğunuz için bu noktaları fark etmeyebilirsiniz ama biz yıllardır bu işle meşgul olduğumuz için işinize yarayacak bazı tavsiyeler sunabiliriz.

İsterseniz size önce kendimizden bahsedelim. Biz İstanbul genelinde google üzerinden sıfır beyaz eşya alanlar, spot beyaz eşya alanlar veya ikinci el beyaz eşya alanlar için arama yapan herkese hizmet veriyoruz. Ne tür eşyalar alıyoruz sorusuna buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, bulaşık makinesi, termosifon, kombi şeklinde cevap verebiliriz. Alımlarımızı ürünün markasına, modeline ve teknik özelliklerine göre yapıyoruz.

İşimizi yaparken de müşterilerimizden hep aynı soruları duyuyoruz. En iyi beyaz eşya markası hangisi, en güvenilir beyaz eşya markası hangisi, en yaygın yetkili servis hangi markada bu sorulardan sadece bazıları. Cevapları bilmezseniz hata yapma ihtimaliniz çok yüksek. Yazımızın devamında dilimizin döndüğünce, tecrübelerimiz doğrultusunda bazı bilgiler vereceğiz. İsterseniz hemen başlayalım.

Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi beyaz eşya markası hangisidir sorusunun cevabını vermek imkansızdır. Çünkü herkesin beklentisi, memnuniyet anlayışı farklıdır. Kimisi işimi görsün yeter derken kimisi de üründen %100 performans bekler. Her ne kadar beyaz eşya şans işidir gibi bir anlayış varsa da bazı genel kurallara dikkat edebilirsiniz.

  • Hepimizin bildiği noktalardan biri şudur ki yerli markalar her zaman daha fazla fiyat avantajı sunar. Arçelik, Beko, Vestel, Altus, Regal gibi markaları tercih ederek kampanyalarından yararlanabilirsiniz.
  • Bu markalar ithal olan ürünlerden geri kalmayacak özelliklere sahip olmalarının yanında parça ve servis konusunda da az maliyetlidir. Örneğin garantisi bitmiş bile olsa bir Arçelik beyaz eşya yedek parçası çok uygun fiyatlara bulunabilir.
  • Sıfır televizyon almak istiyorum diyorsanız Samsung, Lg, Sony, Philips gibi markalara maddi gücünüz el vermiyorsa Vestel’i tercih edebilirsiniz. Son yıllarda yaptığı yatırımlarla Zorlu Grubu markaya ciddi teknolojik yenilikler getirdi.
  • Özellikle yazlık, köy, kasaba, yayla gibi yerlere alacağınız sıfır beyaz eşya için mutlaka yaygın servis ağı olan markaları tercih etmelisiniz. Böylece yaşayacağınız herhangi bir sorunda hızlı müdahale edilebilir. Arçelik, Beko, Vestel gibi yerli beyaz eşya markaları bu konuda bir adım önde diyebiliriz.
  • Bosch, Siemens, Profilo, Samsung, Lg gibi ithal markalar ise bazı modellerinde üstün teknolojik avantajlar sunabilir. Eğer bulunduğunuz bölgede bu markaların servisleri varsa tercih edebilirsiniz. Ancak fiyat olarak yerli markaların bir tık üzerinde olabilirler.
  • En çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de size teslim edilen ürünün teşhir olup olmadığıdır. Buna çok dikkat etmelisiniz. Kutunun ilk defa sizin yanınızda açıldığından, daha önce vitrinde sergilenmemiş olduğundan emin olun. Eğer böyle bir ürün kullanmak istemiyorsanız iade talep edin kullanırım diyorsanız da fiyatta indirim talep edin.
  • Mağaza ürünleri size getirdiği zaman servis gelmeden kutusunu açmayın. Aksi halde ürün üzerindeki olası kusurlardan sizi mesul tutabilirler.
  • Bazı markalar kendilerine alt markalar oluşturup aynı banttan aynı ürünü farklı markalar adı altında çıkarmaktadır. Tabi birebir aynı ürün olmasa da yine büyük bir marka garantisi altında olduğu için tercih edilebilir. Vestel, Regal, Seg veya Arçelik, Altus bu duruma örnek verilebilir.
  • Özellikle ikinci el led televizyon alanlar kısa süreli kullanılmış cihazlara raflarında yer vermektedir. Teşhir ürünleri de bulabilirsiniz. Bunları tercih ederek kendiniz için önemli bir fiyat avantajı sağlayabilirsiniz.

İkinci El Beyaz Eşya Kime Satılır?

Beyaz eşya alırken hangi marka tercih edilmeli sorunun cevabını vermeye çalıştık. Umarız faydalı olur. Sıfır beyaz eşya aldığınızda ikinci el beyaz eşya alanlar için kiminle iletişime geçip eşyalarınızı kime satacaksınız? Ekibimizle beraber Anadolu Yakası veya Avrupa yakası beyaz eşya alanlar şeklindeki aramanız için bizi tercih edebilirsiniz. Umut Spot olarak en kaliteli hizmeti tam zamanında sağlıyoruz.

İkinci el beyaz eşya satmak istiyorum diyorsanız bizimle iletişime geçerek buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, bulaşık makinesi, klima gibi pek çok eşyanızı satabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, haftanın 7 günü aralıksız arayabilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2021-04-17T14:35:21+03:0031 Ekim 2020|0 Yorum

Yorum Yap