Ankastre ne demek, ankastre eşya ne anlama gelmektedir? Günlük hayatta sürekli duyduğumuz ancak bir çoğumuzun anlamını bilmediği kelimelerden birisi de ”Ankastre” dir. Peki ankastre ne demek, ankastre eşya nerede kullanılır, her mutfakta kullanılabilir mi, hangi ürünler ankastre olarak satılmaktadır? Bu sorular ikinci el eşya alım satımı yaparken müşterilerimizin bize en çok sorduğu sorulardandır. Biz de elimizden geldiği, dilimizin döndüğü kadar sizi aydınlatmaya çalışacağız.

Ankastre yalın anlamı ile entegre veya gömme demektir. Özellikle yeni yapılan binalardan setüstü ocak, mini fırın, mikrodalga, fırın, davlumbaz ve buzdolabı gibi ürünler hazır mutfaklarda kendi ölçülerine göre hazırlanmış yerlerine yerleştirilir. Böylece daha şık bir görünüm elde edilirken yerden de önemli bir kazanım sağlanmaktadır. Yazımızın devamında konu ile ilgili daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Ankastre-Esya-Hakkinda-Bilmek-İstedikleriniz-min

Ankastre eşya hakkında bilmeniz gerekenler

Hangi Eşyalar Ankastre Olarak Kullanılabilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ankastre buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak, fırın, davlumbaz, mini fırın, mikrodalga fırın en çok kullanılanlardır.  Özellikle yeni yapılan binaların neredeyse tamamında ankastre mutfak kullanılmaktadır. Bu yüzden ankastre fiyatları iyi araştırılmalı, doğru ürün düşük fiyatla satın alınmalıdır.

Peki normal ürünle ankastre ürün arasında fark nedir? Ölçüler konusunda çok büyük farklar olmadığı gibi aynı ölçülerde de ürün bulabilirsiniz. Temel farklılık ankastre ürünlerin gömme olarak kullanılmasıdır. Örneğin ankastre buzdolabı yerine yerleştirilir ve buzdolabı kapağı mobilya kapağa gömülür. Kapak açıldığı zaman buzdolabı kapağı da açılmış olur. Fırın ile setüstü ocak yerleri altlı üstlüdür ve genelde inox yani çelik malzemeden üretilir.

Ankastre ürün alırken karşınıza bildiğiniz bilmediğiniz pek çok marka çıkacaktır. Markası ve modeli ne olursa olsun her ankastre ürünün ölçüleri birbirinin aynısıdır. Ankastre mutfak yapılırken ürünleri yerleri standart ölçülerde yapılır ve alınan her ankastre eşya yerine tam oturur.

Ankastre Eşya İle Normal Eşyalar Arasında Ne Fark Var?

Aslında iki eşya türü arasında kullanım ve teknik özellikler açısından hiçbir fark yoktur. Temel farklılık yer kaplama noktasında kendini belli etmektedir. Nitekim ankastre mutfak eşyaları gömme olduğu için hem daha az yer kaplar hem daha şık olur hem de gizlenebilir. Nasıl gizlenebilir? Örneğin mutfakta bir kapağı açtığınız zaman içinden mikrodalga fırın çıktığını görebilirsiniz. Ancak normal bir mikrodalga fırını tezgah üstünde kullanırsınız ki bu da ürünün yer kaplaması anlamına gelir.

Sıfır Ankastre Eşya Nelerden Satın Alınır?

Ankastre eşya almak istiyorum diyorsanız Koçtaş, Bauhaus,Tekzen gibi yapı marketlerin yanı sıra bilinen markaların bayiilerinden de ankastre eşya satın alabilirsiniz. Ayrıca ankastre mutfak eşyaları aynı ölçülere sahip olduğu için meşhur alışveriş sitelerinden de alım yapabilirsiniz.

İnternetten ankastre eşya fiyatları öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Ankastre-Ne-Demek

Ankastre eşya ne demektir

2. El Ankastre Eşya Nasıl Satılır?

Sahip olduğunuz ancak elden çıkarmanız gereken ankastre eşyanın fotoğraflarını 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza whatsapp ile göndererek kısa sürede fiyat teklifi alabilirsiniz. Ekibimiz satacağınız ürünün markasına, modeline ve özelliklerine göre fiyat teklifimizi iletecektir. Fiyat teklifimiz sizin için de yeterli ise istediğiniz gün adresinizden ekibimiz tarafından alım yapılacaktır.

Alımlarımızı kendi aracımız ve elemanlarımızla yaptığımız için sizden hiçbir nakliye veya taşıma ücreti talep etmeyiz. Alınmasını istediğiniz eşyalarınız yerinden uzman ekibimiz tarafından demonte edilecektir. Satın alınan ürünün ödemesini nakit olarak yapar, isteyen müşterilerimize eft veya havale ile de ödeme yapabiliriz. Bizim için önemli olan temiz, sağlam ve satılabilir durumda olan ankastre eşyalar satın almaktır.

Umut Spot olarak biz de ikinci el ankastre eşya satacağınız zaman devreye giriyor, satmayı düşündüğünüz ankastre eşya için adresinizden alım yapıyoruz. Bizleri haftanın 7 günü arayabilir, eşyalarınızı nakit satabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2023-12-04T21:52:27+03:002 Ekim 2017|0 Yorum

Yorum Yap